Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar a kisfiam...

Miért nem akar a kisfiam babykompban lenni? Többi lent..

Figyelt kérdés
Kisfiam már 9 hós,de ha beteszem a babykompba vagy csak áll egyhelyben vagy sir. Négykézláb járkál,már fel is áll butrok melett. Valami gond lehet nálla? Van egy 9 éves nagylányom is ő 6 hósan már babykompozott és pár perc alatt rájött a használatára. Mondjuk kisfiamnál már rögtön láttam hogy neki 6 hósan még korai lessz,nem is erőltettem. De 9 hósan azért már tudnia kéne használni nem!? Mielőtt lehurrognátok nem állandóan benne akarom tartani,de azért néha jó lenne ha betudnám tenni és egy kicsit elvolna magának.
2015. júl. 6. 12:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem relatív. Orvosilag, gyógypedagógiailag, fejlesztői szemmel, mindenhogy egészségtelen akárhogy magyarázod ki magadnak sajnos..


Bébikomp a fejlesztő pedagógusi szememmel nézve:


A bébikomp túl korán túl nagy munkára kényszeríti a gyermek gerincét, azáltal, hogy álló pozícióban kell megtartani magát benne. Ez idő előtt nagy terhet ró a kicsi gerincére…

Amennyiben ülő helyzetben van a gyermek benne (és azelőtt, hogy önmagától képes lenne már ülni, szintén terheli a kicsi csont és izomrendszerét) és így ülve halad a bébikomppal, gyakran lábujjhegyen kényszerül közlekedni, méghozzá igen gyorsan. Azon túl, hogy ez groteszk, rögzülhet egy lábujjhegyen való, apró léptű pipiskedő járás….Biztos, hogy ezt akarod?

A bébikompban a gyerek nem látja a saját lábát, nehezen fejlődik a szem-láb koordináció, és sérül a testtudat fejlődése is.

A mélységérzékelés kb 8 hónaposan alakul, ha előtte kerül bébikompba a gyerek, számíthatunk bizonytalanságra, egyensúlyzavarokra a járás során.

Ha bébikompban van a gyermek nincs lehetősége kúszni, mászni. Pedig a mászás, és az ezzel járó keresztező mozgások révén tudná fejleszteni az idegrendszerét, és felkészítené saját magát az évekkel későbbi iskolai tanulásra…

Bébikomp helyett:


….engedd kúszni, mászni, engedd, hogy szabadon gyakorolhassa a mozgást, biztosíts teret és lehetőséget neki hozzá. Akkor tud gyermeked igazán ülni, amikor magától képes rá, akkor tud igazán állni és járni, amikor önmagától eljut odáig.

2015. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akárhogy is ragozzuk, egészségtelen.

Mi kölcsönbe kaptuk anno mielőtt a fiam született. Nem akartam használni, de még nem raktuk el, amikor először jött hozzánk a doki vizsgálni a babát. Amikor meglátta, csak annyit mondott,hogy ugye nem akarjuk bármikor is használni ezt a sz.rt? Szó szerint így kérdezte. Nevettem és mondtam,hogy nem.

Biztos,hogy a szülőnek kényelmesebb,hogy el van benne a gyerek, és addig sem kell rá annyira figyelni, de attól még nem jó.

2015. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
11-es mély benyomást tettél rám ezzel kapcsolatban! Big like :-)
2015. júl. 6. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!