Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjak elösszőr cumit a...

Mikor adjak elösszőr cumit a baba szájába? Már a kórházba vigyek egyet magammal?

Figyelt kérdés
3 hét múlva születik első kisbabám és nem vagyok még jártas a témában.Vigyek a kórházba cumit és cumisüveget?
2010. febr. 23. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem az a véleményem,hogy egyáltalán nem kell cumira szokatni a picit!Cumisüveg meg csak akkor kell ha nem lesz tejed!Miskolcon egyiket se engedik a korházba bevinni!22 hetes kismama
2010. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha szoptatni akarsz, akkor a cumit és a cumisüveget teljesen felejtsd el. A cumisüvegből túl könnyen jön a tej, és teljesen más technikával kell szopni. Ha ez kerül a gyerek szájába először, akkor soha nem fog megbirkózni a mellel, ami teljesen más technikát és sokkal több energiát igényel.


Keress rá erre a szóra a google-ban: "cumizavar". Itt egy eredmény a sok közül: [link]


Nekem még 8 hetem van hátra a babám érkezéséig, azonban cumit egyet se fogok venni, cumisüveget is csak egyet, a biztonság kedvéért. Ha mégse lenne tejem, később még vehetek akármennyit, akármilyen feltéttel.

2010. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Pont Miskolcon fogok szülni! :)Tejem az biztosan lesz,mert már most "csordogálok".
2010. febr. 23. 10:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most biztosan le fognak oltani a cumiellenesek, pedig én is az voltam. :) Kézzel-lábbal tiltakoztam,h. a babám cumizzon.

Aztán amikor a kórházban éjjel-nappal üvöltött a kisfiam, már én könyörögtem a páromnak,h. hozzon cumit. Amint beraktam a szájába, rögtön elaludt nyugisan. Utána nyugodtam meg én is és tudtam kicsit pihenni.

Szerintem vigyél be magaddal, nem foglal sok helyet és ha nem muszáj, ne add neki oda. De azért nem árt, ha kéznél van!

Ahhoz -szerintem- senkinek semmi köze,h. adsz-e a cumit a babádnak!

Cumisüveg viszont felesleges, azt ne vigyél.

2010. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én vittem be cumit a korházba.Nagyon jó volt,ő is nyugodtabb volt tőle.Nagyon cumis volt,de 3 hónapos korától egyszerűen nem fogadta el.Most 7 hónapos és nem cumizik!Attól,hogy már a kórházban cumizott nem szokott rá.Cumisüveget is vigyél mert az setlegesen lefejt tejet abban oda tudod adni neki.Nekem nem volt tejem,így a tápszert pohárból és cumisüvegből kapta a korházban.

Vigyél én azt ajánlanám,jó ha van és nem nagy helyet foglal a csomagban.


Mi az,hogy nem engednek egy korházba cumit bevinni?

2010. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy döntöttem, hogy kap cumit a fiam, és ennek az volt az okat, hogy egyrészt nem akartam, hogy egész nap mellen lógjon, másrészt mert nagyon tartottam attól, hogy az ujját fogja szopni. Mivel öcsémnek sem adtak cumit (én kaptam, és anyukám úgy gondolta, inkább tesómnak már nem ad), aztán öcsém még 13 évesen is szopta az ujját titokban. És nagyon csúnya volt sokáig a cumis ujja.

De a kórházba nem vittem magammal cumit. Otthon meg simán rácuppant, így ha nem azért sírt, mert éhes volt, hanem mert csak cummogni akart, nagyon jól megfelelt neki. Viszont ma már lehet, hogy én sem adnék cumit. Amíg pici volt, ez nagyon jó és kényelmes volt mindkettőnknek, de most, két és fél évesen is még cumis, nem tud cumi nélkül elaludni. Nem is ez a legnagyobb gond, hanem a sok gond, ami a cumival van. Lehet, hogy elsőre kényelmesebbnek tűnt így a dolog, de aztán... Bár a fiam már nagyon hamar átaludta az éjszakát evés nélkül, de a mai napig sokszor kelek fel arra éjjel, hogy kiesett a cumi és vissza kell adni. Meg a cumik nem tudom hogy, de állandóan eltűnnek. És sose kerlnek elő, amikor a legjobban kéne. Ha lesz következő baba, szerintem neki már nem adok cumit.


A kórházba cumisüveget sem vittem, bár itthon szükség volt rá, ezért vettem is előre, de a kórházban az volt, hogy a teát kicsi pohárból kellett adni, kinti üveget nem lehetett bevinni. Itthon kellett, mert a fiam nem tudta rendesen bekapni a mellem, és fejnem kellett neki, a pohárral meg nagyon ügyetlen volt, és nem volt türelme bajlódni vele, amikor olyan nagyon éhes volt. A cumisüvegről amúgy gond nélkül le is szokott két évesen.

2010. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert bababarát kórház (elméletileg), és mint ilyen, a szoptatást pártolja, azt meg a cumi és a cumisüveg hátráltatja/hátráltathatja.
2010. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom az én tapasztalt verziómat! 16 hónapos babám még mindíg cumizik,7 napos kora óta. Amikor terhes voltam mint most Te is nagyon a cumi ellen voltam. De azért vettem egyet a biztonság kedvéért lesz ami lesz! A kórházban én se vittem be,de nem is szopott a fiam rendesen,tehát a szopási technikáját nem a cumi zavarta meg. 6 naposan haza engedtek minket a fiam állandóan cicizni,cumisüvegezni akart. Így ordított is rendesen,tehát jött az a fránya cumi! Szóval vegyél Te is ha gondolod. Őt a mai napig megnyugtatja,szereti és nincs állandóan a szájában,csak ha alszik vagy nagyon nyűgös.
2010. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Nekem van egy 6éves kislányom is!Tehát nem az első babát várom!Az én lányom is nagyon sokat ordított,de mivel szopott azt se tudta,hogy kell a cumit szívni!Nem tudott rákapni!A doki is azt mondta,hogy nem kell,mert a fogainak se tesz jót plusz nehéz lesz leszoktatni!Ez így van az ismerőseim körébe,hogy 4-5 éves a gyerek,de a cumi az ott lóg a szájába!Hát gyönyörű!A másik meg éjszaka is felkel ha kiesik a szájából!A korházba pont ezekért nem engedik be meg baba barát kórház!Én nem vinnék neki cumit!Én is vettem,de csak ha nagyon muszáj akkor fogom használni!:-)
2010. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden baba más cumiügyileg.

Én például bevittem magammal a kórházba egy cumisüveget, és milyen jól tettem! Császáros lettem végül, tejem nulla, és a gyerek elkezdett vészesen fogyni, meg is ijesztettek, hogy nem fognak hazaengedni, ha még többet fogy. Kénytelenek voltunk adni neki tápszert, és az ottani úgymond cumisüvegből (egy gyógyszeres üveg szájára ráhúzott gumi sz@r, amiből ömlött a tápszer) lehetetlen volt adni neki, így bevetettem az Aventes üveget, amiből gyönyörűen tudott enni.

Cumit is vittem be, de állandóan kiköpte. Most 5 hós lesz, és elalváshoz ugyan beadom a szájába, de kiköpi pár perc múlva, és inkább a hüvelyujját szopizza, aztán pár perc múlva már azt sem.


Szóval azért, mert cumit adsz a szájába, nem törvényszerű, hogy cumifüggő lesz a babád. Szerintem vigyél magaddal, mert nem tudhatod, mi lesz.

2010. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!