Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjak elösszőr cumit a...

Mikor adjak elösszőr cumit a baba szájába? Már a kórházba vigyek egyet magammal?

Figyelt kérdés
3 hét múlva születik első kisbabám és nem vagyok még jártas a témában.Vigyek a kórházba cumit és cumisüveget?
2010. febr. 23. 09:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%
minden baba más, egyiknek kell, mert másképp nem nyugszik, a másik nem hajlandó bevenni a szájába, ezt előre nem tudhatod. azzal nem értek egyet, hogy "nem kell rászoktatni", jó lenne, ha ez így működne, de sajnos nem így megy. ha igényli a baba, kettő közül választhatsz, vagy adsz neki cumit, vagy egész nap a melleden lesz 8szó szeritn) és nem fogsz tudni mást csinálni tőle. szóval vigyél be, abból baj nem lhet,. cumisüveg nem kell szerintem, törekedk a szoptatásra. az én babám amúgy cumizik, de sose volt cumizavara, még a mai napig szopik, 14 hós. az is olyan dolog, hogy babánként változó, vagy van vagy nicns.
2010. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen felesleges egy újszülött babát rászoktatni a cumira.Nincs szükségük rá, ezért ösztönösen ki is köpik.A szopási ösztönét inkább elégítsd ki az anyamellel, ez a tejtermelésnek is jó, és nem kell késöbb leszokatni a cumiról.Én császárral szültem, és a korházból hazatérve sem volt tejem, csak kb. 2 hét múlva kezdett beindúlni.Tápszerrel jöttünk haza, és megszenvedtem míg elhagytuk.Ha cumit adtam volna az elején, soha nem lett volna annyi tejem, amennyi neki kell.Ha szopni akart, mellre tettem, nem kell semmi más.

Egyébként babafüggő a cumi, de egy újszülöttnek nem kell.Van amelyik babát megzavarja és nem akar szopni, mert kielégíti vele a szopási ösztönét.Tapasztalat!

A babádnak csak RÁD lesz szüksége!A többin ráérsz még gondolkodni később is, ha szükséges.

1 éves, még szopizó kislány anyukája!

2010. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
88%
inkább vigyél!nálunk aki nem visz, annak adnak egy kórházit!
2010. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Úgy látom ez babafüggő is lesz! :)
2010. febr. 23. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!