Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akik nem tudtak a baba...

Van akik nem tudtak a baba nevében megegyezni és végül olyan név lett ami a másiknak nem tetszett de elfogadta?

Figyelt kérdés
Páromnak nem tetszenek a mostani modern nevek mint márko patrik benett vanessza szonja lilien de én ilyen nevet szeretnék neki az ősi magyar nevek tetszenek. Ki hogy oldotta meg?
2015. máj. 29. 15:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha már mindketten azon agyaltok, hogy játsszátok ki egymást, és a másik beleegyezése nélkül nevet adjatok neki, na az gáz. :/

Különben meg: legyen két neve, egyet apa választ, egyet te. Persze egyikőtök sem olyat, amitől a másik okádik.

2015. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Én egyszerűen megoldottam. Azt mondtam a férjemnek: "Választhatsz melyiket akarod neki adni, a vezetéknevet, vagy a keresztnevet...........". Jót nevetett, és rámhagyta a baba nevét :)
2015. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha már a férjed volt, utolsó, házasságkötéskor eldöntöttétek, kinek a nevét viszi tovább. :)
2015. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Igen, ezt Én is tudtam. Viccnek szántam. Nálunk nem volt vita szerencsére a névből. Csak önkényesen gondoltam, ha Ő adhatja a vezetéknevet, akkor Én adhatom a keresztnevet. Így érv sem lehet ellene :D Tudod, mindenre van magyarázat, legfeljebb nem stimmel. :)
2015. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én írtam egy listát az első gyereknél. Mondtam neki, hogy ezek és csak ezek jöhetnek szóba. Azokból bármelyiket választja, azt adjuk. Olyan 10-12 név volt a listán-az ominózus listát véletlen félreraktam akkor, ma már direkt elraktam emlékbe:D Egybként két nevet kapott. 1. neve egyértelmű volt, mert azt már akkor lefixáltuk, mikor összejöttünk:D

2. gyereknél meg én mondtam neki 2 nevet, az egyiket módosította, de csak árnyalatnyit-és én azt megint módosítottam-Leia nevet akartam, ő azt mondta Lejla, erre én: Lea...hát Lea lett. 2. keresztnévként Alexát akartam, ő Alessát. Szerencsémre a lányunk mellém állt és apa a lányunk kedvéért beleegyezett:D (Mielőtt mondanátok, hogy utóbbit úgyse adhattuk volna: külföldön élünk, itt még konvektornak is elnevezhetnéd, a kutyát nem érdekelné.)

2015. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem lehetne az arany középutat választani? Mondjuk olyan nevet amit a gyerek is szívesen visel? Én nagyon haragudnék a szüleimre ha Dzsesszikának, Vanesszának, Benettnek, Zselykének, Hadúrnak vagy Zádornak hívnának.


Mondjuk a Szonja még egészen hordható.

2015. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem két lányom és két külön apuka van hozzá amit nem bánok :) Elsőnél közös döntés másodiknál apuka mondta, mert én az elsőnél mind a két női nevet felhasználtam ami tetszett :) Na nem is tudnám másképp nevezni a kicsit mint ami lett a neve, valahogy illik rá :)
2015. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Több megoldást is láttam már a problémára.


- Jó előre megbeszélték, hogy a fiúnevet az apa választja, a lánynevet az anya.

- 2 nevet kapott a gyerek. Ez mondjuk érdekesen alakult, mert anyuka csak így, apuka meg csak úgy szólította, végül a kislány olyan 8-9 évesen megkérte az apukáját, hogy ő is inkább az "igazi nevét használja". (Ez a két neves verzió nagyon gáz tud lenni, ha egy külföldi divatnevet és egy ősmagyart hoznak össze.)


Mi úgy csináltuk, hogy készítettem egy listát, a férjem is egyet. Átrágtuk több soron, mindketten kiválasztottuk a számunkra leginkább tetszőket. Amikor már elég kevés név volt, megadtuk a másiknak a vétójogot. Kidobtuk a másik neveiből azt, ami totál elfogadhatatlan volt, és a maradékot szűkítettük tovább.

Végül 2 név maradt, az egyik neki tetszett jobban, a másik nekem. Ezzel a két névvel indulunk szülni. Eléggé elhúzódott a dolog, én meg két fájás között még mindig azon gondolkodtam, hogy melyik nevet adjuk. A férjem meg látva, hogy min megyek át azt mondta, adjuk az én kedvencemet. Ettől annyira meghatódtam, hogy végül az ő választott nevét nyögtem ki, amikor meglett a baba. Nem bántuk meg, nagyon illik hozzá.

2015. máj. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Mi meg tudtunk anno egyezni a néven Bendegúz lett. Ez akkor nagyon ritka név volt..és második névnek a fiam megkapta a hagyományos családi nevet ami az apjáé, nagyapjáé és a dédapjáé is volt. Ferenc...A fiam már általános iskolában próbálkozott azzal hogy nem Bendegúzt hanem Ferencet írt a dogára, vagy ha új helyre került (gitártanár..stb) ott mindig Ferencként mutatkozott be. Mentem szülőire és kérdeztem hogy az új osztályfőnöknél mi a helyzet az én fiamnál a Bendegúznál. Volt a suliban egy másik Bendegúz aki egy kis rosszcsont volt...mondta is a tanár hogy el kellene ültetni..stb..én meg csak néztem rá..mire kiderült hogy az én fiamat ő Ferencnek ismeri. Középiskolába már csak a Ferencet használja..Tehát ott van még a gyeremek is hogy elfogadja majd a divatos nevet....lehet hogy kellene egy alternatívát fentartani..a mi fiunk élt vele. Most 16 éves.
2015. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát, utolsó, nem csodálom, hogy szegény fiad inkább a Ferencet használja, mint a Bendegúzt... Pedig a Feri se egy szép név, de Bendegúz? Istenem..
2015. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!