Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az autizmus megállapítható...

Az autizmus megállapítható 12-13 hónapos korban?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan szülőktől szeretnék kérdezni akiknek autista gyanús dolgokat csinált a babája, kb 12-13 hónapos korában.

Pl. Figyelt a nevére? Mosolygott, ha mosolyogtak rá? Pörgette az autó kerekét, vagy az egész autóval játszott? Ha beszéltetek hozzá, figyelt? Intett pápát? Dobott puszit? Magától odament hozzátok? Mutatott dolgokat? Csapdosott a kezével?


Sajnos az én fiamon minden autista tünetet lehet látni az elmúlt egy hónapban. (1 hónapja kapott oltást, és a mamáék pont akkor költöztek el nagyon messzire, azóta csak kamerán látta őket. Azóta teljesen zárkózott lett. Azt hittem hogy csak hiányoznak neki, de mikor a védőnőnek elmondtam a tüneteket, azt felelte, hogy 15 hónaposan csinálják az autista tesztet. Addig meg figyeljem, és várjak). Akinek hasonlóan viselkedett a babája ebben a korban, végül megállapították az autizmust, vagy később elmúltak a tünetek?



#autizmus #autista baba
2015. máj. 29. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na a sok szaki már csak tudja! Kedves kérdező! Az autizmus a születéstől fennálló és az élet végéig tartó állapot! Mint ilyen, igenis vannak korai tünetei. Az én gyermekemnél is voltak. Az M-chat kérdőìvet lehet kitölteni majd 18 hónapos kora körül. A korai fejlesztőbe bejelentkezhettek. Nagyon jó, hogy nem hárítasz, hanem utána akarsz járni a tüneteknek. Még védőnő és orvos sem ismeri fel a saját gyermekén sokszor a gyanús tüneteket-mert nem akarja észrevenni! Te példa vagy az anyukák között! Ne hallgass a lehurrogókra, te csinálod jól, hogy nem dugod homokba a fejed!
2015. jún. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja és a hallásvizsgálattal kezdhetnétek. A fül-orr-gége klinikát javaslom.
2015. jún. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom kedves 11-es, hogy igazad van-e. Az én kisfiamat a drága sógornőm lediagnosztizálta egy éves kora körül, hogy autista. Mert nem figyelt rá, ha mondta a nevét, nem mutogatott egy évesen, stb... Ennyi idősen még nem feltétlenül kell ezeket csinálni! Azért van az első teszt kb. 18 hónaposan, de még annyi idősen sem biztos minden. MOndom ezt azért, mert mos 4 éves a kisfiam, és nyoma sincs autista tüneteknek, egy vidám, kiegyensúlyozott, nagyon érdeklődő kisfiú, az oviban is jó véleménnyel vannak róla. Három éves kor alatt nagyon eltérően fejlődnek a gyerekek.
2015. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy anyának vannak megérzései a gyermekével kapcsolatban és azok általában helyénvalók. Te érezted, kedves előző, hogy rendben van a gyereked és úgy is lett. De nem mondhatod ugyanezt a kérdező gyermekére, hisz nem ismered.

Azt sem mondtam és egyikünk sem mondhatja, hogy autista a gyermek. Sok más miatt is lehetnek ilyen tünetei. De ha vannak tünetek igenis érdemes kivizsgáltatni!! 11-12-es voltam

2015. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!