Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Normális ez az anyuka? Nem tudom meggyőzni!

Figyelt kérdés

Azt mondja,6 hós(már régen hozzátáplált)kislánya torz,vörös fejjel,negyed órát nyögve nyomja a kakit,és kemény.Azt mondja,ha ülve(etetőszékben)kakil a baba,a pelusban nem tudja szétnyomni,egyben marad a kaki,kis rúdban.Azt mondja,ez a normális,amellett,hogy napi fél liter teát megiszik a baba.

Annak örül,hogy a babája széklete már "felnőttes".

Az én lányomé nem kemény,ha "ülve" sikerül neki,akkor is inkább sűrű,krém szerű.Azt mondja,lehet,hogy kóros hasmenése van a lányomnak.Nyilván nem,de hiába mondom neki,hogy ekkora babának nem való még a negyed,fél órás nyögés,erőlködés,ő csak nevet rajta,mert ő erre nagyon büszke... :-/

Tényleg ilyen kellene,hogy legyen?


2010. márc. 1. 07:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Szegény gyerek :( Veled értek egyet. De ezzel sajnos még nem vagyunk előrébb...
2010. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 capslock válasza:
69%

Nekem még nincs babám,de a tesómnak van. A baba 15 hónapos. Szerintem ez nagyon nem normális dolog. A mi picurkánk ha kakil,nem erőlködik ennyire. Kb 3-4 perc alatt kitolja,vörös fej nélkül. És neki is krémszerű...

Nehogy az legyen a vége,hogy a kisbaba szorulást kap és bélcsavarodása legyen. Kiváncsi lennék,hogy akkor is nevetne-e az "anyuka".

2010. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Dehogyis!!Miért kínozza azt a szerencsétlen gyereket??! Én rettegnék a helyében,hogy bélcsavarodást kap!Használjon pár napig Laevolac szirupot,hogy könnyítsen a székletén.Ez székrekedés,ami a babának van.
2010. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka, az az anyuka hülye! Te csak csináld úgy ahogyan eddig a gyermekeddel. Sajnálom azt a kicsit az anyja csak kínoztatja szegényt. majd aranyere lesz a gyereknek oszt nézheti.Azon már nem fog nevetni.
2010. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Olyan édes,szép kislánya van...nem tudom ,és nem is merem neki bizonygatni,hogy ez nem jó,nagyon vehemens.

Remélem nem lesz a kislánynak idejekorán aranyere...:-(

2010. márc. 1. 07:44
 6/17 A kérdező kommentje:

Adtam a lányomnak 2-es tápszert,de nagyon megfogta a hasát,mondtam neki,hogy nagyon kemény volt,és aztán szegényem úgy sírt,erre azt mondja,az első ilyennél az ő lánya is sírt,de megszokta,már csak a szeme kerekedik ki...

:-/

2010. márc. 1. 07:46
 7/17 A kérdező kommentje:
És mindez amellett,hogy fél liter teát megiszik...!?
2010. márc. 1. 07:46
 8/17 anonim ***** válasza:
Valahogy próbáld meg rábeszélni, hogy kérdezze meg a gyerekorvost. Vagy keress cikket és tedd az orra alá.
2010. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pontosan milyennek kell lennie egy hozzátáplált baba széklete állagának?
2010. márc. 1. 07:58
 10/17 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnál már elkezdtük a hozzátáplálást, de korábban előfordult, hogy szegénynek kemény volt a kakija (megfogta a tápszer, azóta azt is lecseréltem). Napi 1x kakil, és krémes állagú (én időnként lepénynek hívom, mert olyan lesz a pelusban), ugyan egyáltalán nem folyós, de nem is kemény, és nem kell erőlködnie (kicsit nyög, de nem vörösödik a feje, és ez így szerintem teljesen normális).

Ismerősöd gyereke szegénykém hamar aranyeres lesz így, és sajnos ez nem csak aranyérhez, hanem komoly végbélbetegségekhez is vezethet.

(B)

2010. márc. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!