Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ hogy egy baba...

Mitől függ hogy egy baba hisztisebb, nyűgösebb vagy csendes baba?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem kisfia 7 hónapos, nyugodt, csendes nézelödős mosolygó baba.

El van a kezemben, nem hisztizik hogy sétálgassak vele, ha álmos egyszerűen csak bealszik....ha fel ébred akkor pedig csak kis nyissa a szemét és egy hangja sincs.

( van kivétel, pld ha elvesszük azt a dolgot amivel ő szeretne játszani)


na és ott van a barátnőm kislánya...ő kiskorába is sírós volt, állandóan ölbe aludt, kézbe kellett fogni egésznap, ha unatkozik akkor sétálgatni kell vele, ha álmos akkor hisztizik.


Mi ez a két véglet???

Milyen anya legyek majd....ha nekem is megszületik a picurom?? Hogyan lehetne ő is jó baba???


2015. júl. 7. 22:32
 1/9 A kérdező kommentje:
mindkettő 7 hónapos...
2015. júl. 7. 22:33
 2/9 anonim ***** válasza:

Sztem semmivel sem lehet befolyásolni az az ő kis egyénisége. Mondják hogy függ a terhességtől de sztem semmi köze nincs.Nekem pl nagyon stresszes volt sokat bőgtem, idegeskedtem mégis nyugodt babám lett.

Reménykedj hogy nem lesz olyan de ha nyűgösebb lesz se baj többet kell fogni de azt úgyis csak pár hónapig kell és addig annyit változnak....

2015. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a baba igényeit kell nézni

pl ne tanácsos ölben altatáshoz szoktatni, mert a gyerek érdeke, hogy a kiságyában szívesen aludjon, tanuljon önállósulni

(ismerősék pl at mondják nem alszik a babájuk soha, de ahogy láttam, csukogatja a szemét, mindenki vállásra hajtja fejét, erre leteszik a játszószőnyegre..)


mindent következetesen kell csinálni

én babám meg azért volt sírós, mert nem tudtam, hogy kevés a tejem, amikor pótolva lett tápszerrel angyal babám lett kb mint az első esetben felvázolt.


eleinta anyának is tanulnia kell a baba igényeit felmérni és a babának is hogy hogyan fejezze ki magát. pár hósan én babám már nem sírt, ha éhes volt, hanem elkezdett nekem némán tátogni, mutatta, hogy "ham-ham" mert nem pánikolt, már tudta, hogy száíthat rám :)

2015. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én néha idegeskedtem terhesség alatt, meg izgultam, hogy minden oké legyen a babával, de ugy amugy elég lazán vettem a terhességet. 8 honapos a babám, soha nem kellett altatni, egész nap is ellenne egyedül akár, simán ráhagyhatnám szinte bárkire. Mindenkit szeret, mosolyog, barátságos. Lerakom az ágyába és elalszik a születése ota, mikor felébred, akkor elkezd játszani meg nézelödni a kiságyban, komolyan mondom, hogy szinte soha nem sir, ölben nem annyira szeret lenni, inkább a földön mászkál. Nem volt hasfájos, nem volt bukos, soha nem kellett éjszakázni vele, éjszaka ugyan felkel ennyire, de 5 perc és alszik is tovább. Egy rossz szavam nem lehet, tudok mellette fözni, tornázni, házimunkázni, bármit. Szent meggyözödésem, hogy nem nevelés kérdése, pusztán szerencsém volt.
2015. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van. A fiam hisztisebb, a lányom nyugodtabb. Szóval passz.
2015. júl. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Temperamentum (gének) és a terhesség vagy a szülés körülményei.
2015. júl. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a szulok temperamentuma nagyon fontos. mi a ferjemmel olyan tipusok vagyunk, hogy izgalmi allapotban kb 40 a pulzusunk :))) a babank rettento nyugodt, kb 5 hetente egyszer sir...


a sogornom mindenen idegeskedik, ilyenek a gyerekei is...


a neveles ezen max annyiba segit hogy hogy allsz hozza: ha ringatod, pl, jo esellyel ahhoz szokik majd hozza. de ez meg olyan dolog, hogy nyugodt alapanyagot konnyebb nevelni :)

2015. júl. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En vegig idegeskedtem sirtam a terhesseg alatt, feltem attol, hogy kihat a babara, de nem. Szuletese ota egyedul alszik el a kisagyaban, nem siros, el van egyedul, sot amikor beteg ugyanugy jatszik 40 fokos lazzal is.

Amikor megszuletett es korhazban voltunk sokan altattak mar ott a pici babajukat pedig soknak hangja se volt. En butasagnak tartom, mert igy szokja meg. Nem mondom hogy en nem dedelgettem vagy hogy soha nem aludt el a karomban, de pl amikor aludt nem ringattam hanem letettem :)

2015. júl. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Függ attól is, hogy milyen körülmények között van, mennyire veszik figyelembe az ő személyes igényeit. A hasfájás végigkísérheti az első időt, a fogzás pedig az első két évet. Állandó hullámhegyek, hullámvölgyek ezek, mindegyik gyerek másra érzékenyebb, más megoldás van a problémájára, pl. az altatást is az egyik így szereti, a másik úgy.
2015. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!