Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovabb? (Hozzataplalas)

Hogyan tovabb? (Hozzataplalas)

Figyelt kérdés

7 hos a babam, jelenleg igy allunk:

Reggel megszoptatom

Delelott gyumolcsot kap keksszel vagy zabbal

Szoptatom

Szoptatom (a delelotti gyumolcs es a delutani tejpep kozott van, hogy csak egyszer eszik, de ez a ritkabb)

Tejpep

Elalvas elott megszoptatom

Ejjel egyszer eszik

A zoldsegekkel teljesen hadilabon allunk. Maximum a sutotok, ami csuszik neki, es ezzel ennyi. Gyumolcsokon kivul be van vezetve ugyebar a gluten.

Most mi a kovetkezo lepes?


2015. máj. 25. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

mivel szoptatod, a tejpép teljesen felesleges. zöldség kéne és hús. ha nem szereti a zöldség ízt akkor keverd gyümölccsel. sok olyan bébiétel van ami zöldség+gyümölcs+hús, ezeket próbáld, vagy ezek alapján főzzél.

enyém is gyümis volt, én kiválasztottam a soron következp zöldséget amit almával főztem meg és leturmixoltam, egy kiskanál csirkemellet is tettem bele, ezt ette kb 1 hónapig. szép lassan csökkentettem az almát, így rákapott a zöldségekre is.

tejterméket mikor akarod bevezetni? esetleg lassan azt is elkezdheted majd az ebéd után, és akkor kiesne a tejpép amire tényleg semmi szükség, felesleges hízlalás ennyi szopi mellett :)

2015. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na jo, igazabol 5en lesz 7 honapos, tehat hust meg soha bem kapott, lassacskan szeretnem bevezetni, de ahhoz ugye nem artana zoldsegeket is ennie. A tejpepet meg egyszerubb volt tejpepenek irni, de igazabol nem az. Kulfoldon elunk -ezert is a kerdes, mivel nincs vedono, akitol megkerdezhetnem..- szoval nem olyan pepet kap, mint ami otthon van. Nagyon figyelek ra, hogy ne egyen nagyon magas cukortartalmu pepeket.
2015. máj. 25. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Most több ilyen kérdés van, én úgy látom, hogy az anyukák ott követik el a hibát, hogy gyümölccsel kezdik a hozzátáplálást, gyakorlatilag almalével vagy almával és talán emiatt nem akarnak a babák mást elfogadni, csak gyümölcsöt. Szerintem zöldséggel, konkrétan répával, krumplival, sütőtökkel, paszternákkal kellene kezdeni. Én annak idején répával kezdtem, variáltam a zöldségeket és húst is kapott már elég korán, 6 hónapos kortól a vas pótlására nagyon jó és fontos. Az jó ötlet, hogy csökkentsd a gyümölcs és növeld a zöldség,hús mennyiséget az ételében.
2015. máj. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!