Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 6 hetes, a Vedono...

Babám 6 hetes, a Vedono szerint mar enyhülnie kellett volna a hasfajasanak mert mar elég nagy. En azt olvastam h tipikusan 3 hónapos korukig tart. Most akkor mi az igaz? Nálatok mikor múlt el?

Figyelt kérdés
Tényleg enyhülnie kellett volna mar? Valami más lehet a baja?
2015. jún. 3. 16:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nincsen konkrét "határa" a hasfájás végének, nem is értem hogy egy védőnő honnan szed ilyet. persze vannak általánosságok, hogy kb 3 hónap stb, de az én fiamnál 5 hónapos koráig tartott, a barátnőm fiának meg még 7 hónaposan is gyakran volt... minden baba, más, saját, egyéni érzékenységű emésztőrendszerrel, az anyukák is más-más dolgokat esznek szoptatás mellett, sőt tápszer is ezerféle van. nem lehet megmondani, hogy meddig fog tartani.

pláne, ha refluxos a baba esetleg, ami viszonylag gyakori pici korban, na az addig nem javul amíg a baba függőlegesbe nem kerül (magyarán megtanul ülni, vagy kapaszkodva felállni). kitartást, tart amíg tart, segíts neki átvészelni pocakmasszázzsal, lábtornáztatással, vagy különböző hasfájás elleni készítményekkel (espumisan, infacol vagy biogaia).

2015. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat. Odafigyelek a kajára, de azert nem élhetek kenyeren meg vízen. Anyatejes amugy, kora baba, 35 hétre jott. Nem tudom az közre játszhat e?

Adtam neki gyógyszert (sok mindent kipróbáltuk) de semmi nem használ.

A doki szerint túl sokat eszik (nagyon szépen gyarapszik), de ezt meg en nem tudom kntrollalni, mivel igény szerint eszik. Egyebkent 3-4 óránként, szóval nem óránként szoptatom.

2015. jún. 4. 16:12
 13/14 anonim ***** válasza:
Én kenyéren meg vízen éltem :D Minden mástól kb ordított szegénykém. Olyan voltam mint egy csontváz...
2015. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Azert nem akarom tönkre tenni magam, igy is kivagyok...

Nem is igazán figyeltem meg összefüggést a kaja es az orditas közt, mindegy mit eszek, sír szegénykém.

2015. jún. 5. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!