Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek lányommal, hogy ne...

Mit tegyek lányommal, hogy ne legyen ilyen félős?

Figyelt kérdés
2,5 éves, itthon nyitott, ügyes kislány. Bárhova megyünk idegen helyre, hisztizik, haza akar jönni. Múltkor anyukámmal mentek a közeli városba vásárolni, akkor is haza akart jönni. Most 2 órától a helyi templomban istentisztelettel egybekötött anyák napi ünnepséget tartanak. Hát mit ne mondjak, az ajtóig se juttunk el. A harangszótól nagyon fél, más egyéb hangos zajtól is, mint motorbicikli, traktor, stb. Megpróbáltam vele bemenni az ajtón, torkaszakadtjából üvöltött, kihoztam, beszéltem neki 10 percig, újra eljátszotta az, megfogtam és hazahoztam. Nagyon felidegesít, hogy sehol nem lehet vele megjelenni. Mit tanácsoltok mivel bátoríthatnám meg? Idén egyrészt emiatt se adtam oviba, de az egy más történet
2015. máj. 3. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
2,5 éves gyereket miért akarsz oviba adni? Majd kinövi ezt a dolgot!
2015. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Novemberben lesz 3 éves, szeptembertől már felvették volna, mert szobatiszta. Beszéltem az ovónővel. De nem az a lényeg, hanem tényleg az, hogy szinte sehova nem lehet őt vinni.
2015. máj. 3. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen félős volt? Soha nem mentetek eddig rokonokhoz vagy játszótérre?
2015. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányom is ilyen volt 2 és 2,5 éves kora között, aztán szép lassan kinőtte. Ő félt az emberektől, nem ment fel a lépcsőn, ha ment rajta más is, sírva fakadt, ha szembe jöttek az utcán, nem bírt semmilyen villódzó fényt, a beöltözött emberektől pedig (pl. Mikulás, bohóc) teljesen kiborult. Én úgy tudom, ez előfordul ebben a korban, 2 éves koruk körül nagyobbat fejlődik a fantáziájuk, kialakulhatnak félelmek. Erőltetni nem tudod, majd kinövi.
2015. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából mindig ilyen volt, néha javult a helyzet, de mostanában tényleg mindentől fél. Régebben az emberektől is ennyire tartott, de az kicsit jobb. Játszótérre nem járunk, mert elég nagy udvarunk van, meg ez egy kis falu, ahová nem szívesen viszem senkihez se, vele egykorú meg alig akad. Rokonokhoz nagyon ritkán hordjuk, anyósom, aki havonta jön hozzánk, mert külföldön dolgozik, anyum velünk lakik, a többi rokon meg max 1-2x jön évente. Van egy 15 hós öccse, együtt nagyon jól elvannak. Járunk vele boltba meg sétálni is a faluba, mint ahogy irtam a közeli városba is, a szomszéd faluban van párom nagymamájának háza, oda is eljárunk, majd ha felújitottuk, oda szeretnénk költözni
2015. máj. 3. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!