Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erzett valaki igy az ujszulott...

Erzett valaki igy az ujszulott gyermekevel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Erezte azt valaki ,hogy szo szerint irigy ra?Nem akarom odaadni senki kezebe ,a sok rokon meg jon ,hogy tisztaba tenne ,furdetne stb ,en meg rosszul vagyok ettol ,csak az apukajanak adom szivesen ,mindenki mas az agyamra megy,meg a sajat anyam is.Szerintem ez tok nem normalis ,meg azt se mondanam hogy a feltes van bennem mert hat nem akarjak elvinni es senkivel nincs baj a csaladban.Kepet se kuldtem rola a tavolabbi rokonoknak ,baratoknak.Hiaba akarom lekuzdeni ezt az erzest ,nem megy.
2015. máj. 19. 06:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen normális érzés. Ne legyen lelkiismeret- furdalásod!
2015. máj. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Az irigység nagyon csúnya dolog:S


Érthetetlen, hogy a képküldés miért nem megy...


Pelenkázni, fürdetni rendben van,hogy ti akarjátok, de egy kicsit lazíts!

2015. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen normális ez az érzés. Hormonok, szülésélmény, egy magatehetetlen újszülött. Majd csillapodik ez az érzés.

Ezért tartom jó dolognak, ha a gyerekágyas időszakban békén hagyja mindenki a kismamát, ha az nem igényli a látogatókat.

Meg kell szokni a babát, az anyaságot, a testünket, a szoptatást, és ez van akinél akkor megy jobban, ha csak a szük család(apa, anya,baba)vannak jelen.

Majd, ha elmúlik ez a kezdeti feszültség, akkor kónnyebben fogod kiadni a gyereket a kezedből, de csak rajtad áll, hogy ez mit jelent.

A nagymamák, rokonok babazhatnak majd nyilván, de az ellátása(fürdetés, pelusozás.....) nem baj,mha a te dolgod marad.

Jó babázást!

2015. máj. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Mi bejelentettük, hogy egy hónapig SENKIT nem akarunk látni. Utána a közeli családot, 3 hónap után fogadunk ottalvós ismerőst, bárkit. Baromira nem tartotta be senki...

Pedig egy extrém sírós, hasfájós, tejallergiás baba, szegénykém nagyon kínlódott, nem volt szükség arra, hogy idegenek babusgassák. Én is rosszul éreztem magam, ha valaki kérte, hogy megfoghassa. De ez is elmúlik, már simán kezébe nyomom szomszéd néninek, kollélgának, bárkinek, 9 hónapos.

2015. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
nekem azzal, hogy megfogják semmi bajom nem volt, szívesen odaadtam a rokonoknak, barátoknak, nem féltettem ettől. Viszont ha valakinél elkezdett sírni, akkor mint egy anyatigris vettem vissza! :) Volt aki rosszallóan nézett, hogy ő megvígasztalta volna, de én nem vártam meg.. tisztábatevés sem zavart, vicces volt ahogy próbálkoznak :D! szerintem majd kitombolják magukat a hormonjaid, aztán helyreáll a rend nálad is! :)
2015. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Minek van ott ennyi ember nálatol. Mondd meg, hogy nem fogadtok vendégeket.
2015. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszt.en is kijelentettem anno hogy meg a korhazban sem szeretnek latni senkit.de ozonlottek be a 100kmre lako rokonok is mindenkivel flegma voltam ,aztan lelkiismeretfurdalasom lett hogy milyen vagyok ,mikor ok jo szandekkal jottek ,szerencsemre nem lett sertodes ,megertoek voltak.en magam sem ertem hogy miert nem kuldtem kepet (egy reszrol azert mert biztosra vettem hogy facebookon visszakoszon...) ,meg hogy mi ez az egesz hulye erzes ,de megnyugtattatok hogy majd "kinovom" :)
2015. máj. 19. 08:20
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező.

Dettó így voltam vele.

Ráadásul én még azt is folyamatosan pásztáztam, hogy kezet mosott... megfogta a kilincset... ivott bort...tüsszentett... :)

Utáltam a férjemen kívül odaadni bárkinek. Nem is nagyon adtam. Mi megmondtuk az elején, hogy csak a szülők jöhetnek megnézni!!! Nincs tapogatás.

Ez az őrült nagy féltés kb 4 hónapos koráig tartott.

Most 6 hónapos. Már örülök, hogy valaki másnál látom. :) Akkor anyát látja messziről és nagyon boldog tőle.


Ha belegondolsz, szerintem az érzés normális lehet.

Talán így akadályozza meg a természet, hogy magára hagyd, letedd a babád.


A képküldés:

Én pont úgy voltam vele, hogy inkább küldtem videót, képet ismerősöknek és megbeszéltük, hogy influenza szezon közepén nem jönnek...és így "kárpótolom" őket.

A valóságban én ezt úgy éltem meg, hogy inkább küldök, mint, hogy ide jöjjenek:D

Majd idővel múlik ez az érzés.

Az elején senkinek nem akartam odaadni. Aztán a nővéremnek már bátrabban... szívesebben. Aztán egyik nagyon jó barátnőmnek... aztán anyumnak.. aztán apumnak, öcsémnek...:)

Szóval türelem!

2015. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Azért az ilyen szintű anyatigris érzésekkel már vigyázni kell. Még képet se küldesz? Miért átkot mondanak rá? Aztán pár hónap múlva meg írsz ki kérdést, hogy mindenki elhidegült tőled, egyedül vagy, nem kíváncsi rád/rátok senki. Talán mert így viselkedsz. Valószínűleg nem megértenek, hanem beletörődtek, hogy egy kicsit elszálltál, csak aztán nehogy későn kapj észbe, és addigra már megunják a rigolyáidat. A baba nem csak az anyuka, apuka háromszögbe születik bele, hanem a közelebbi, távolabbi családba, annak része lesz, már ha hagyjátok persze. Mert ha nem, akkor marad a ti kis hármas világotok, ami külső támasz nélkül, nagyon könnyen összedőlhet.
2015. máj. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

ez nem irígység..


én sem adtam oda szívesen, mert képesek voltak nagy parfümfelhővel jönni, vagy koszos körmökkel, hiába mosott nálam kezet.., meg gyereknek odaadták mert ő is fogni akarja..., de hál ég nagyjából tiszteletben tartotta mindenki a babát, csak nézték a legtöbben!

2015. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!