Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babahámot? Babpórázt...

Milyen babahámot? Babpórázt ajánlatok? Hol és merre célszerű venni? Melyik márkát? Kb milyen árakra számítsak?

Figyelt kérdés

Tudom sokan azt fogják írni micsoda szörnyűség - a gyerek nem kutyus. Viszont kis korkülönbséggel többgyerekes és ikres szülők talán átérzik a helyzetem.

Alig több mint másfél év a kórkülönbség a fiaim között és a nagyommal egyszerűen nem alakult ki a helyes utcai közlekedés. A nagyom borzasztóan rakoncátlan, a kicsi meg még babakocsis. Ha egyedül (nagy ritkán) megyek csak a nagyommal akkor nincs semmi gond hisz van 2 szabad kezem és könnyebb utána is futnom. Viszont (általában) 2 gyerkőccel közlekedek .Először kiválóan megfelelt a tesóbabakocsi, de már a nagy hallani sem akar róla. Persze a kicsi is már elindult, de ő legalább még a babkocsiban marad ha megyünk valahová.



#gyerekpóráz #babahám #gyerekhám #babapóráz #baba hám #baba póráz #gyerek hám #gyerek póráz
2015. máj. 19. 00:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%
Nem ugyanaz a póráz és a biztonsági öv. De egészségedre, ha így gondolod. Látom neked is nehezedre esik a gyereknevelés. Bezzeg megcsinálni buli volt.
2015. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14%
Téged is lekötöznek ha bekapcsolod az övet?
2015. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat adó válaszadók válaszait a többiek válaszaira egyben reagálnék.


Talán az lett volna a leghelyesebb, ha a kérdés alatti írományom 1. mondata után kiírtam volna, hogy aki nem a kérdésre akar válaszolni, hanem csak negatív kritikával illett máshova pocsékolja el a karaktereket. Biztos voltam benne, hogy több kritikát kapok, mint tanácsot hiszen ez Magyarország :-), de ettől függetlenül kíváncsi voltam a hasznos 1-2 tanácsra is, így eltűrtem az átlag szitkozódását is, hiszen egy ilyen " arc nélküli" fórumon ez is benne van bőven a pakliban.


Ebben az országban dívat a negatív kritika osztogatása. Kíváncsi lennék, hogy kinek hány gyermeke és mennyi korkülönbséggel született a negatív kommentelők közül.

És ha megálltak 1nél akkor vajon miért tették? :-)

És ugyan úgy mint ahogyan 2 terhesség és 2 szülés sem egyforma; ugyanúgy a gyerekek sem. Én is látom első perctől fogva a gyerekeim temperamentumán, hogy melyik irányíthatóbb alkat és melyik nehezebb eset.


És bár a kérdés nem erre vonatkozott azért leírom, mindkét babám úgy érkezett ahogyan terveztük. Annak ellenére hogy a szakmám alapján a vad karrierista nő ugrik be mindenkinek és annó ilyen jellegű kritikát is zömében kaptam - ezt így terveztem stabil párkapcsolattal megelőzően házassággal, nem terhesen az oltár előtt. És bár nem divat 30éves korom előtt diplomával a kezemben, megfelelő munkaviszonyból stabil hátérrel fogtunk családalapításba a férjemmel.


A nevelés fontos mindennapjainakt átjáró folyamat, amit ennyiből nem lehet leírni. Én majd utána mondanék bárkiről is - beleértve a saját gyermekeimet is - ennyire határozott pozitív vagy negatív értékelést; miután kirepül a fészekből, teljesen függetlenül attól hogy autószerelő, vagy agysebész lesz. Egyszerűen mennyire sikerült életképessé vállnia a mai világhoz, és természetesen a mai fiatalokkal ellentétben, mennyire tud uriemberként/úrinőként viseledni.


Az hogy még nem alakult ki a helyes közlekedés 2 gyerekkel az utcán (úgy hogy az egyik babakocsiban a másik meg nem - mert azért babakocsit tolva egy szabad keze sem akad az embernek), egy pillanatnyi állapot mely tvészelésben megfordult a fejemben ez a lehetőség is. Nézhetnénk úgy mint akár a szobatisztaságot vagy beszédfejlődést 1-3 évesen ;sőt sajnálatos esetben még később következik be a végpont. Valahogy ezzel szemben mindenki sokkal elnézőbb, talán azért mert többeknek nem sikerül az elsők között szerepeltetnie a gyermekét és ezáltal magát sem akarja leminősíteni.

2015. máj. 19. 17:35
 14/23 A kérdező kommentje:

póráz - biztonsági öv


Erre azért reagálnék. A biztonsági öv azt szolgálja, hogy ne essen ki a gyermek a babkocsiból, etetőszékből, autósülésből. A babakocsi jó dolog míg picurka, nem közlekedik, vagy ha már elfárad és hazafelé pihen akár el is alszik benne. Viszont ha "önkényesen hasznáják" úgy mint a totyogóknál sokan a kendőt/hordozókat - mit nekem, mert így könnyebb, mert hamarabb érek Aból Bbe - akkor azt a gyerek tényleg nagy kínnak éli meg és ilyen tekintetben egyet kell értenem az érvelővel, hogy bizony lekötözött állapotnak minősül.

Én sem akarom a nagyobbik fiamat lekötözni, emiatt kezdtem a babahámon gondolkozni mint ideiglenes állapot.

2015. máj. 19. 17:43
 15/23 anonim ***** válasza:

nekem semmi bajom nem volt veled, kedves kérdező, sem a hám gondolatával addig, amíg le nem írtad ezt a mondatod: "a totyogóknál sokan a kendőt/hordozókat".

az a totyogó aki nem akar hordozókendőben hordozódni, az NEM IS FOG. a magyarázat meg baromi egyszerű: a kendő kötésekhez az egyik legszükségesebb dolog a gyerek együttműködése. kizárt hogy egy kvázi már erős (tehát nem egy magatehetetlen újszülött) gyereket ha nem akarja akkor rá tudd venni, hogy felvegye a békapózt és így meg tudj kötni akár egy batyu kötést, akár egy duplót. mert ha egy 1 év körüli gyerek kifeszít és kirúg akkor abban a kötésben 1 métert sem fog megtenni az anyuka, mert nem sikerül!

gondold meg legközelebb amikor olyan dolgot bírálsz amit nem ismersz! - és akkor még nem is említettem, hogy ellenben a babahámot akkor is rá tudod erőszakolni arra a szerencsétlen gyerekre ha nem akarja... ellenben a kendővel!

szép napot.

2015. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Te is csak így arctalanul merted megkérdezni a dolgot! Ha szerinted a hám és a póráz hasonló megalázottsági szinten akkor csak gratulálni tudok!


Egy karrierista férjezett közgazdász, akinek 19 hónap van a 2 gyereke között

2015. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja azt is hozzáteszem, hogy 27 éves vagyok...remélem minden nem a témához tartozó dolgot leírtam :)
2015. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Az interneten nézegettem és különféle típust láttam.

Többek között egy közismert bababoltban pl.: elefáni is póráz megjelölés volt használvba egy chicco terméknél, míg máshol pl.: babaszafariban meg babahám.


A kérdésemben emiatt jelöltem meg mindkét kifejezést - hogy mindenki számára érthető legyen.

A kérdésem nem arról szólt hogy ki gondolja megalázónak, ki szerint melyik kifejezés a legmegalázóbb ...stb


A kérdést azért tettem fel, hogy megtudjam ilyen téren TAPASZTALT édesanyáktól arra a választ hogy vajon melyik jó, ill bevált és ha valamelyik nem akkor az miért nem.


Aki a kérdésemre válaszolt mégegyszer megköszönöm hogy vállalta még ha arctalanul is, hogy ez bizony olykor hasznos gyermekbiztonsági eszköz.

Aki nem a kérdésre válaszolt, annak meg legalább néhány percre tartalmassá tehettem unatkozós szabadidejét - így a hálás rész itt is megvan csak a másik oldal felöl.

2015. máj. 20. 23:59
 19/23 A kérdező kommentje:

Kedves 14es válaszoló!


Bár nem a kérdésre érkezett észrevétel, viszont reagálnék a hozzászólásodra. Abban valóban igazad van hogy nem vagyok tapasztalt hordozós. Mire a nagyom totyogot már öcsike ott lapult a pocakban, így bár beszereztem a beco csatos hordozómat csak szülés után 1-2 hónappal próbáltam ki alkalom adtán a nagyommal. Neki tetszett az újdonság amikor elfáradt mert csak biztosítéknak volt velünk pl.: kismotor mellé.

Szerintem attól még hogy hám van a gyereken nem lehet csak ezzel irányítani, mert ha megmakacsolja magát akkor akár le is fekhet/ülhet és huzogatni a földön senki sem fogja a gyerekét hanem akkor inkább kézbe veszi és a kezében a kis rakoncátlannal próbálja tólni a másikat. Ugyanígy a testvérfellépő sem működhet annélkül, hogy a gyermek ne akarná.


Igazad van abban hogy talán nem kelett volna - erről a színtén nem kérdést érintő témáról - így nyilatkoznom, hisz totyogós hordozásával kapcsolatban valóban nincs kellő tapasztalatom. A kicsivel is már elő-elő vettem a becot de én nem éreztem biztonságosnak. Bár 15-25kg ig "biztos" hordozókat is forgalmaznak, én rövidnek érzem még a kisebbiknek is. Mondjuk mindkét fiam az átlagnál jóval magasabb annak ellenére hogy születési méreteik teljesen átlagosak voltak.

2015. máj. 21. 00:20
 20/23 A kérdező kommentje:

Kedves "karrierista férjezett közgazdász, akinek gyerekei között 19 hónap van, ja és 27 éves".


Üdvözöllek téged is az arctalanok táborában.


Gratulálok a diplomádhoz, a férjedhez, a gyermekeidhez és a korodhoz.

Én reagáltam egy hasonlóan hozzád kedves hozzászóló arcátlan megjegyzésére leírva 1-2 a kérdéshez nem tartozó információt magamról.

Örülök, hogy te is megnyilatkoztál magadról bár senki sem kérdezte. A gratulációm, pedig nem íronikus mert tényleg nem jellemző a mai világban az amit te ill én is írtam magamról.


A hozzászólás többi részéhez viszont nem gratulálnék.

Szerintem próbálj meg nem szakbarbárként csak a reál dolgokban jó lenni, próbál kicsit a humán irányába is nyitni. Pl.: szövegértés vagy emberekkel való kommunikáció.

2015. máj. 21. 00:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!