Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babákat hogyan...

A tápszeres babákat hogyan altatjátok el/vissza?

Figyelt kérdés
Mert az elsô babám anyatejes volt. Kiszìvta ès a cicin el is aludt. De sajnos most az egyhetes babámnak tápszert kell adni. Mivel gyorsan kiszìvja a cumibòl mèg nem alszik el. Na ilyenkor mèg vagy egy òra hosszába telik elringatni. Ez nagyon fárasztò mert ráadásul sehogy nem jò neki. Ti hogy csináljátok?
2015. júl. 6. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg kellett keresni a megfelelő pózt, ahogy könnyen elalszik.

Aztán éneklés, ringatás.

2015. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megette a tápszert a fiam, betettem az ágyba és aludt tovább. Ez volt éjjel (8 hetes koráig, mert onnantól már nem evett éjjel). Nappal megette a tápszert, elnézelődött, eljátszott, aztán mikor láttam, hogy álmosodik, betettem az ágyba és aludt.
2015. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk is ugy volt, mint a második válaszolonál. megette, betettem az ágyba és aludt. pont multkor néztem meg, hogy mikor és mennyiket evett 6 hetes kora korul,- este 10 kor evett, a kovetkezo adag pedig reggel fél6 kor volt, ugyhogy 8 hetesen már 10 orákat aludt egyben, majd 3 honaposan 12-14 orákat. sose ringattam, járkáltam vele..amikor meg énekelni kezdtem sirni kezdett..beidegesedett. nagyon szeretett és most is nagyon szeret nyugiban lenni a kiságyában.
2015. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De jò nektek! Èn ha beteszem a kiságyba rögtön sirni kezd. Fel kell venni. Hogyan tudnám erről leszokatni?
2015. júl. 6. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még nagyon pici a babád, de idővel ez alakulni fog. Amikor majd ráérez, hogy mi az a nappal, mi az az este, amikor már éjjel nem kel majd enni. Csak türelem kell.


Lányom az első 3 hétben nagyon rosszul aludt éjjel, és bizony én is órákig ringattam (csendben, sötétben - érzékeltetve, hogy este van, de amíg kicsike és az ösztönei hajtják, addig nehéz átszoktatni).

Szerintem csak légy türelmes, biztos, hogy meg fogja szokni, hogy este alvás van. Csak még idő kell neki. Addig pedig én csakis azt tudom ajánlani, hogy vedd magadhoz, ringasd ha kell, de maradj csendben, és csakis kis fény mellett etesd.

2015. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wiky93 ***** válasza:
Kislányom se aludt el ilyen picin a hamin, vagy közvetlen utána..volt mikor órák hosszát fent volt.. Sajna altatni kell, magamhoz tettem/teszem éa ringatom (persze ha àlmos) de ilyen picin nem igen tudtam mikor álmos, nem mutatta jelét. Most 6,5 hós, még altatni kell sajna, de sokkal jobb minden mint picin, vagy a tápszeren vagy a vizen bealszik :)
2015. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én ezt csináltam a csjszimmal, kicsit macerás, de megérte: megette a tápszert, utána próbáltam böfiztetni( nekem a fiam sem szokott, lehet, én vagyok béna...). Utána betettem a kiságyba. Sírt, kivettem, újra böfi próba. Vissza az ágyba. Megint sírt, akkor próbáltam még neki tápszert adni. Böfi próba újra. Megint ágy. Ha megint sírt, próbáltam a cumit. Ha úgyis sírt, felvettem, leültem vele a kiságya mellett lévő fotelba. Fekve volt az öleltemben. Nem sétáltam, nem ringattam. Picit simizni szoktam. Amikor kezdett bekómálni, visszatettem az ágyba. Ha megint sírt, megint leültem vele, de nem hagytam elaludni az ölemben. V a cumit dugtam a szájába. Ha jele sem volt, h elalszik az ölemben, akkor 10 perc múlva kb visszaraktam az ágyba. Ha sírt, cumi, ha még mindig, megint leültem vele, stb, stb. Nagyon megérte, mert tudta, ha sír, számíthat rám, de mégsem szokott rá a ringatásra, járkálásra. Nagyon hamar szó nélkül elaludt az ágyában.
2015. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!