Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Chamomilla golyócskákat 8...

A Chamomilla golyócskákat 8 hónapos babának hogy adjam be? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Feloldani nem nagyon sikerült, szopogatni még nem tudja. Egyáltalán hatásos, ha feloldva adom? Annak nem a szájban kellene elolvadnia, hogy hasson?
2010. febr. 25. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 3 hetes kora óta adom a kisfiamnak, hasfájós volt. Anyatejbe tettem és 5 perc alatt icipici golyócskák lettek, és úgy adtam neki oda. Soha nem volt vele gond.
2010. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Napi 3X5 golyót adj a babának.

Műanyag kanálban old fel, annyi vízben, hogy pont befedje az 5 golyócskát a víz.

Legalább fél óra, míg feloldódik. Enyhén mozgasd meg néha a kanalat, hogy oldódjon és csak be öntöd a baba ajkánál a kiskanállal.

Szoktam a Nurofen adagolóját is használni.

Bele rakom a golyókat és pici vízet felszívok épp, hogy ellepje. Aztán csak benyomni a baba szájába.

Nyálkahártyán keresztűl szívódik fel, jól tudod!

2010. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, a Nurofenes dagoló tényleg jó ötlet, de úgy is csak lenyeli,nem? Nektek hatásos?
2010. febr. 25. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen hatásos a Ch golyó, de én még esténként pár napig adom a Viburcol kúpot is.

Lenyeli a baba, viszont ha lassan öntöd , kis adagokban a szájába éppen megnyalatod a kanalat, akkor nem megy le a torkán csak pici esetleg.

3 nap kell, míg kifejti a hatását a homeós szer.

Kb 1 hétig adom és, aztán nyugodtabb a babám.

2010. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

bocs lemaradt.

Ha a Nurofen adagolóba teszed, akkor 2-3 nyomással betudod nyomni a babának a nyelve alá a folyadékot.

Én jobban szeretem ezt használni.

2010. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a cumisüveg kupakját leszedem, beleteszek egy kortynyi vizet, épphogy ellepi a golyókat, és megdöntve kitámasztom a kupakot. Előre el szoktam készíteni, mert tényleg kell vagy negyed óra, húsz perc, mire elolvad benne. Akkor már csak meg kell egy kicsit rázogatni, és kész is. Egyébként ha ilyen kevés vizet teszel csak bele, simán meg tudod itatni vele, nem kell hozzá az adagoló.

Amúgy pedig minél kevesebb folyadékba teszed, annál jobban megmarad a hatása. És az elsőhöz hozzáfűzném, hogy a homeós szereket nem szabad vízen kívül másban feloldani, még teában sem, nemhogy tejben.

(B)

2010. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de meg szeretném kérdezni, az utolsótól hogy mi baja lesz ha anyatejbe teszed?
2010. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Módosíthatja, vagy akár közömbösítheti is a hatását. Igazából a babáknak csak azért kell pici vízben feloldani, mert nem bírják elszopogatni a golyókat. Sem teát, sem pedig mást nem javasolnak, csak vizet a feloldáshoz. A golyókhoz kézzel nem szabad hozzányúlni, és fém kanalat vagy egyéb fém eszközt sem szabad használni.

(B)

2010. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig anyatejben oldottam fel, műanyagkanálba (vizet nem iszik) és mindig hatásos volt. Nekem a védőnő is így mondta.
2010. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kinek hat így, kinek nem.... Ezt ajánlják a homeopátiás szakemberek, és én inkább nem reszkírozok, hogy emiatt ne hasson.

(B)

2010. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!