Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erzett valaki igy az ujszulott...

Erzett valaki igy az ujszulott gyermekevel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Erezte azt valaki ,hogy szo szerint irigy ra?Nem akarom odaadni senki kezebe ,a sok rokon meg jon ,hogy tisztaba tenne ,furdetne stb ,en meg rosszul vagyok ettol ,csak az apukajanak adom szivesen ,mindenki mas az agyamra megy,meg a sajat anyam is.Szerintem ez tok nem normalis ,meg azt se mondanam hogy a feltes van bennem mert hat nem akarjak elvinni es senkivel nincs baj a csaladban.Kepet se kuldtem rola a tavolabbi rokonoknak ,baratoknak.Hiaba akarom lekuzdeni ezt az erzest ,nem megy.
2015. máj. 19. 06:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%

Sogornom meg anyumekat sem engedte a kozelebe hetekig,ugy hogy egyutt laktak. Na ott volt sertodes. De neki is elmult. Latod van mas is igy.


Azt amit elozo mondott, hogy kikapja a kezebol a rokonnak ha sir..azt en hogy utalom. Eselyt sem adnak h megnyugtasd es olyan erzesed lesz tole h rossz embernek tart.


Kul sztem en is igy leszek mint te az tuti aztan majd en isnkinovom. :)

2015. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

2 hetet volt nálam anyukám, mikor hazavittük a babát. mindenben segített, de nem engedtem megfogni. pontosan úgy éreztem mint te...mikor ment el, megjegyezte hogy ez nem esik neki jól...legközelebb akkor jött, mikor már 2 hónapos volt, és senkit sem engedett magamon kívül közel magához, mindenkinél sírt - ez nyilván nekem köszönhető..

majd 8 hónapos volt, mikor újra megengedte, hogy anyukám megfoghassa...sose bocsájtom meg magamnak, hogy gyakorlatilag megfosztottam az első 8 hónaptól őt. ezen gondolkodj el.

2015. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%
ez normális. egyszerűen így kell lennie. az anyának ezt kell éreznie,a természet alkotta így,hogy te ragaszkodj a babához,hiszen egy magatehetetlen kis újszülött. az állatok se adják oda a többi állatnak. picikét túlzásba viszed az igaz, az,hogy képet nem küldesz túlzás,én állandóan fotóztam :-) mindenkinek azt mutogattam,hiszen ilyenkor olyan büszke az ember. de a féltést abszólut megértem. én tök gyenge voltam szülés után,semmi erőm kedvem nem volt vítázni,úgyhogy úgy nézett ki,hogy szó szerint reggeltől estig ilyen reggel 9től este 9-10ig már a kórházba a rokonoknál volt a baba. le se tették aludni se. nálam 20percet volt szoptatni,addig toporogtak az ajtó előtt,aztán vették is el. a vége az lett,hogy egyrészt később le se lehetett tenni,úgy kézbe szokott,plussz tejem se lett. (később felszaporítottam de nehéz hetek voltak) de mitől lett volna? hiszen velem se volt szó szerint semmit. ha magamra kötöttem,jött az egyik rokon,felkeltette direkt úgy,hogy rajtam volt. aztán mikor elkezdett sírni a kezében,csodálkozott,hogy miért. én azt mondom,ha nem adod oda szívesen szólj,hogy még te vele akarsz lenni. mert később csúnya lesz :-( nálunk is volt egy eset. szóval már csak az evésekre volt nálam a baba itthon is. mert ott is voltak állandóan. kitépte az egyik rokon a kezemből. nálam csak az etetéskor volt mindig velem,és nagyon elpattant a cérna,mikor úgy éreztem ezt a tíz percet is elveszik. szégyellem azt a vitát :-( a lényeg az,hogy ha csak fortyogsz az nem jó. ha nem akarod odaadni,ne add,vagy amit nekem kellett volna,hogy korlátozva. valamennyi időt. megfogják érteni. amíg pici egyszerűen normális,de hidd el ha nagyobb lesz elmúlik ez az erős féltés. nálam is elmúlt :-) nagyon nagy öröm volt látni anyukám kezében,ő is oda volt érte,és a lányomnak is szemmel láthatóan szimpatikus volt. na meg a többi rokon is körülrajongja. a vita óta normálisan,tehát nem az van,hogy kézről kézre jár napi 20órát,de én se féltem úgy már. elfog múlni ha nagyobb lesz,addig is ne fortyogj magadban
2015. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%
Tudod mit? Szerintem totál nem normális! Ahogy én se vagyok az! Ha anyósom el akarja vinni 2 órára gyomoridegem van és halálra aggódom magam, pedig csak a szemközti házba viszi. A kislányom 4 és fél éves, mi a 2-ben lakunk, anyósék az 5-ben, ugyanaz az utca! És kérdésedre válaszolva én minden fotó láttán, amit anyós feltesz a gyerekemről a facebookra ideggörcsöt kapok, mai napig! A gondozása a te felelősséged, fürdetés, pelenkázás, stb. Én megértem és szerintem nem fog elmúlni (nekem se múlt el), de ettől ne érezd rosszul magad, ilyen az anyai szeretet és a felelősségtudat!
2015. máj. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
na igen ,de attol felek csakis magammal szurok ki!amikor majd furdeni nem tudok nyugodtan mert uvoltve sir ha otthagyom a mamaval stb.de mint mondtam nem direkt csinalom ,erot kell magamon rendesen venni hogy jo kepet vagjak az ilyesmihez...:)
2015. máj. 20. 23:28
 16/16 anonim ***** válasza:
A természet a legjobb tanácsadó és nem kell semmit csinálnod, amit nem akarsz! Ha erőt kell venned magadon, az már régen rossz, ne tedd! Apa tud rá vigyázni, amíg fürdesz, enni meg úgyis tudsz, ha ő közben ül a pihenőszékében és nézi, hogy te mit csinálsz! Tetszeni fog neki és sokat tanul belőle! Én azt mondom, ne hagyd a mamára, se senkire, ha nem akarod! Te vagy az anyja és a te kizárólagos jogod eldönteni, hogy mit lehet és mit nem! Ő a te babád és hidd el mindent, amit csinálsz nevetve fogja végig nézni, tetszeni fog neki! Ő a tiéd és apáé, ti vagytok egy család és neki csak rátok van szüksége. Vicces a nagyi és jópofa, persze, de a mindennapok megoldása a te gondod. Hidd el sokkal jobb egy babával lubickolni a kádban, mint egyedül, ha pedig egy kis magányra vágysz, nem lesz gond apának egy kis csikipartit tartani, amíg te felrakott lábakkal, egy finom habos kávé mellett kiolvasod a kedvenc magazinodat. Ne parázz a rokonok miatt, csináld úgy, ahogy neked jó, ez a te családod!
2015. máj. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!