Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ennyi pénz elég...

Szerintetek ennyi pénz elég egy babához? Vagy mennyi kell szerintetek?

Figyelt kérdés

Első baba lenne, és tanakodunk, hogy belevágjunk-e vagy várjunk még 2 évet, és gyűjtsünk pénzt.

2 szobás lakásban lakunk a kedves anyóssal, aki egyébként nagyon sokat segít mindenben. Van kocsi, nincs hitel. A párom havi 200ezret keres. Én most diplomáztam, nem tudom mennyit kapnék ezután.

Kiságy, pólyázó, babakocsi, babaruhák, légzésfigyelő, stb. kapunk egy csomót a bátyáméktól, akinél 1 éves ikerpár van (1fiú, 1 lány). Mindkét oldalról támogat a család.


Most az a kérdés, hogy vállaljunk gyereket előbb? Vagy még várjunk 2 évet, szedjük meg magunkat kicsit, és csak utána? A párom 36 éves, ezért gondolkozunk azon, hogy jobb lenne előbb, mint később, így sem ő lesz a legfiatalabb apuka az oviban :D


2015. jún. 30. 11:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%

Én várnék. Leginkább azért mert még nem dolgoztál és jó lenne egyrészről ha nem csak GYEST kapnál, másrészt, hogy ne kisbabával legyél pályakezdő álláskereső.


Nekem a külön lakás is szempont volt, de ahol jó a viszony (nálunk is az, csak én nehezn tolerálom ha beleszólnak az önállóságomba), ott akár még segítség is lehet.

2015. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Ha mar megfogant a kicsi akkor en nem vetetnem el.Ha szukosebben is de kijonnek a penzbol akkor bevallalnam.Az meg hogy ti kaptok sok mindent az nagyon nagy segitseg. en sem dolgoztam haztartasbeli voltam csak a ferjem fizetese volt. aztan terhes lettem gyest es csaladit kaptam na meg az egydzeri anyasagit. nem sok penz de legalabb a babanak a koltsegeit fedezi.. en azt mondom hajra.
2015. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

Én is várnék pár évet, egyrészt dolgozz egy kicsit, legalább gyeded legyen.

A másik: legyen annyi pénzed félretéve, h meg tudd venni a szükséges eszközöket akkor is, ha a bátyádék mégsem adják nektek a babacuccokat. A húgom is arra játszik, h majd a lányom után odaadom a kitött eszközöket, de benézte. El lesznek adva.

2015. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
ja bocsi latom h csak tervezitek.Az sem lenne rossz megoldas ha most n neki latnatok a babanak es kozbe elmesz dolgozni.amikor meg osszejon a pici akkor vagy elmesz tappenzre vagy dolgozol tovabb ha esetleg nem.veszelyeztett terhes lesz..
2015. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

én meloznek ket evet

anyós lehet most kedves, de ki tudja hogy reagál ha a pici fiát elveszed egy gyerekkel...azért az hogy majd 40évesen anyucival lakik nekem elég érdekes intő jel lenne!

2015. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

A baba még nem fogant meg, egyenlőre a döntésig védekezünk, így csak elméleti síkon szól a kérdés. A baba cuccokat már megkaptuk :)

Ha mondjuk 250ezerrel számolok havonta, az kevés egy babához?

2015. jún. 30. 11:41
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek rengeteg, van akinek kevés.


Teljesen szubjektív, függ az igényektől, kiadásoktól.

2015. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk elég lenne a pénz. Az én párom is idōsebb, õ a 39- et tölti mikor megszületik a pici. De a helyedben én dolgoznék két évet, h kapjak gyedet. Mert ha megromlik a kapcsolat, akkor is legyen pénzünk albiba menni. Meg hát, elég necces, hogy pályakezdõ lennél, gyerekkel, 0 tapasztalattal. Mondom a pénz elég lenne, de én ledolgoznék 2 évet a helyedben.
2015. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Az eszemmel tudom, hogy várni a helyesebb, de úgy érzem, a szívem szakad meg :( :( Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, marad a várakozás :(
2015. jún. 30. 12:13
 10/31 anonim ***** válasza:
67%
40éves pasid mikor akar végre leválni az anyjáról?
2015. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!