Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudja 4 hónapos babám a...

Mivel tudja 4 hónapos babám a figyelmét hosszabb időre lekötni?

Figyelt kérdés

4 hónapos lesz a lányom 1 hét múlva. Napközben miután elvolt a kiságyában lévő játékokkal - ami jó esetben 20 perc, rossz esetben 5 perc - el kezd hisztizni (érzelmi könnyek nélkül), hogy felvegyem. Én persze szeretném ha legalább néha-néha elalvásig eltudna lenni a kiságyában (most probálom a járokába szoktatni)a játékokkal. Ez persze nem megy.

Arra is gondoltam, hogy nem tud még a játékokkal mit kezdeni. Sokat nézelődik, gagyog, és ha oda adom neki a plüss állatkát akkor harapja. Persze ha Én szorakoztatom akkor hosszabb ideig elvan de örökösen nem lehet ezt csinálni.


2008. szept. 3. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A plüssök az én 8 hónaposomat most kezdik lekötni, kapirgássza a szemüket, ütögeti őket a földhöz, leszedi a masnijukat stb:-). 4 hónapos korában a játszó szőnyeg volt a favorit, az alatt 1-1,5 órát is el volt egyedül, készségfejlesztő / Fisher Price / szőnyege van. Nem bántam meg, hogy annak idején picit több pénzt szántunk rá, mert mindig felfedezett rajta valami új, korának megfelelő dolgot, 2 hónapos korától szinte mostanáig napi szinten játszott vele. Sajnos 2-3 hete nem érdekli.:-( Szerintem érdemes beruházni egy ilyenbe.
2008. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 5 és fél hónapos, de 5 héttel korábban született. Mostanában kedzett el fogni.

Ami nagyon lekötötte az a nézelődés volt. VAn egy mobilmozgó a járóka felett azt ha elindítom csak úgy ragyog az arca. Már egész korán bekapcsoltam neki, had szokja egy kicsit. Nálunk nagyon bevált.

Amit még jó ötletnek tartok: a lábával már elvileg kalimpál. Próbálj meg betenni neki valami olyan játékot, amit könnyen lehet nyomogatni és zenél. Tedd a lábához közel, hogyha rugdos akkor véletlenül el tudja indítani. Figyeld meg, ahogy rájön, hogy ő indítja el a zenebonát, direkt célozni fogja, ha unatkozik.


Azt is megpróbálhatod, hogy úgy állítod a járókát vagy a kiságyat, hogy lásson téged, miközben tevékenykedsz, és közben tudsz hozzá beszélni, az is leköti egy kicsit a figyelmét.

2008. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2008. szept. 7. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!