Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavar, ha random...

Titeket nem zavar, ha random emberek kezdenek el gügyögni a gyerekednek? Pl. Pénztáros fizetéskor

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 10:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
Gügyögni nem szoktak, ha pedig csak beszélnek hozzá és nem akarják fogdosni, nem zavar. Az pedig kifejezetten jól esik, amikor megdicsérik, hogy milyen szép és mosolygós (ugyanis általában vidámkodunk).
2015. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
A 9es valaszolo irta meg a tutit. Engem is az zavar jobban mikor a lanyom egy RANDOM embernek integet vagy mosolyog es annyi nincs benne h egy apro mosolyt vissza eroltessen. Nem kell gugyognie vagy beszelnie de egy mosoly se ferjen bele, egy pici gyereknek? Elgondolkodok az ilyeneken mennyire lehet savanyodott elete es inkabb sajnalom. Kasszaban dolgozom es ha kicsi gyerekkel jonnek nem gugyogok hanem normalisan beszelek es mosolygok nekik. Nagyon tudjak elvezni, ott is szokott fapofa anyuka lenni mint amilyen te is vagy kerdezo h latszik rajta az elet fajdalma de pont nem erdekel, ha mar az anyja ilyen savanyodott a gyerekre vki mosolygjon kedvesen. Nem tusom ebbe mi a rossz? Miert baj ha vki kedves? Nem pofatlan, nem szemtelen csak kedves. Ha nekem ennyi gondom lehetne h ezen agyaljak es ez zavarjon. Irigyellek nagyon.
2015. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélnek, mosolyognak az nem zavar. Sőt néha még jól is jön, múltkor 5 megállót nem akart kibírni a buszon, de a mellettünk ülő idegen apuka grimaszolt neki és nyugton maradt így:)

Viszont ha elhívják (mondjuk padon ülő néni 20 méterre hogy "gyere ide cuki baba" és még kekszet v sütit is nyújt neki) vagy fogdossák, akkor mérges vagyok. Szerintem életkortól függetlenül pofátlanság idegeneket fogdosni, főleg ha az illető még ki se tudja fejezni nemtetszését.

2015. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

Engem sem zavart soha, bár a többség normálisan beszél, nem gügyög. De ha gügyög is hozzá két percet, mi baja lesz a gyerekednek? Ettől még nem ezt fogja megszokni. Örülj neki, hogy kedves emberekbe futottál bele.


Utolsó, oké, mosolyogjon vissza, de azért ez nem elvárás. Attól még nem besavanyodott, hogy épp nincs kedve molyosogni. Nem tudhatod, milyen helyzetben van. Lehet, aznap rúgták ki, nem a gyereked mosolygása fogja lekötni.

2015. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
a verbális kedveskedéssel semmi bajom. az szokott zavarni, ha a megkérdezésem nélkül kínálják meg kajafélével
2015. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%

"Engem is az zavar jobban mikor a lanyom egy RANDOM embernek integet vagy mosolyog es annyi nincs benne h egy apro mosolyt vissza eroltessen. Nem kell gugyognie vagy beszelnie de egy mosoly se ferjen bele, egy pici gyereknek?"


Random ember, akinek valószínűleg semmit sem tudsz az életéről. Lehet, hogy épp olyan napja van, hogy egy vadidegen kisgyerekre sincs kedve vigyorogni. Vagy ténylegesen észre sem veszi a te gyereked, csak néz ki a fejéből bambán.


De elárulom, olyan, aki pedig régóta vágyik gyerekre, inkább elfordítja róla a tekintetét, mert nem akarja fájdítani a saját szívét. Nem fog kedveskedve rámosolyogni. (jelen!)

2015. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez mar csak a te szegenysegi bizonyitvanyod. Akarmennyire is lehet vkinek rossz napja egy aranyos kis gyerek normalis ember napjat feldobjak. Amugy nem azt mondtam h kotelezo vigyorogni, de ne allitsuk be azt h az a baj egyeseknel ha kedvesek a gyerekhez. Azt megertem h ne etessek, ne fogdossak. Ez normalis, es elvarhato. De h az legyen a gond h vki kedveskedik, erre irtam h inkabb jobban zavaro az amikor egy mosolygos kisgyerekre fapofaval neznek. Sajnalom h nem jon ossze a gyerek, de ez csakis teged minosit. Azert nem ramosolygni egy gyerekre? Mint irtam is teged minosit. Es itt le is zartam a temat. Szep napot mindenkinek.
2015. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én nem írtam, hogy baj, ha rámosolyognak a gyerekre, miért is írtam volna ilye? Te írtad ennek az ellenkezőjét: az a baj, ha nem mosolyognak rá. Pedig szerintem nem elvárható minden embertől, hogy vigyorogva járjon-keljen, sőt, nem is mindenki szereti a gyerekeket. Elhiszem, hogy a te gyereked a szemed fénye, imádod, és sok ember rámosolyog, de nem kell azokra görbén nézni, akik épp nem vigyorognak rá.


Szegénységi bizonyítványom? Mi??? Könnyen beszélsz! Nem irigységből nem vigyorgom rá más gyerekére, semmi bajom azzal a babával. Egyszerűen nem megy. Vagyis nem mindig. Ezért más felett pálcát törni, ne is haragudj, nem is tudom, ki a szegény lelkű...

Áruld már el, mitől jobb magamra erőltetni egy mosolyt? Hogy te boldog legyél, hogy rámosolyogtak a babádra? Mi a fenéért akarnék én másnak megfelelni? Ha épp olyan a hangulatom, ne kelljen már lépten-nyomon vigyorognom, különben egyesek szemében én vagyok a szemétláda és a fapofa.

2015. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
hát ezért ilyen a világ,mert már az is baj,ha mosolyog az ember..inkább járkáljunk csukott szemmel,fapofával,befelé nézve???
2015. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem allok le vitatkozni.. altalanosan irtam mint amit a kerdezo is megfogalmazott h nala az jelent probelmat ha szorakoznak a gyerekkel idegenek. Erre irtam h szerintem ez nem problema inkabb rosszabbnak mondhato az ha nem mosolygnak vissza a gyerekre. Mit nem ertesz? Miert olyan nehez ezt ep esszel megerteni? Nem tudom hol irtam h nekem mosolygjanak az emberek. Gyerekekrol beszelunk. Nem a sajatomrol beszeltem h arra kotelezo vigyorogni. Meg nem volt gyerekem is kepes voltam ra mosolygni egy kisgyerekre ha nekem integett vagy "beszelt".

En is sokat probalkoztam a lanyommal, sot most is egy eve probalok ujra teherbeesni. Megse savanyu a szolo. Amig ezt nem tudod megerteni, hidd el nem nalam vannak a gondok. Amugy eltertunk nagyon a targytol. Egy ember azet lehet barmenynire faradt, szomoru, egy gyerek mosolya azert normalis embernek az arcara mosolyt tud csalni. Es most sem a sajatomrol beszelek h o csal mosolyt csak az arcomra. Amikor dolgozom es kapom a nehezebb esetnel nehezebb embereket, mar ott tartok h vagy beszolok vagy elhuzom a csikot az idegtol, erdekes ha egy gyerek jon es kedvesen mosolyog vagy mond vmi huncutsagot el tudom mosolygni magam. Lehet en vagyok foldonkivuli. Vegkepp nem torok palcat feletted de leri h total keseru mar az elet szamodra. Nem rosszbol irom de szerintem a lelkedben kellene rendet tenni, en is at mentem ezen mihelyst siekrult sokkal jobb lett minden. Probald ki.

2015. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!