Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a babaja Pavlik...

Akiknek a babaja Pavlik kengyelt hordott, kesobb minden rendben volt? Meg lenne par kerdesem.

Figyelt kérdés

Tegnap derult ki h a 3 hetes babam csipoficamos. Nem oroklott, hanem farfekves miatt. Eleg sulyos, a doki 4-esnek allapitotta meg (ez a legrosszabb). Tegnap mar fel is kerult ra, szinte nem is merjuk felvenni sem, a szoptatas is eleg nehezen megy igy, a pelenkazasrol nem beszelve. Egyenlore 3 napig nem vehetjuk le rola, nem is furdethetjuk meg. Attol rettegek folyamatosan h ha felveszem bufiztetni is, nehogy artsak neki. Folyton azon jar az agyam h vajon a kengyel tartsa rendesen? Nem lazulhat ki annyira a baba mozgasa altal h a laba/csipoje visszaall az eredeti helyzetbe?? Nem mozdulhat el ez az egesz? Tudom, csatos, de rogziti annyira a labat h ugy marad ahogy a doki beallitotta? Most gyakran kell mennunk ellenorzesre, ma is vtunk es az egyik laba/csipoje mar a helyere kerult, nem kattog, de a masik meg nem.

Nekunk 3 honapot mondtak h min.addig kelleni fog. Meg tud gyogyulni 100%-osan? Nem lesz semmilyen maradando karosulasa, igaz? Muteni kellett vkinek a babajat?


Kerlek aki volt ebben a helyzetben, irjon!

Koszonom!


2015. jún. 20. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva biztosan van rá esély, hogy meggyógyul.

Én is ugyanezt a kengyelt hordtam kisbabaként, most 33 vagyok és egyenlőre semmi baja a csípőmnek, remélem idősebb koromra is egészséges marad.

Bár tény, néha kattog, meg a terhesség alatt/után fájt, de ez elmúlt.

2015. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tesóm is hordta, ő is túl van a 30-on, neki nem is kattog.
2015. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Unokahúgom is viselte. Baba korában kicsit lassabb volt a mozgásfejlődése, de amint lekerült róla a szerkentyű, ezt gyorsan behozta. Később is rendszeresen járt ortopédiai kontrollra, és a doktornő állítja, hogy ő a járásán még látja, hogy ilyen problémája volt. Laikus ember nem veszi észre, mi sem, akik pedig tudjuk, hogy látni kellene valamit.

Most egyetemista, hosszas futástól eltekintve bármit csinálhat. Tehát az iskolában nem futtatták le vele a 10 perces Cooper tesztet, és kézilabda helyett inkább röplabdázni jár.

2015. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom h irtatok!

Bizakodunk nagyon h minden rendben lesz. Amugy tenyleg csak jot olvasok, h mutetre szerencsere nem nagyon volt szukseg.

2015. jún. 21. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányomra 2 hónapisan került rá, III-as fokozatú csípőficama volt. Éjjel-nappal hordania kellett, ügyesen át tudtam pelenkázni, úgy, hogy le sem kellett venni a kengyet. 4 hónapot hordta, miután lekerült, rá egy hétre elkezdett forogni, ülni, állni, mászni, és mikor elkezdett önállósn járni, akkor kellett visszamenni kontrollra, akkir 1 éves volt. Mindent rendben találtak. A kengyel a világ legjobb találmánya, a szülőket jobban megviseli az egész, mint a gyereket. :) Kitartást!
2015. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!