Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is csinálta ezt a 3,5...

Tm03 kérdése:

Másnak is csinálta ezt a 3,5 hós babócája? Mivel teszek jót neki ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyukaként nagyon tanácstalan vagyok. Kisfiam 3,5 hónapos. Soha nem volt állandóan kézben,(még mielőtt bárki is arra a következtetésre jutna hogy azért alakult így a helyzet mert folyamatosan kézben volt eddig is....) sőt, a játszószőnyeg alatt is egész jól feltalálta magát. Durván két hete azonban azt csinálja, hogy ha nem esek a látókörébe, vagy kimegyek a szobából mondjuk elmosogatni, rögtön sír. Sokat van azóta kézben is, mert sokszor csak így nyugszik meg. Tehetetlennek érzem magam, a neten is hol ezt, hol azt olvassa az ember, hogy "ne kapkodjam fel állandóan ha sír, mert elkapatom", de "ha hagyom bőgni akkor meg elveszti a bizalmát a világban mert nem kap segítséget a környezetétől." Na ilyenkor legyen okos az ember. És még hozzátenném, hogy a szükségletei ki vannak elégítve, tehát tiszta a pelus, nem éhes,álmos, stb....csak kilépek a küszöbön és rákezd....én meg nem tudom mivel teszek jót neki ilyenkor. Nem gondolnám hogy ők ennyi idősen manipulatívan csinálnák ezt, de akkor mi? Ennyire a közelségemre vágyik, hogy el se mozduljak mellőle? Nem értem...
2015. máj. 20. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell felkapkodni, mert akkor soha nem akar majd egyedül lenni. Ostobaság, hogy akkor elveszti a bizalmát a világban, vagy depressziós lesz. Nincs szüksége állandóan az anya közelségére. Legyen valamilyen játék a közelében, nézz rá, ha nagyon sír. Esetleg simogasd meg, de ne vedd fel. Már ilyen piciként is próbálgatja az akaratát.
2015. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen valószínűleg a közelségedre vágyik. Az én kisfiam ilyenkor még fél napokat is a mellkasomon aludt. Nagyon igényelte az ölelést, este jóformán csak ringatva aludt el. Most 15 hónapos szeret most is a közelünkben lenni de nagyon szépen elvan egyedül is. Önállóan alszik el, nem kell már ringatni. Javaslatom vedd fel ha szükséges, vagy vidd magaddal a konyhába, fürdőbe...hogy lásson. Eleinte nekem is non-stop látótérben kellett lennem de szép fokozatosan egyre többet engedett. Kitartás tudom sokszor nehéz.
2015. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Na tessék máris két különböző válasz. Halgass a saját érzéseidre... Én sok olyan választ kaptam anno hogy nem kell felvenni,ringatni... Egyszerűen nem tudtam hagyni sírni...Abból kiindulva hogy ha nekem így felnőttként nagyon sokszor van szükségem ölelêsre,törődésre...és ha ez elmarad milyen rosszul érzem magam, meg nem vagyok fontos ...Akkor egy ilyen kis pindurkának még inkább szüksége van ránk. Most várom a második babócámat így veszek egy hordozó kendőt,hogy mahamra tudjam kötni ha szükséges. Így tudok majd a naggyal is foglalkozni és az egyes házimunkákat is elvégezni.
2015. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem hogy megoszlanak majd a vélemények, nagyon nehéz eldönteni mi a jó. 1-essel is egyetértek, látszik hogy már ilyenkor is van akaratuk amit próbálgatnak. Simán hozzászoknak ha ott ülsz mellettük és szórakoztatod őket egyhuszonnégyben,mint ahogy a napirendhez is. Próbálok találni egy határt,de lehet veszett fejsze nyele....meg persze a megérzéseimre hallgatni. A hordozókendőn én is gondolkodtam, csak nem tudom h nem-e csak rontanék a helyzeten...én már nem tudok semmit se...
2015. máj. 20. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha sír a baba akkor azt "valamiért" teszi.

Fel kell venni megnézni,hogy nem-e pisis-kakis?

Vagy szomjas-éhes,fáj valami neki.Én azt vallom,hogy mindenképpen fel kell venni a normális fejlődéséhez.

Vedd fel!Ne hagyd magad befolyásolni azoknak akik azt mondják,hogy ne vedd fel.

2015. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is mindig felveszem, vagy mellé fekszem.Nem hagyom sirni, majd ha felnő sirhat eleget amikor én nem leszek mellette, de amig vagyok addig igenis mellette vagyok.

3 hónapos baba anyukája

2015. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is azt vallom, hogy vedd fel nyugodtan, nekem most 5 hós a picurkám, én is mindig felvettem, aztán próbáltam kitalálni, hogy mi lehet a sírás oka (pisis-kakis pelus, testközelségre vágyik...)Volt amikor tényleg csak a testem közelségére vágyott, ilyenkor körbementem vele a lakáson, hiszen neki minden dolog új, így eltereltem a figyelmét.Mostanra már simán eljátszik egyedül, ha valahová kimegyek akkor mindig beszélek hozzá, így nem lát, viszont hallja a hangomat(anya most kitereget stb...)

:) Persze ezt addig tudom megtenni, amíg nem mászik, de oda szoktam menni is hozzá, aztán teljesen felpörög, örül, hogy lát, de tényleg nem szabad állandóan a sarkukban lenni, mert megszokják, hogy anya mindig "kéznél" van....persze a szemed sarkából mindig lássad mit csinál!!!

:)

Kitartás, ahogy telik az idő, egyre jobban belejössz és tényleg hallgass az ösztöneidre!!!

Minden jót!!!

2015. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nahát én is azt tettem,mindig ugrottam felvettem,ringattam.Jol rá is hibáztam.Nélkülem nem is látott,eggy játék sem kötötte le utóbb a figyelmét csak is én.Nem tudtam utobb semmit sem csinálni tőle.Nagyon wcre se menni.Azóta viszont fordítottam a heyzeten.A ringatást befejeztem,2 éjjszakát sírt miadta,azóta viszont szép csendben elalszik egyedül,és napközben is megcsinálom a dolgom tőle,nembaj ha eggy kicsit sir,semmi baja sem lessz tőle hidd el.Neked kell őt nevelni és szoktatni nem pedig fordítva.De arra hallgatsz akire akarsz.9 honapos a kislányom és imád ahogy én is őt!!
2015. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!