Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy döntenetek?

Viktoria1978 kérdése:

Hogy döntenetek?

Figyelt kérdés
Ket fiugyermekem van, 2 eves es 4 honapos. A ferjem mar honapok ota tervezgeti, hogy ha szabin lesz elmegyünk az apjahoz, nagyapjahoz stb. 1 hetre, termeszetesen nem egy varosban laknak, az apja olyan 300 km-re tölünk. A lenyeg, hogy nekem semmi kedvem nincs menni ket kisgyermekkel, meg a hideg is kiraz a gondolatatol. Beszeltük, hogy ha en nem megyek akkor a nagyobbik fiamat magaval vinne, de en öt meg nem akarom engedni, a hazban lepcsö van es eleg egy pillanat, ha nem figyelnek ra es kesz a baj. Masreszt szivesen lennek a kisebbik fiammal itthon egyedül, hogy kiismerjem. Szegyellem magam, de nem ismertem meg ki. Nap mint nap kapkodas, a nagyfiam szeret hangosan jatszani, akkor a kicsi aludni nem tud, vagy altatasnal, ha a kicsit altatom, akkor nem tudom mit csinal a masik szobabam a nagy. Ja meg a seta, ket ora keszülödes utan max 1 ora seta, a kicsi utal a babakocsiban hordozoban kendöben. Sokszor elsirom magam, tehetetlennek erzem magam es rossz anyanak, ha epp szoptatok es a nagyobbik bekakal vagy inni ker, nem tudok rögtön menni. Sokszor a szivem szakad meg mikor latom unatkozik en meg epp a siro öccsevel rohangaszok, mert nem tudom mit akar. Nehez. Ezert en is gondolkodtam rajta, hogy talan maradok itthon a kicsivel, de akkor amiatt lesz lelkiismeretfurdalasom, hogy a nagy nincs velem. Ha itthon marad mindkettö, az apjuk tuti elmegy, ez azt jelenti lesz egy hetem mindenfele segitseg nelkül. Vagy megyek es ott jön a kaosz. Ti mit tennetek?
2015. jún. 24. 00:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hu most nezem ez jo hosszu lett, bocsi:)
2015. jún. 24. 00:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,hogy ezt írom, de te tipikusan az az anyuka vagy aki bolhából elefántot csinál. Miért esne le a lépcsőről? Mert az apja nem tud rá vigyázni? Ne viccelj már! Ha otthon marad a fiad akkor a játszótéren a mászókáról is leeshet úgy, hogy te ott vagy 1 méterre tőle.

Nem baj ha az apja is eltölt egy kis időt a fiával, végül is ő a másik szülő.

Enged el a nagy fiadat, és te boldogulj a kicsivel otthon. Bár nem írtad miért nem akarsz menni nagyszülőkhöz de elég illetlenség, főleg ha hónapokig nem is találkoztatok. Végül is ők is a családod részei lettek.

2015. jún. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Hát először is,egy percig se lefyen bűntudatod,másnak sem megy minden flottul az elején. Más sem csinálja jobban,aki azt mondja,hazudik. Lazíts,ne kapkodj,hamar belejössz majd! Az utazás meg sztem nem olyan rossz ötlet. Neked is jót tesz majd egy kis körny.változás és hogy nem egyedül kell a gyerekekkel lenned. Valószínűleg a nagyszülők körbeajnározzák őket,talán magadra is jut kis időd. Egy kis feltöltődés ;-)
2015. jún. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A nagyszülök nem olyanok, mint gondolnatok, ok ott az unoka es ennyi. Kicsit beszelnek hozza, de nincs velük amugy nagyon foglalkozva. A parom nagyszülei rendesek, de oda meg 1 ora az ut aztan este vissza, aztan a masik nagyszülö, oda megint 2 ora az ut aztan vissza. Ha mi ott vagyunk több munka van a ket gyerekkel, mint itthon. Itthon könnyebb, mert a megszokott helyen vagyunk. Szoval ez nem szabadsag nekem vagy levegövaltozas, hanem csak munka, raadasul aludni se tudok ott. Parom mondja ott van allatkert, es? itt van vadaspark:) paromott jol erzi magat, gondolom lesz közö kocsmazas a papaval es en? ez nekem nem nyaralas.
2015. jún. 24. 01:34
 5/11 A kérdező kommentje:
2 szintes a haz csigalepcsös, ezert felek en, nehogy leessen. Az a legrosszabb, hogy anyum aki igazan szerette a gyerekeket most aprilisban meghalt agyi attetes tüdörakban, eselye nem Volt.Egy szoval nem mondta, mikor nala voltunk, vagy telon, hogy neki fajna vmilye. Olyan merhetetlen szomorusag van bennem, nagyon hianyzik. Na Ö szerette az unokat, a kisebbikkel mar nem talalkozott.
2015. jún. 24. 01:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat, nagyon rendesek vagytok:)
2015. jún. 24. 01:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Húúú...Kérdező! Nem lehet könnyű neked! Nagyon sajnálom édesanyádat!

Pont ilyem korú gyermekeim vannak: egy két éves kisfiú és egy 4 hónapos kislány. Megértem a.problémádat és az aggályaidat is. Viszont én képtelen lennék egy hetet a fiam nélkül eltölteni és tudom, hogy Neki is nagyon szüksége lenne rám. Nem engedném el, még csak 2 éves. Töltsön az apjával kettesben úgy időt, hogy a közelemben van, ha kellek. Másrészről értem a dilemmádat a picivel kapcsolatban is. Az én kislányom nagyon nyugis baba, Vele nem kell rohangálnom, mert nem.tudom, mi baja, mégis lelkiismeret-furdalásom van, mert kevés idő jut rá. Nekem is kellene egy hét egy huzamban, hogy ismerkedhessem Vele.

Szval én utaznék a családdal együtt! Még ha nem is pihenés, akkor is jót tenne a levegőváltozás. Az anyósomékkal is hasonló a helyzet: folyamatos meló, ha ott vagyunk, mert nem tudják kezelni a fiunkat, és ahelyett, hogy néha hátradőlhetnénk, a harcaikat kell csillapítanunk. De akkor is mennék. A férjemnek pedig jár ennyi, hogy hazamehessen a családjához. Őt elkísérném. A fiamnak pedig szintén jót tenne a kirándulás, a picinek pedig mindegy, a lényeg, hogy anya és a cicijei ott legyenek.

2015. jún. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én elengedném a nagyot az apjával. Szerintem mindenkinek jót tenne. Mindkét gyerekre jutna egy kis külön figyelem, Te szusszanhatnál kicsit, férjed szülei meg láthatnák nagyobbik unokájukat.

Mikor harmadik gyerekünk született, a két "nagy" másfél és három és fél évesek voltak, férjem elvitte őket a szüleihez - igaz csak két napra - karácsonyozni családi összejövetelre, mindenkinek nagyon jó volt. És máskor is előfordult, hogy a picik betegek voltak, úgyhogy apa csak egy gyerekkel ment két napra a testvéréékhez. Nálunk a férjem ugyanúgy el tudja látni a gyerekeket mint én, rá merem őket bízni. Ha nálatok is így van, akkor ne aggódj, 2 éves már kibír nélküled egy hetet.

2015. jún. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En ket evesen elengedtem a nagyot az apjaval, raadasul kulfoldre az anyosomhoz. A lenyeg, hogy nekem nem kellett menni a kisbabaval. Anyosom nem a legtisztabb asszony, ugyhogy en kerulom. Viszont a gyerek szereti es egy kis kosztol sem lett baja. Apjaval tokeletes a kapcsolata, ugyhogy en nyugodtan engedtem el, igaz ket napra. Egy het a ket evesem nelkul sok lenne. Menjenek mondjuk 3-4 napra! Hidd el! Mindenkinek jo lesz! Te pihehenhetsz tobbet, tudsz kicsit lazitani es rahangolodni a picire! Nagynak is jo lesz az apjaval!
2015. jún. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elengedném az apjával a nagyot. Kicsit úgy hangzik, mintha nem bíznál benne, hogy ő is tud megfelelően vigyázni a fiatokra. Te pedig több időt el tudnál tölteni a picivel.
2015. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!