Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos fiú, elég ha így...

14 hónapos fiú, elég ha így "beszél"?

Figyelt kérdés

Olyanokat mond:

papapapapapapapa

mamamamamamamama

áná

nenenenenenenenenene

dededdedededede

babababababababa


szóval ismételgeti a szótagokat.


Amúgy egész nap bürrög, dirmeg-dörmög, ha valamit akar, akkor mutatja és mondja, hogy "bö".


Ismerős kérdezte, hogy miért nem beszél még?


Nem elég ez ennyi idősen?


2015. máj. 15. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
dehogynem :)) ismerősöd nem tudom honnan szedi, hogy beszélnie kéne... vannak gyerekek akik 2-3 éves koruk között kezdenek el beszélni, az a ritka ha 14 hónaposan egy gyerek beszél :)
2015. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bőven elég
2015. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Elég.(egy logopédus)
2015. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bőven elég. Általában két éves korukban kezdenek el értelmesen beszélni. Az a fő, hogy megtudja értetni magát, ha akar valamit.
2015. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszönöm!!


Megérteti magát: ha ki akar menni, felveszi a kezébe a cipőt és odaáll az ajtó elé, ha be akar ülni a kocsiba, hozza a kocsikulcsot, a macskákat ismeri szerintem név szerint, mert ha mondom, hogy pl. itt a Fifi, akkor a vörös fiú macskához fordul és nem a Pötyi nevű lányhoz. :)


Tudja, hogy ki az "apa", stb.


Köszönöm a válaszokat!!

2015. máj. 15. 22:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 éves kora körül kezdett értelmesen beszélni, amikor elkezdte az ovit. Ma 23 évesen 5 nyelven beszél társalgási szinten, jelenleg egy angliai egyetemen tanul..


Szóval nem kell aggódni a fiad miatt. Ha akar úgyis beszélni fog. (és majd lesz olyan időszak amikor néha kívánod, hogy bárcsak keveset kérdezne)

2015. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az enyém ovi előtt tanult meg rendesen beszélni. Aztán az oviban meg ragadt rá a hülyeség :)

Mondjuk én nagyon elcsesztem, mert atvettem a szavait.

De nálatok ez bőven jó!

Ha jól emlékszem, ennyi idősen a lányom főleg a tetetetete-t nyomta.

Egy jó kéthetes miért korszak után visszasírtam a gügyögést. :)

2015. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kloetta ***** válasza:
50%
A fiam 13,5 hós. Babababa, mamamama, gyagyagya, nem, el. Kb ennyi de ezek se túl sűrűn. Nem halandzsázik, nem "beszélget babanyelven". 98%ban az e és az ő amit használ. Megért és megcsinál mindent amit kérek, így engem nem zavar. Nagyon sok ideje van még. Én beszélek hozzá rendesen, ha mutat valamire hogy e, elmondom mi az, egyszer majd mondja ő is.
2015. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, LÁnyok. :)
2015. máj. 18. 08:29
 10/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Miért lettem lepontozva?
2015. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!