Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mikor aludhat nagyszül...

Kisbaba mikor aludhat nagyszülőknél?

Figyelt kérdés
Olyan nagyszülőkről van szó, akik kb. hetente látják, egy délutánt a babával náluk töltünk. Szóval nem ismeretlenek neki, a hely se ismeretlen. Ők forszírozzák, hogy aludjon náluk, mondván a másik nagyszülőknél sokat alszik és ők is már nagyon kivennék a részüket belőle. De a szüleimnél amikor alszik a baba, ott alszok én is, így kicsit másnak érzem, mint teljesen rájuk hagyni. De így meg én érzem magam gonosznak, hogy nem hagyom, de akkor is rossz érzésem van ezzel kapcsolatban. Fél éves babáról van szó, amúgy nem vagyok olyan, hogy állandóan együtt kell lennünk, de azért egy külön töltött éjszaka más.
2015. júl. 2. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akkor mikor tud beszélni, vagy más módon megértetni magát. Nálunk ez 1 év volt.
2015. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És ha te is ott aludnl egy éjszakát?

én is vittem a fiamat anyósékhoz, többször 1 hetet töltöttünk Nálauk, így gond nélkül bíztam rájuk 1,5 évesen egy hétre (130 km-re laknak). Majd 2 évesen is.

2015. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1,5 évesen aludt először mindkét nagyszülőnél. Alapvetően nagyon anyás-apás. Jól elvan a nagyszülőkkel, de pár óra után már csak mi tudjuk megnyugtatni.
2015. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan 3 évesen talán.
2015. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor töltsön el a szülő nélkül egy éjszakát, amikor már nem kisbaba. Egy féléves baba nagyon baba még. A kisfiam 15 hós volt, amikor először anyukámnál aludt, de Ők napi rendszerességgel találkoznak, a fiam odavan a nagyszüleiért.

Mi akkor gondoltuk, hogy megpróbáljuk az ottalvást, amikor a kisfiam már nem szopizott, stabilan átaludta az éjszakát, és a Nagyi is ügyesem el tudta altatni. Zökkenőmentesen alakult.

2015. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fél évesen még bőven ne aludjon az anyja nélkül. Főleg, ha rossz érzésed van miatta. Meg minek is aludna ott? Ha valamiért nektek menni kell valahova akkor az persze más, de csak mert ők kitalálták én semmi esetre nem mennék bele ilyenbe.
2015. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először 4 hónapos volt a fiam, amikor anyósom nálunk aludt. Esküvőre mentünk. Utána úgy 10 hónaposan aludt anyuéknál. Semmi gond nem volt. Most 3 és féléves, nyáron sűrűbben alszik valamelyik nagyszülőnél, de ősszel-télen is havonta egy éjszaka ott alszik. Soha nem volt gond. De én is azt javaslom,hogy csak akkor hagyd ott,ha NEKED nem okoz rossz érzést.
2015. júl. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!