Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le a...

Hogyan szoktattátok le a babátokat a cumisüvegről?

Figyelt kérdés
Másfél éves, és este elalvás előtt vizet iszik üvegből. Néha éjjel, ha felébred, megkeresi az ágyában és kortyol belőle párat. Napközben elfogadja a csőrös poharat, de este/éjjel nem. Hogyan lehetne leszoktatni erről? Ha simán kicserélem, üvölt és sír, és mondja, hogy "másik". Lehet ezt valahogy szépen csinálni, hogy ne legyen neki ennyire rossz az átszokás?
2015. máj. 8. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem szoktatom le. Majd magától elhagyja.

2 éves, napközben mindent pohárból iszik, este lefekvéskor a tejet kapja cumisüvegben.

2015. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Apukája nagyon aggódik, mert ő 3 évesen még cumizott és sajnos a fogai látták ennek kárát, és most nagyon elhatározta, hogy ezt a fiának nem akarja majd. Én nem érzem sürgetőnek ezt, de megértem az érveit, és ezért gondoltam, tájékozódom, hogy lehetne ezt harc nélkül, a lehető legkevésbé megbántva őt elérni.
2015. máj. 8. 12:52
 3/11 A kérdező kommentje:
Cumit amúgy nem használ, kínáltuk, de nem kellett neki. Csak ez az esti cumisüvegezés van meg nála.
2015. máj. 8. 12:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogyan látta kárát a foga?

Csak mert azt írod, vizet iszik cumis üvegből. Akkor mi kár lehetne ebből? Nem értem.

2015. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Apánál a cumiimádat elharapódzott annak idején, és már napközben is a szájában lógott. Előre állnak a fogai és csálék, és ő ezt ennek tudja be. Nem romlik a foga, nem úgy értettem, hanem úgy, hogy a növekedés irányát befolyásolja.
2015. máj. 8. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Más dolog a naphosszat szájból lógó cumi és más az este kb. 4 perc alatt megivott tej. Nálatok ráadásul még csak nem is ez van, hanem csak egy kis vízivás. Mennyi lehet, 1 perc? Ettől aztán semmi baja nem lesz a fogainak, ellenben ha elveszitek tőle okoztok egy szép nagy stresszt a gyereknek. Hagyjátok, semmi baja nem lesz ettől, majd elhagyja, ha akarja.
2015. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne vegyétek el tőle, főleg, ha ennyire ragaszkodik hozzá.

Még kicsi, bőven belefér, hogy cumisüvegezzen. Majd leszokik róla, ha megérett rá.

A férjed fogai sem a cumisüvegtől/cumi miatt lettek csálék. Ha három éves korában is cumizott, akkor is legfeljebb a tejfogak növését befolyásolta volna, de a csontfogak növését/romlását nem befolyásolja a babakori cumi ill. üveg.

Ha ennyire zavarja a férjed a fogai, menjen dokihoz, csináltasson fogszabályozót magának, de ne kínozzátok szegény kisfiút, hogy elveszitek az imádott rituáléhoz kötött tárgyát.

2015. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

úgy tudomm egy éves kortól már szoktatni kell csőrösre vagy kapásból pohárra, nemhogy 3 évesen...


ln minden nap egyszer itatom picike bababögréből, kis kortyokat töltök csak bele, hogy ne zúduljon a nyakába, és ügyesen issza csak kell még az én kezem is rá irányítani

2015. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mint a kérdező is írta, nappal csőrös pohárból iszik a gyereke. Az esti cumisüveg egy rituálé, a legtöbb gyereknél megvan ez. A fiam 3 éves lesz, de este-reggel a tej cumisüvegből kell neki. Nappal természetesen pohárból vagy üvegből iszik, eszébe sem jut cumisüveget kérni, de este-reggel még kell neki. Majd elhagyja, ha akarja, nem így fog érettségizni, ebben biztos vagyok.
2015. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam is most aktuális a kérdésed. Kisfiam 2 éves múlt, napközben is cumisüvegből iszik, néha csak úgy a szájában van, vagy ha nyűgös-fáradt akkor is iszik. Mintha cumizna. Este szintén issza a tejet belőle, éjszaka meg egy másikból vizet.

Nincs szívem elvenni tőle, nálunk ráadásul úgy alszik el a fiam hogy issza a kis tejét. Februárban oviba megy, addig valahogy el kellene hagynia legalább a déli alváshoz való cumisüvegezést...

2015. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!