Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, elég ennyi...

Mit gondoltok, elég ennyi holmi a babának? Nem akarunk feleslegesen költekezni.

Figyelt kérdés
Babakocsit, kisàgyat veszünk a babànak, viszont ruhàkat kapni fogunk. Úgy gondoltam elsőnek veszünk egy csomag pelenkàt aztàn meglàtjuk mennyi fogy és ahoz mérten veszünk még. Ti mit gondoltok, elég ennyi holmit megvenni kb a baba hat hónapos koràig? Nem akarjuk haszontalan dolgokra költeni a pénzt.
2015. máj. 3. 07:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%

8-as, nem tudom mikor nem vot babakocsi...mert már 80 évvel ezelott dédnagyanyám is használt..


és mit kéne letorolni a pelenkázolaprol?? vagy miért kéne pelenkacsere miatt ágynemut cserélni?? nem tudom te mit bénáztál, hogy minden szaros lett....


kifogo....kb. 10 darab volt, végul bontatlanul elajándékoztam oket, mert teljesen értelmentlennek talétam, egy torolkozo kapucnis résszel...:-O ennyi...

2015. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%
ennyi ésszel és végtelen rosszindulattal neked felesleges gyerek, Éld ki magad a sarjadon, boldog anyá napját parajfalvi
2015. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%
Légzésfigyelő is kellene, én azt fontosnak tartom. Ismerősöm gyerekének az életét is megmentette. Cumi, cumisüveg, pelenkázó táska utazáshoz, babahordozó. Ezek jutottak eszembe hirtelen.
2015. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

Nem vennék se cumit, se cumis üveget. Mert simán felesleges lehet, nálunk az is volt és szinte bármikor beszerezhető, ha kell. Pelenkázót sem használtunk, nekem kényelmesebb volt az ágyon. Nem spórolásból, hanem praktukusságból. Sosem kellett alatta takarítani.


Ami nekem alap volt, de mindenki más nyilván:


babakocsi, babahordozó autóba, légzésfigyelő (miután volt a családban haláleset, kétszer is), hordozókendő, pelenka (szerintem is kevés, amit írtál), gyógyszerek, orrporszi, kiságy, ruhák, sheavaj, lázmérő, babafésű ennyi. Minden más beszerezhető, ha kell, de nekünk nem kellett.


Boldog babavárást és szép szülést kívánok!

2015. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó vagyok, még kimaradt a kistakaró, hálózsák, pólya (neked lehet, hogy nem, de nekem fontos volt), csonk ápolásához cuccok, és vettem egy külön szennyeskosarat, mert a baba cuccát egy jó ideig külön mostam.
2015. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én bajba lettem volna, ha nem veszek cumisüveget. hazaértünk a kórházból és éhes volt a pici. ...nem lett volna jó, hogy itthon sír..miközben a férjem cumisüvegért megy 20 km-re... aztán meg még sterilizáljam is el mielőtt odaadom neki.

Fésü pl nem kell.. azért nem loknikkal szoktak születni a babák.. :)

2015. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
a fésu csak azert kellhet ill. kefe, mert megelozi a koszmo képzodését.
2015. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Így van, amit az utolsó ír, mellesleg az én babám loknival született. :)


Azért az már csak látszik a kórházban, hogy kell-e cumisüveg, ha hazamegy az ember, nem? :)

2015. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Miért ne kellene cumisüveg? A szoptatás mellett azért ajánlott felforralt vízzel itatni a szerencsétlen gyereket néha, főleg a nyári 40 fokos melegben.
2015. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

Mármint ki ajánlja? :D


Sok minden ajánlott és sok minden nem. Én nem adtam vizet, még 40 fokban sem, mert nekem meg ezt ajánlotta szoptatási tanácsadó. Gyakrabban tettem cicire. Cumisüveget amúgy sem nagyon ajánlják anyatejes babának, max. a kiskanalat.

2015. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!