Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy altatjátok el a...

Ti hogy altatjátok el a babátokat?

Figyelt kérdés
KÉRLEK SEGÍTSETEK! Egyszerűen nem tudom sose elaltatni a 2,5 hónapos babámat. Mindig álomba sírja magát. Ez szinte az első pillanattól így megy. :( Kérlek segítsetek. Cumit nem akarok neki adni és nem igény szerint szoptatom külön szobácskája kiságya van. Tudom sokatok szemében rossz anya vagyok, de olyanok válaszát kérem szépen, akik segítenek nem pedig véleményt nyilvánítanak.

2015. jún. 17. 07:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%

Két gyerekem van, az elsőt én is hagytam sírni, mert max 5 percig sírt és aludt is. Most 2 hónapos a kicsi, teljesen más egyéniség, őt nem lehet sírni hagyni, mert kimered, és kivörösödik, de nem hagyja abba.


Nálunk 19.30-kor van fürdés, utána eszik, tápszeres. Utána még nem alszik el, viszont, apa hasán jókat bóbiskol, kb. fél-1 óra múlva kap még egy kis kaját, és betesszük a kiságyba (szintén külön szobába van születése óta) és elalszik magától.


Nos, tegnap ez nem jött be...

Éjfélig gagyogott és nevetgélt, majd betettem a szájába a cumit, hintáztam vele egy kicsit a fotelben és kb. 5 perc múlva már aludt is, betettem a kiságyba, kivettem a szájából a cumit és még mindig alszik! :)


Én sem vagyok cumipárti, az elsőnek nem is kellett, kiköpte, nem fogadta el, viszont a kicsit látványosan megnyugtatja, úgyhogy neki adtam, de egy dolgot betartok, kiságyban egyedül nem alhat cumival, tehát max babakocsiban szoktam benne hagyni (amúgy miután elalszik reflex szerűen magától kiköpi).

Az esti alváshoz most először kellett neki cumi, szerintem a front viselte meg, ill. nálunk egész nap fújt és esett, így nem voltunk sétálni.


Nem beszéllek rá a cumira, de esetleg, ha már nincs más megoldás egy próbát szerintem megér.


Amúgy nem értem, miért lennél rossz anya, semmi kivetnivalót nem látok abban, amiket leírtál. A kicsinek meg te vagy a világ közepe, mások véleménye meg ne is érdekeljen!! :)

2015. jún. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%

Ringasd, tedd cicire igény szerint és ne hagyd sírni. Próbáld ki, max visszatérsz a nem igény szerintire.

Aludjatok együtt, cicin lehet tök hamar elalszik.

Ha megtanulja álomba sírni magát, nem alakul ki az ősbizalom, rosszat teszel vele, megemelkedik a stresszhormon szintje, ami csak soká csökken le.

2 és fél hónapos, rád van szüksége.

2015. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan a babám, mint az első válaszoló második babája. Nem lehet sírni hagyni, mert nem hagyja abba, már fullad, hány, de akkor sem hagyja abba a sírást még fel nem veszem és meg nem nyugtatom. Éppen ezért nem hagytam soha sírni 1-2 percnél tovább(míg valami halaszthatatlan dolgom volt, pl wc, vagy tápszer készítés) és ringatva altattam 8 hónapos koráig. Utána megpróbáltam letenni, cumisüveg a kezébe, melléfekszem és mire megitta a teát, tápszert már aludt is. Más kérdés, hogy most megint nehezen alszik el, pörög akár egy órán keresztül is mire egyszer csak kidől. Ez azóta van mióta elindult. A cumi neki sem volt opció soha, mert kiköpte, pedig néha szerettem volna, ha cumizik, mert azzal magát nyugtatja meg. Néha úgyis altattam, hogy hintaszékben ringatóztam vele vagy hintaágyban, akkor hamar elaludt.
2015. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%

Mivel nem igény szerint szoptatsz simán lehet éhes is. Az én 2hónaposom pl képtelen egyszerre eleget enni,3-4részletben eszik. De simán fájhat a hasa is. Nem is értem,hogy az akinek már ilyen kis korban nehezére esik megadni a picinek,amire szüksége van,minek vállal gyereket. Neki még pont annyira szüksége van a fizikai kontaktusra,mint az ételre. A szopás/cumizás megnyugtatja,ellazítja.

Ha kell,fél éjjel sétálok vele a szobában. Mellette ott a nagy,aki ADHDs,a férjem pedig szinte itthon simcs.

2015. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Második lányomat leteszem hasra, amikor álmos, mocorog kicsit, a hason fekvés és mozgás lefárasztja, így elég hamar elalszik.

Első lányom is hason tudott hamar elaludni, és úgy jókat aludt. Ringatás, cumi egyiknél sem jött be.

2015. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Igen, ha sír akkor fel kell venni. Még nagyon pici. Ha azt tanulja meg hogy "ha megszólítja a világot, és nem válaszol neki senki" akkor nem lesz mentálisan egészseges-Ranschburg. Nem alakul ki az érzelmi biztonsága. Miért nem igény szerint szoptatsz egyébként? Az elkényeztetettsegtol tartasz?
2015. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Na akkor csajok mondok valamit... nem tudom megnyugtatni egy ideig nyugi ugy tunik bealszik es egyszer csak felhuzza magat es vigasztalhatatlan. Nem a kisagyba sir hanem rajtam. Nem ehes. Nincs melege. Tiszta a pelus. Sot nem is fazik... na erre varrjatok gombot...
2015. jún. 17. 09:50
 8/27 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy nem igény szerint szopiztatod. Cicin se nyugodna meg? Nálunk is külön ágy, szoba van kezdetek óta. Cumit nem fogadja el, én us szenvedtem 2 hónapig. Ringattam, ciciztettem. És így alszik el ma is, tudom ez sem jó. Én is ilyen idős korában kezdtem el kitapasztalni, hogy mű lehet neki a jó. 2 hónap után jutottam erre az eredményre. Ennek is örültem. Próbáltam Mindent, minden baba más vermersekletu. Valakinek elég a simogatas. Nálunk az nem vált be.
2015. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Komfortcici sajnos nem lehetseges mivel pocakfajos. Probaltam de csak meg tobbet szenvedett szegenykem... imadja a cicit ugyesen is eszik. Doki tanacsara 10perc utan elveszem tole mert 240eket evett. Amugy hizik rendesen tehat nem ehes nem szomjas... 6500gr 60cm...
2015. jún. 17. 10:14
 10/27 anonim ***** válasza:
Én születése óta szaladgálok vele a szobába ringatom közbe és éneklek. Vagy lefekszünk és cicin alszik el. Ez akkor szokott történni mikor húzza a pólóm. Este viszont magától alszik el. Nem erőltettem ő kezte el csinálni. Leteszem az ágyunkra és addig forogolódik még el nem alszik. 1 éves lesz 2 hét múlva.
2015. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!