Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mibe tegyem a babát?

Mibe tegyem a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy problémás kérdésem.

Kislányom örökmozgó nem lehet magára hagyni egy percre sem. Van pihenőszéke de sajnos kinottuk csak 7 kiloig használható.

Most már lassan 9 kiló, 5 hónapos.

Sajnos kiságyban jarokaban nem marad el egyedül ha ébren van, a lakásunk olyan szűkös hogy kompot feleslegesnek tartanám ide, az etetőszék pedig lehet még korai neki mert nem ül meg stabilan, csak felhuzza magát bárhol de eldol.

Van bőven házimunka és nem merem sehol egyedül hagyni a babát mert forog a pihenoszekben felül és hiába kötöm bele magával rántja azt is.

Mibe tudnám beletenni ha épp dolgom van itthon, mert így hogy folyton őt figyelem hogy mit csinál nem sok mindenre haladok.



2015. jún. 29. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd hordozókendőbe vagy egy vastag pokróc+fürdőlepedő/babatakaróra a földre a közeledbe.
2015. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
habtapi, játszósznyeg
2015. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne korlátozd, csinálj egy bababiztos sarkot, helyet a lakásban, ahol lehet akkor is, ha éppen pár pillanatig nem tudsz ránézni. Ha sikerül lekötnöd a figyelmétmindig valamilyen játékkal, akkor jól ellesz ott, közben foroghat, mozoghat kedvére. Nekünk is szabadon kúszott-mászott a szobában, járókát teljesen feleslegesnek tartom, ha valami miatt tényleg abszolút nem tudtam rá nézni, figyelni rá, akkor betettem a kiságyába, de ez nagyon ritkán volt. Azt akartam, hogy mindent lásson-halljon ő is, ha kíváncsi rá.
2015. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is habszivacsa van. Nagyon szeretjük. Ráteszem a játékait és elvan. Ami balesetveszélyes elraktam a közeléből. A földön nagy baj nem érheti nem fázik fel ezen a szivacson és nem fáj ha eldől elesik stb...

Ha végkép nem marad kenguruba magamra teszem.

2015. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A földre, szivacsra. Egy 5 hónapos babának már az a legjobb, így indul el a mozgásfejlődése. Lassan meg kéne tanulnia forogni hasról hátra, majd vissza. Utána pedig kúszni, majd mászni. Azzal, ha bezárva tartod kiságyba, járókába vagy pihenőszékbe, azzal késlelteted.
2015. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A hatrol hasra és vissza forgás már tökéletesen megy, ezért is nem tudtam hova tegyem, mert eddig ágyon földön volt, ágyon már biztos nem hagyom, földről pedig mindig leforog a paplanrol jatszoszonyegrol. Viszont köszönöm a habtapis ötletet, hogy ez eddig nem jutott eszembe 😊😊:-)

2015. jún. 29. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!