Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Babám (2. gyerek) 7 hónapos, vidám, kiegyensúlyozott kislány. Az, ami borzasztóan zavar, ha elmegyünk ismerősökhöz, vagy apámékhoz, kezdődik a mindenbe beleszólás művészete. PL: "hát oda adod a táskás játszani, mikor tele van kórokozókkal?", vagy " ne vedd ki a hordozóból, hisz látod, hogy elvan még", vagy " miért ezt adod neki enni..." Nagyon elegem van már a végére, mert nem akarok senkit megbántani, pláne távolabbi ismerőst, aki idősebb, de ez borzasztóan frusztrál. Mások az elveim, mást tartok jónak, nem nevelem burokban a gyerekemet. Erre azt érezteti, hogy milyen felelőtlen anya vagyok. Mit lehet ezzel kezdeni?
2015. jún. 9. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerezni egy marék lesz..om tablettát. Komolyan! Mint 4 gyerek édesanyja, tudod mennyi beszólást kaptam? nemcsak rokonoktól, ismerősöktől is. Vagy kiosztod és akkor megsértődik, vagy egyszerűen nem veszel tudomást az elhangzottakról.
2015. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az a fajta vagyok, aki képtelen lenyelni az ilyet hosszú távon. Mostanában igen is megmondom, hogy "mindenkinek volt lehetősége saját gyereket szülni és az úgy nevelte ahogy akarta.." Aki sértődik, sértődik, aki nem, nem. Legközelebb gondolja végig. Vannak idős emberek, akiken látom, hogy tényleg a jó szándék vezérli, velük elnéző vagyok.
2015. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezzel kínlódom, csak más elvek okozzák a problémát. Az egyik legidegesítőbb az egyik barátnőm, a másik a sógornőm. A barátnőmmel majdnem egyszerre szültünk, az ő gyereke egy tedd ki, hadd hűljön, az enyém meg egy energiabomba, akit nehezen bírok szuflával. Már újszülöttként jellemző volt ez a differencia, sőt, a születésük is pont ugyanezt a különbséget hordozza. Ehhez képest a barátnőm nem képes felfogni, hogy az övé nem azért olyan, mert ő "nem kapkodta fel", hanem mert alapvetően más az idegrendszerük.

A sógornőm meg szült három gyereket, ebben nagyjából ki is merült minden érdeme, de ettől úgy gondolja, hogy ő mindenkinél jobban tudja, és a világnak szüksége van az ő bölcsességére.

Már ott tartok, hogy komolyan szorongok egy-egy találkozás előtt, mert szerintem nagyon nehéz kezelni az efféle tapintatlanságot.

De esküszöm, ha megtalálom a bölcsek kövét, nem leszek rest megosztani.

(Tudom, hogy érdemben nem segített a válaszom, de hátha a tudat, hogy nem egyedül kínlódsz, esetleg könnyít kicsit.)

2015. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt nem értem egyedül, hogy mire jó ez a krónikus beleszólitisz?! Ezeknek az emberek ebből táplálják az önértékelésüket, vagy mi a francért ilyenek? Nekem eszembe nem jutna kéretlen tanácsokat osztogatni! Akkor sem, ha valamit én másképpen csinálok.
2015. jún. 9. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne csak azt nézd, hogy mit mond, azt is, hogy ki mondja! Kislányomnál lejátszottam ezeket a harcokat, most a 7 hónapos kisfiamnál már nincs vita! Kislányomnál jött anyós a szokásos: "bezzeg az én időmben" és a "30 évvel ezelőtt jó volt" dumákkal! De kb, annyira vettem komolyan a szavát, mintha a sarki fűszeres osztotta volna az eszet, mert nekem egy olyan ember ne magyarázzon gyereknevelésről, aki este 4-5 órára otthon hagyta, a 1,5 éves gyerekét a 3 éves tesójára! És a mai napig arra veri magát, hogy milyen ügyes volt a 3 éves, hogy megvacsoráztatta az öccsét! Hogy mi van??? Szóval ne foglalkozz vele, hogy mit mondanak, csináld, ahogy akarod, de soha ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert az stressz neked, és a kiscsajnak duplán, ennyit nem ér!! Ha szólnak mosolyogj és csináld úgy, ahogy szerinted jó, ha valaki erőszakos, akkor mond meg, hogy ez a te gyereked és csak te vagy felelős érte, mert Te vagy az Anyja!
2015. jún. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!