Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9.5 hónapos babának ti mit...

9.5 hónapos babának ti mit adtok enni? Mennyi tápszert kap? Van már 8 fogacska, mondta a védőnő, hogy ehet már "rendes házi ételt" is! Közbe kóstoltattam vele, de arra vagyok kíváncsi, hogy mennyit és mit adhatok neki?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a normális válaszokat!
2015. jún. 17. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A házi étel nem definíció. Mit takar ez, milyen összetevőket?


Ennyi idős még nem kaphat tojásfehérjét, mézet, tejet, aprómagvas gyümölcsöket (eper, málna, stb.). Kortól függetlenül az egészséges táplálkozás miatt nem javasolt iparilag finomított élelmiszert adni neki, illetve túlzásba vinni a cukorbevitelt.

2015. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10hós fiam reggelire anyatejet kap 120-160ml aztán tízóraira egy üvges gyümölcsött. Ebédre főzeléket húsival vagy tésztás ételet üvegeset halat 1 üveget eszik meg és kap még egy kicsi hipp gyümölcsöt az olyan 100g sincs :) uzsira gyümölcs hipp rizskorongot kap még nasinak. Vacsora tejpép 3-4 evőkanál alvás előtt anyatej 100-150ml között.
2015. jún. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi szintén 9 hónaposak vagyunk. Az enyém eleve nem eszi meg az üveges kaját (pedig már ízesítettem is neki, mint anno a tesójánál), így csak házi kaját kap. Pl ha húslevest csinálok, akkor abból amiket ehet összeturmixolom és azt eszik ebédre, ha délelőtt úgy sikerül (épp hogy alszik) akkor egy kis gyümölcs is belefér, reggelre tápszert iszik. Délután szoktak "nassolni" pufit, kiflit, kenyérhéjat, meg iszik tápszert, estére kezdünk a tejpéppel majd iszik rá tejet.

Amit már ehet és mint írtam, épp olyat főzök akkor azt turmixolom és azt eszi, ha nem akkor pl mint ma is főzők neki egy kis krumplit, husival ízesítem és kész.

Ezekből változó mennyit eszik, van amikor 1 dl van amikor 2.

2015. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 10 honaposak az ikreim. sajnos meg nincs foguk, es a kisfiam oklendezik a darabos eteltol, igy kenytelen vagyok meg teljesen turmixolni nekik az etelt. 3-szor kapnak rendes etelt. Mindig en fozok nekik. Reggelire: bebi zabpelyhet, vagy bebi muzlit gyumolccsel, ebedre: foetelkent, amit eppen foztem, szinte mindent kapnak mar (husok: csirke, marha, hal, pulyka, zoldsegek: krumpli, edesburgonya, sutotok, cukkini, borso, repa, brokkoli, cekla, valamint rizs, barnarizs, tesztafelek) es desszertkent gyumolcs: alma, szilva, barack, banan, avokado, sargabarack, korte. Vacsorara szinten foetel es gyumolcsdesszert. Az etkezesek kozott pedig tapszert kapnak tizoraira es uzsonnara. elofordul, h reggel rogton ebredes utan isznak tapszert, illetve este lefekves elott is.


Neha szoktam nekik joghurtot, meg turot adni, amivel osszeturmixolom a gyumolcsoket.


A pureket szoktam fuszerezni, m enyhe mennyisegben ehetnek majorannat, petrezselymet, koriandert, kakukkfuvet, fahejat.

2015. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ez off lesz,bocsi de 8 fog??? akkor az enyémnek 9 hónaposan nagyon kevés a 2fog? amúgy házit kap levest,csak disznóhús nélkül,meg főzeléket csak krumplinál savanyítás előtt veszem ki az övét,rizst még fűszer nélkül. főtt zöldséget levesből mostanában kezdte el picike darabokban nyammogni,többit picit darabosra turmixolom
2015. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4-es valaszolo vagyok. Az en ikreim elmultak 10 honaposak es meg nincs foguk...pontosabban a kislanyomnak most no alul 2 es folul 2, de meg felig sincsenek kint. Amugy ez genetika. Vkinek lassaban nonek, vkinek gyorsabban. Nekem pl mar 4 honapos koromban kinottek alul a fogaim, a paromnak meg 1 eves kora korul....ugyh az ikrek valszeg tole orokoltek a kesoi fogzast :)
2015. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor megnyugodtam nemcsak neki van kevés foga még :-) ja meg elfelejtettem hozzátenni kérdezőnek, kb 3 deci tejet eszik, plussz tápszerrel egészítem,talán fél liter körül a kettő együtt
2015. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!