Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám miért nem...

7 hónapos babám miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
Kezdettől tápszeres, 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, szigorúan betartva a "szabályokat" ( a megengedett időben adva a gyümölcsöket, zöldségeket, cereáliákat, egyszerre csak egyfélét az elején 5 napig...stb). Kezdettől fogva alig fogadta el, általában az első kanál után beszorította a száját és elfordította a fejét, pár próbálkozás után sírva fakadt ( így is próbáltam beadni a szájába de kiköptr vagy öklendezett), és a tápszert jóízűen megette. Teljesen jó a súlya. Telnek a hetek, hónapok és nem változik semmi. A védőnő szerint semmi baj, majd rákap előbb utóbb, addig elég neki a tápszer. De én kezdek türelmetlen lenni. A kenyérhéjat, kekszet elmajszolja lassan, de ezen és a tápszeren kívül semmiből nem eszik 2-3 babakanálnál többet. Sorra dobok ki mindent... :( saját főztöt, bolti üvegeset, tejpépet... Próbáltam cumisüvegbe tenni higitva, ugy megeszik belőle 20-30 mlt, de utána sír hogy nem kéri. Van valami ötletetek mit tegyek? Lassan már hús meg tejtermék tojás stb jönne, de még az öszibarackra is fintorog. Még sosem hallottam ilyet. El vagyok keseredve :(
2015. máj. 12. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elején én is ott rontottam el, hogy ha nem evett 2-3 kanálnál többet, akkor adtam normálisan a tápszer adagját. (Nem is vol hajlandó enni a lányom.) Aztán mondták hogy én rontom el a dolgot mert így tudja, hogy ha nem próbálkozik a kanalasokkal akkor is megkapja a jól megszokott tápszer adagját.

Így ha nem kért többet a kanalas ételekből kivettem az etetőszékből és bevittem a szobába játszani, és nem kapott tápszert. Viszont fél óránként újra kivittem a konyhába és újra megkínáltam a kanalas ételekkel. Így hamar rájött, hogy enni kell, mert nem lesz helyette tápi.

7 hónaposan azért már elég necces a helyzet, mert a magzati korban megszerzett vastartalékok 6 hónapos korra teljesen kiürülnek és ha nincs pótolva (jó felszívódású vas a húsokban van) akkor kóros vérszegénység lép fel. Sajnos ismerek közelről egy ilyen babát nagyon sokat küzdenek a szülei, hogy helyreálljon a vas háztartása.

2015. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és a tanácsot, lehet tényleg az a baj hogy rájött hogy ha nem eszik kanalasat, akkor is megkapja a tápszert. Megpróbálom amit írtál, mostmár tényleg kéne ennie.
2015. máj. 12. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!