Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy lány, aki szerintem...

Van egy lány, aki szerintem borzasztó elhatározásra jutott a leendő gyermekével kapcsolatban. Kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Tudom, nem ítélkezhetek más felett, nem is ez a célom, csak szimplán elmondom a véleményem, és kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan vélekedtek.

Szóval, a lány iskolába jár, most 11-dikes. Terhes lett. A babát ugyan megtartja, de, amint megszületik, "leadja". Nincs nehéz anyagi körülmények közt. Vannak szülei és van barátja. Sajnos, cigizik és néha iszik is. Ugyanúgy él, mintha nem lenne terhes. Én nagyon elítélem azért, amit tesz. Anyukáját ismerem, nagyon kedves, normális, család barátja. SZóval megdöbbenve állok az eset előtt.



2013. márc. 18. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hova adja le?
2013. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
gondolom örökbeadja. legalább nem veteti el. ok, az életmóddal nem értek egyet, de ha mi itt megvitatjuk, jobb lesz nekik?:)
2013. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát inkább szülje meg és adja örökbe, mint hogy elvetesse, nem? Szerintem jól döntött hogy nem az abortuszt választotta.
2013. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, csak tudjátok, amikor ez egy ismerőssel történik, akkor valahogy az ember mégis kicsit máshogy látja.

Igen, örökbe adja. De én belehalnék, ha pl a gyermekemet, akit a szívem alatt hordtam és megszültem, hogy odaadjam valakinek. Szerintem ez egy borzalom. :( A gyermek, aki a te részed. Én ezt el sem tudom képzelni. Szörnyű. Én sírtam, amikor megtudtam ezt. Szegény pici gyermek. Megpecsételik az életét, pedig nem ő kérte, hogy megszülessen. Istenem. Én ezt nem tudom elfogadni, ahogy az abortuszt se. Nem tehetek róla. :(

2013. márc. 18. 11:27
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha megtartaná, akkor is folytatná ezt az életmódot hidd el. Aki nem képes abbahagyni, úgy, hogy a szíve alatt egy kisbabát hordoz, az akkor sem fogja ha már megszületik, főleg hogy utána már fizikailag nem árt vele a babának. Biztos félt az abortusztól, pedig nem kellett volna. A szülés ezerszer rosszabb, bár ugye a végkimenetel teljesen más. Remélem tényleg örökbe adja, és nem gondja meg magát.
2013. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
na állj. engem örökbe fogadtak, és 600-szor jobb életem volt, mint amilyen lett volna! szóval azért ez nem annyira tragikus ám, nyilván nem értheti meg, aki akarja a babát, szerintem egy tinitől igenis jó döntés volt, hogy megtartja.
2013. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Remélem jó helyre kerül. Nyilván ezt az örökbefogadást jól megvizsgálják, hogy Kihez is kerül. Kívánom a gyermeknek, hogy szép élete legyen és, hogy ne az árvaházba kelljen felnőnie. Mert ott aztán keserű sorsa lesz.

Akkor se tudom elfogadni. Sajnálom.

2013. márc. 18. 11:59
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lehető legjobb megoldást választotta, legalább nem veteti el, és legalább egy talán már évek óta gyermekre hiába váró párnak lehet így babája, és sokkal jobb életet biztosíthatnak neki mint a vér szerinti anyja (mert az anyagiak nem minden, sőt, egy gyereknek nem elsősorban az a fontos, hogy mindenből a legjobb, legdrágább álljon a rendelkezésére).

Muszáj elfogadnod, nem a te életed. Nem kell megértened, de el kell fogadnod és tiszteletben kell tartanod a döntést, mert az égvilágon semmi közöd hozzá.

2013. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, még mindig jobb, mint az abortusz, vagy, ha ugyanezzel az életmóddal (cigi, pia) lenne "anyuka", amit most folytat. Gondolj bele milyen élete lenne a kicsinek, ha anyu is még gyerek és felelőtlen. Biztos jobb helyre kerül majd, emiatt ne legyenek rossz érzéseid. Rosszabb lenne, ha ő akarná felnevelni...
2013. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekemről születése előtt tudta a szülőanya, hogy örökbe akarja adni. A gyermekvédelemmel foglalkozó szakemberek rábeszélték, hogy próbálja meg mégis felnevelni. Hazavitte a kórházból, 3 hónaposan már nevelőszülőknél volt, ahol látogatta is eleinte, de mire a bíróság elvette tőle a szülői felügyeleti jogot, a gyermek 3 éves elmúlt. Én amiatt vagyok dühös, hogy ha nem beszélik le az örökbeadásról, már a kórházból az igazi szülei vihették volna haza a babát!

Gondoltam, írok egy olyan választ, hogy ez nehéz döntés, senki nem látja a jövőt, lehet, hogy fel tudná nevelni, stb., de aztán belegondolok, hogy hány "elszakadást" kellett megélni a gyermekemnek, hát összeszorul a szívem... És még szerencsés, nagyon boldog élete volt a nevelőszülőknél, nehéz is volt az elválás mindenkinek.

2013. márc. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!