Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hós babák anyukái, nektek...

2-3 hós babák anyukái, nektek hogy telik egy nap? Milyen rendszer van a napjaitokban?

Figyelt kérdés
Most 2 hós a babám. Sajnos semmi rendszer nincs nálunk, össze-vissza alszik meg kajálgat a babám. Semmiben nincs rendszer. Fürdés se fix időben van este, ha 6-kor kel fel este akkor akkor, ha 9-kor akkor meg akkor. Igény szerint szoptatok, azon is mindig elalszik, így 30 perc múlva felkel, megint eszik és így tovàbb. Nem is elaludni szokott hanem beájulni az ágyba. Szóval nagyon zavar hogy nálunk nincs olyan hogy felkel, eszik, pelenkázás, fent van játszunk, visszateszem aludni és alszik 3 órát. 2 órákat szokott amúgy aludni. Ma reggelre tök hulla voltam, leraktam aludni tegnap éjfélkor, aztán felkelt 2-kor, 5-kor, fél 6-kor, 6-kor, 7-kor, 8-kor..... tippeket szeretnék hogy ti hogy tartjátok nmagatokat a napi rutinhoz? Tudom engem terhel itt nagyobb felelösség. Csak az is bezavar hogy cicin elalszik amikor még nen kène neki és felkelteni nem nagyon lehet. Alvásból meg a hasa, pukik miatt ébred fel előbb és akkor máe enni is kér. Meg szeretnèk próbálkozni a 3 órànkénti szopival, lehet neki is neg nekem is jobb lenne.
2015. jún. 24. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nem volt nálunk sem rendszer, de békén hagytam és hagytam, hogy ő alakítsa ki. Fél évesen már egyedül aludt el és simán megvolt, hogy mikor lesz fent, mikor alszik. Most másfél éves és betonbiztos napirendünk van, altatgatás nélkül alszik. Pedig egy éves koráig szopizott igény szerint, nem ezen múlik. Adj neki időt, csak türelmesen! Még pici!
2015. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ohh, két hónaposan még semmi igazi napirendünk nincs. A fürdést próbáljuk fix időben csinálni, de amúgy...ahogy kedve van úgy alszik, úgy eszik (bár alakul nála, hogy 3 óránként kér enni).

Éjjel még 2x kel, nem alszik sokat, fáradt vagyok.

Második lányom amúgy. Az elsővel is kb. 4-5-6 hónaposan lett napirendünk, ami 1 évig még néha felborult (és piszkosul utálom, hogy fél évente óraállítás van).

Szóval 2-3 hónaposan még ne aggódj, majd lesz szép kis napirendetek. A baba is alakítja, illetve idővel te is jobban tudod már majd őt és a napirendet alakítani.

2015. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De akkor ő az, aki kialakítja? Én erre írtam hogy rajtam a felelősség, ha én nem ragaszkodom a rendszerhez akkor meg ő is bizonytalanságban lesz.
2015. jún. 24. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell görcsölni ezen a felelősség kérdésen! A fürdetést próbáljátok meg kb. egy időre időzíteni, és este legyen sötét, nappal világos. Az alvás-evést ő alakítja ki, azt nem szabad piszkálni :) Meg lesz a rendszer, ne aggódj! :)
2015. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért az elején ő alakítja, hiszen hiába akarod altatni, ha nem álmos, és hiába akarod etetni, ha nem éhes!

Most még teljesen ösztönlény..., de aztán majd tudsz rá ezzel-azzal hatni, tudod majd őt befolyásolni. Rajtad a felelősség, persze, de leginkább akkor, amikor már megvan a napirend, és akkor te is ahhoz tartod magad, és nem kavarod őt össze minden nap valami más programmal.

Most még hagyd, hogy lásd miként csinálja ő a napirendet, egy idő után látni fogod, hogy mi az amit naponta hasonló időben csinál, és így beáll a rend.

2015. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!

nekünk most kezd beállni. jövőhéten lesz 6hónapos :)

2015. jún. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja értem. Nekünk az is problèma még hogy azt hiszi du. 5től kezdődik az éjszaka. Elalszik 5kor és onnantól már csak hosszú alvási szakaszokat (3-4 óra) produkál -egészen hajnali 5ig. Ha 9től lennének a hosszú alvások az jó lenne.
2015. jún. 25. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!