Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemény? Babámnak név választ...

Vélemény? Babámnak név választásban

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek az ilyen régi nevek,amelyeket a kedvenc könyveimben olvastam.Jane,Emily,Francisca,Rose.Két nevet szeretnék adni neki szerintetek melyiket kombináljam?

2015. máj. 30. 16:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%
Ha külföldön szülsz, akkor is adhatod. Amikor itthon anyakönyvezik, akkor megkérdezik, akarod-e a magyar átírását a névnek. Ha nem akarod, maradnak ezek a variációk.
2015. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
EEz mondjuk nem igaz, utolsó, nem kellene marhaságot terjeszteni
2015. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%
Ha hallgattál volna bölcs maradtál volna utolsó... Konkrétan a családunkban egy gyerek született Ausztriában és pontosan így történt, ahogy leírtam. A magyar anyakönyvezésnél megkérdezik, hogy legyen-e a magyar alakváltozat. Aki nem hiszi, járjon utána :-)
2015. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
Kedves utolsó. Amennyiben a szülők és a gyerekek állampolgársága is magyar a gyermek csak és kizárólag magyar keresztnevet kaphat, magyar helyesirassal. Ha a szülők egyike külföldi állampolgár, vagy az adott ország születési jogon ad állampolgárságot, akkor kaphat a gyerek más nevet.
2015. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

Ez tényleg hihetetlen! Leállsz vitatkozni velem, mikor leírtam, hogy a cs a l á d u n k b a n egy gyerek anyakönyvezve lett, aki magyar szülőktől külföldön született. Bent voltak a magyar anyakönyvvezetőnél. Elhangzott az a bizonyos kérdés. Ők a magyarosítást választották. Pont.

Tanácsom: hívj fel holnap egy anyakönyvi hivatalt és kérdezd meg. Jóccakát!

2015. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15: ezek szerint a gyerek megkapta a külföldi állampolgárságot születési jogon.
2015. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem kell felhivnom 😊 Magyar szülőktől született magyar gyermek kizarolag magyar nevet viselhet, magyaros irasmoddal.
2015. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

En angliaban szultem es igen is megkerdeztek hogy a nevet ekezettel vagy anelkul szeretnem e anyakonyveztetni.en magyarosan kertem,de volt valasztasom...

Ha kulfoldon szulsz Te dontessz...

2015. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem irni hogy en es AZ apuka is Magyar allampolgar.

18as voltam

2015. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
16-os: az említett gyermek Ausztriában született, ergo vér szerinti elv alapján kapja meg az állampolgárságot, azt, ami a szüleinek van. A felhozott példában a gyermek külföldön született, anyakönyvezték, hazajöttek, honosították a papírt, s rákérdeztek, hogy magyarosítsák-e a nevet. Nem éltek vele.
2015. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!