Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha esetleg éjszaka hányna a...

Ha esetleg éjszaka hányna a kicsi, mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bután hangzik a kérdésem, nem is első gyerekem. Beleestem a hányós hasmenős vírusba én is, a nagyobbik fiam is, 1 nap alatt átment rajtunk. A kicsit kikerülte, eddig. Ma kevesebbet evett, mint szokott, a gyümölcslevet visszabukta, igaz csak egyszer. A széklete több volt, de normális. Most este adtam neki daedalonett kúpot, utána kakilt így sok nem hiszem, hogy felszívódott. Viszont, ha éjszaka hányna mit kell vele csinálni? 1 éves, a másik fiammal sosem volt ilyen gondom, az 5év alatt talán 2-3x fordult elő, hogy hányt volna.
2015. jún. 17. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmit. Meg kell nyugtatni, tisztázni a ruhaneműket és mellette maradni. Amíg van rendesen pisis pelus, nem kell megijedni. Iszogatnia fontos, akármit, ami belefér, az nem baj, ha most néhány napig kevesebbet eszik a szokottnál. Gyógyszeren kár agyalni, sajnos nincs túl jó kínálat:

[link]

2015. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem tudok segíteni azzal, hogy leírom a mi esetünket.

Karácsonykor elkapta a rota virust. 1napig hányt,aztán hasmenés..bármit evett, kijött. (1kanál leves, 1 harapás kenyér stb.)

Infúziót kapott, rettenetesen kiszáradt.

lázra lázcsillapítót, szirupot, az jobban benne maradt. Normaflor napi 1.

Amikor kezdett javulni az állapota, akkor kapott székeltjavítót, attól kezdett összeállni folyósról.

A kezelőorvos szring ilyenkor nem szabad hasfogós ételeket és szerekt adni, hagyni kell kiürülni a virust. Folyadék a lányeg, akár 10percenként 1 kiskanállal.

Hányásra hűtött limonádé, de nekem nem akarta elfogadni a kislányom.

akkor 20hónapos volt.

2015. jún. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!