Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetne? Gyors válaszokat...

Lehetne? Gyors válaszokat kérek! Lenn a többi!

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki elveszítette a munkáját, de már legalább 4 évet dolgozott akkor ugyan úgy vállalhat gyereket?Úgy értem megkap minden juttatást?Hogyan számolják neki?A két éve megvan.Gyes,gyed egyebek.Előre is köszi
2010. márc. 3. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, én 3 évig dolgoztam és pont akkor rúgtak ki mielőtt megtudtam, hogy 6 hetes terhes vagyok :(

bejelentkeztem a munkaügyi központba így kaptam tgyást, amelyet az előző évi munkaviszonyból származó jövedelemből számoltak ki.

Gyedre nem vagyok jogosult, mert nem voltam biztosított a tgyás alatt, mivel szünetel a munkaügyi járadékom.

Tehát most gyesre kellett mennem a 6 hónapos kisfiammal :(

Sajna ez van, hiába volt munkaviszonyod azt senkit sem érdekel, és az sem, hogy kirúgták és kismama.

2010. márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 10 hetes terhes voltam, mikor kirúgtak, mentem passzív táppénzre, aztán munkanélkülire, onnan szülni, igényeltem tgyást, megkaptam, addig szüneteltettük a munkanélkülit, tgyás lejárta után vissza munkanélkülire 1 hétre, ezalatt megigényeltem a gyedet éls meg is kaptam. 9 hónapos a fiam és gyeden vagyok vele.


Kérdező: pontosabb infok kellenek, mert jogosult lehetsz gyedre, attól függ mikor szülsz.


1. válaszoló: szerintem neked is kapnod kellett volna gyedet. :(

2010. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Esetleg ha ez év augusztusában szülnék?
2010. márc. 3. 17:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak. Ha a kirúgás pillanatában már terhes voltál, igaz nem tudtad csak utána, akkor is járt volna minden tgys, gyed. Igaza van az előttem írónak.
2010. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az lemaradt, hogy akkor jár a gyed is, ha a szülés pillanatában van munkaviszonyod, vagy az elbocsájtáskor már terhes voltál.
2010. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ha augusztusban szülnél, akkor is úgy kéne igazítani, hogy munkanélküli alatt legyél, a járadék ideje fél év, tehát aug ebbe a fél évbe essen, úgy, hogy előtte se legyen megszakítás.

Leírom a példámat: 2008 novemberében rúgtak ki, ekkor voltam 10 hetes, nov 14-dec 29ig voltam passzív táppénzen (akkor még 45 nap volt), 2009 januárban mentem munkanélkülire, a járadék júliusig járt volna, de én júniusban megszültem a kisfiam, június 3-án született, bementünk a munkanélkülire, szünet, megigényeltük a tgyást, az járt nov 17-ig, ekkor vissza munkanélkülire, visszavettek egy hétre, ezalatt az egy hét alatt elintéztem a gyedet. Decemberben már kaptam is rész gyedet, 2010 januártól pedig teljes gyedet.


Szóval, ha már elvesztetted a munkád, de még nem vagy terhes, akkor rizikós, az sem járható, hogy most "lógsz a levegőben" és majd csak két hónap múlva mész munkanélkülire, hogy aug-ban biztos legyen mögötted biztosítás. Legalábbis így gondolom.


Érdeklődj munkaügyön, vagy írj többet. Terhes vagy-e már, megszűnt-e a munkahelyed vagy még csak ezután fog... stb.


Esély van a gyedre, csak nem mindegy mikor, milyen feltételekkel rúgnak ki, és szülsz.

2010. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és főleg neked utolsó!Most már minden kezd világosodni!!!
2010. márc. 4. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!