Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is beteges egy...

Szerintetek is beteges egy babát ennyire félteni?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó, akinek van egy 8 hónapos kislánya. Szerintem már már betegesen félti a picit születése óta. Ha megyünk hozzájuk akkor már a teraszon le kell venni a cipőt és csak ilyen vendég papucsban lehet a házba lépni (tudom ez nem nagy ügy de a baba születése előtt nem így volt). Ha a kislányhoz nyúlunk nem elég kezet mosni, hanem fertőtleníteni kell a kezünket. Ha lerakja a kislányt a szőnyegre mászni, hiába tiszta a szőnyeg előtte felporszivozza. Ha véletlenül köhög vagy tüsszent valaki náluk akkor hoznak valami speciális baktériumölő sprayt amivel befujnak rögtön nehogy a kicsi valamit elkapjon. A játékait amivel csak ő játszik naponta fertőtleníti. Vittem almát a kislánynak rögtön az volt a kérdés hogy hol vettem, vajon bio - e mert különben nem is adja neki. Ha hozzánk jönnek nem engedi hogy a kicsi másszon az én 1 éves kislányom szobájában mert hátha valami szösz van a szőnyegen amit bekap, meg nem nyulhat a kislányom játékához mert nincs fertőtlenítve. Annyira túlzásba esett már szerintem.. Mielőtt a a baba született nem volt ilyen.

Szerintetek is beteges?


2015. jún. 17. 12:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
hát...lehet hogy valami baja van a gyereknek csak nem tudsz róla... amúgy de, elég beteges.
2015. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Igen, az. Egy 8 hónapos mászó baba mellett van ideje mindent fertőtlenítgetni? Nekem nem volt...

Gondolom első babája...


15 hónapos baba anyukája

2015. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereknél mindenki mindent fertőtlenit, másodiknál alog, harmadiknál már a kutya viszi a cumit a gyereknek:xD
2015. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen első baba, de nincs semmi betegsége a kicsinek, teljesen egészséges jól fejlett kislány.
2015. jún. 17. 12:47
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Jesszus, nagyon durva.. steril szobaban nem nagyon lesz immunrendszere a gyereknek. Egyik ismerosom anyja is ilyen, + szuletese ota zoldsegekkel es vitaminokkal tomi a lanyat. Minden tulzas nelkul mondom, hogy 2-3 hetente beteg a lany, es mindenre allergias.
2015. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Maga alatt vágja a fát. Ha a kislány bölcsibe vagy oviba megy, vagy bármilyen gyerektársaságba akkor mindent el fog kapni, mert most nem szokik hozzá az immunrendszere a baktériumokhoz. Persze, takarítani kell, de ez nagyon túlzás.
2015. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Szegeny gyerek... Ezzel egy életre tönkrevágja az imunrendszerét. Végig fogja betegeskedni az ovit, sulit majd :(
2015. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Egyik rokonom ilyen tisztaság mániás. Egyszer voltunk nàluk meglátogatni őket, a babához (1 éves) hozzá sem szabadott érni. Utánna hívtuk őket vendégségbe, mert ritkán tudunk találkozni (2-3 évente) visszamondták. Az ilyen gyerekek elég betegesek lesznek. Rám például nem csak a szüleim vigyáztak annak idején, hanem még egy németjuhász is az udvaron és élek, egészséges vagyok :)
2015. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Egyetlen olyan családot ismerek, ahol hasonló módon akarták "megkímélni" a gyerekeket a fertőzésektől, és nagyon ügyeltek a környezet "agyontisztítására".


Mind a három gyerek allergiás lett valamire (mondjuk szerencsére kamaszként kezdik lassan elnőni).


Mi hárman vagyunk testvérek, a legkisebb allergiás pollenekre, hónapokig nyűglődik a tünetekkel. Pont nemrég gondolkoztam azon, hogy összefügghet-e azzal, hogy egy nagyvárosban élünk, és ő volt az egyetlen, aki - mivel 2 hónapos volt, amikor a nagyszüleink meghaltak - velünk, nagyobbakkal ellentétben nem töltött kiskorától évente kb. két hónapot a nagyszüleinknél egy kis faluban, döngölt padlós parasztházban, az udvaron mezítláb futkosva, állatok között, a tyúkólba bebújva, erdő-mezőn, árokparton stb.

2015. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ez túlzás. Hogy viszi majd ki a játszótérre, vagy akár sétálni, ha a kislány már jár és mindent megfogdos? Azt sem szabad majd neki?
2015. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!