Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti miért gügyögtök a...

Anyukák, ti miért gügyögtök a gyereknek?

Figyelt kérdés
Annyira debilnek tűnnek ilyenkor az emberek. Attól hogy egy baba gügyög miért kell ezt utánozni a szülőnek is? Meg az értelmetlen "üngyülübüngyülü" és hasonlók? Ez miért is jó? Ebből még a gyerek sem tanul semmi értelmeset... max azt hogy az anyja nem normális. De érdekelne mások véleménye is erről.
2015. jún. 27. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Az egyik ismerősöm is pont ezt csinálta a gyerekkel, meg hát az ismerősei is.


Én éreztem magam hülyének.

2015. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Van gyereked?
2015. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Sem én, sem a környezetemben lévö anyukák, sem a rokonság nem beszélnek úgy, hogy üngyülübüngyülú és hasonlók.

Az meg, hogy más hangnemben beszélünk egy csecsemővel, lehetőleg lágyabban, kedvesebben, az szerintem természetes.

2015. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Elég sok gyerekes, kisbabás ismerősöm van, de egyet sem ismerek, aki így beszélne a gyerekével, hogy üngyülübüngyülü... biztos létezik ilyen, de azért annyira nem általános, hogy ezzel a kérdéssel általánosságban szólíts meg szülőket... ha hallasz ilyet menj oda, és kérdezd meg az adott anyukától, hogy miért jó.

Ahogy előttem is írták, nyilván egy kisbabához, kisgyerekhez más hangnemben, és más szavakkal beszél az ember mint felnőtt társaságban, ezzel semmi gáz nincs. Nem érzem értelmetlennek, hogy azt mondom a kisfiamnak, hogy lábacskád, kezecskéd, pancsi, stb. normális mértékig. Persze, így is mondhatnám, hogy "kérlek gyermekem foglalj helyet, hogy felhúzhassam az alsó végtagodra a lábbelidet" ahelyett, hogy "csücsülj le és vegyük fel a cipőcskédet" csak hogy egy példát mondjak, de nem hiszem, a második verzióval hátráltatnám az értelmi fejlődését.

2015. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneket én se fogok mondani a születendő lányomnak, de ahogy az utolsó is írja más lesz a hangnem. Próbáld ki. Ha úgy beszélsz egy csecsemőnek mint egy barátnődnek nem lesz semmi reakciója. De ha finomabban vagy úgy is mondhatjuk kényeskedve beszélsz hozzá egyből.vigyorogni fog, mert az a hangnem tetszik neki :)
2015. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

Hát az valamit rosszul csinál, aki szól a gyermekéhez és az nem reagál. Mi rendesen beszéltünk első perctől a babához, ahogy egymáshoz. Gyorsan és könnyen tanult meg beszélni, szép tisztán és a mai napig is szebb a szókincse, változatosabb, mint a kortársaié. (iskolás már)


Nem családtagok gügyögtek neki, de akkor bután nézett, fogalma nem volt, mit szeretne a cincogva beszélő néni tőle, mindig kérdőn nézett ránk, h akkor most mi van. :)

2015. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Kétlem, hogy attól szép a szókincse a gyereknek, mert ti nem beszéltetek hozzá lágy hangnemben.
2015. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Dajkanyelvről hallottál már? Biztos, hogy a te anyukád is beszélt veled gügyögve. Ez így természetes:)
2015. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én/mi nem beszélünk gügyögve a kicsihez.

A dédinagymama igen:) De a kislánynak nagyon tetszik:D Ettől most akkor értelmi fogyatékos lesz:D ?


Viszont ahogyan a 3-as is megírta,sokkal lágyabban,nyugodtabb,hangon beszélünk hozzá. Nem úgy szólítom meg és beszélek hozzá mint például a páromhoz,anyumhoz,barátaimhoz!

2015. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

4-es !!!


kérlek gyermekem foglalj helyet, hogy felhúzhassam az alsó végtagodra a lábbelidet" ahelyett, hogy "csücsülj le és vegyük fel a cipőcskédet"


Ott a pont :) Ezen besírtuk a párommal :D

2015. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!