Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rántottát milyen formában...

Rántottát milyen formában adjam, hogy meg tudja enni?

Figyelt kérdés

Egy éves, egyelőre kétféle ételt eszik meg: tömör, keksz állagú, roppanós (babakeksz, kölesgolyó, stb.) vagy főzelék állagú, benne kisebb darabokkal.


Harapni kizárólag a kekszféléket hajlandó (négy foga van), mindent, ami puhább, egyben nyeli. Nagyon darabosat emiatt nem adok neki, azonnal fullad, többször kellett kiütögetni belőle kaját.


A rántottát én megeszem "nedvesen", de a fertőzésveszély miatt neki inkább átsütném. Úgy viszont nagyon száraz lesz és ismét fulladásveszély... mivel keverhetném, hogy kicsit csússzon?


2015. máj. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Süsd vajon, vagy tegyél rá sajtot. Akkor us puha szaftos lesz, g teszel bele egy kis tejfölt
2015. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Főtt tojást és rántottát is össze tudod törni és joghurttal, tejföllel összekeverni, hogy kanalazható legyen. Krumplitörővel a legegyszerűbb, vagy villával, de akár turmixolhatod is.
2015. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nyomós camping sajttal szoktam neki összekeverni és villával összetörni. Így nem száraz és isteni finom!
2015. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A sajt nekem nyúlóssá szokott válni ilyenkor, még velem is előfordul, hogy felét lenyeltem a sajtnak, a másik fele még a számban és szolidan öklendezem tőle.


Joghurt jól hangzik (tejfölt egyszer próbáltuk, hasmenést okozott, egyelőre félretettem), bár rántottával furcsa. Akkor marad a tördelés némi joghurttal.

Köszönöm az ötleteket!

2015. máj. 12. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A tömlős sajt nem nyúlik benne. Nem sütés közben rakom bele, hanem utána mikor már nem forró. Szerintem finomabb és jobban összeillik, mint a joghurt tojással.
2015. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de tömlős sajtot én se szívesen eszek, ezt még nem venném bele a gyerek étrendjébe :)
2015. máj. 12. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!