Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hónapos babán nem hajlandó...

1hónapos babán nem hajlandó máshogy elaludni csak, ha ringatom és órák hosszat mászkálok vele. Az elején még cicin elaludt este, de mostmár csak nappal. Nem tudom a kiságyba rakni, mert 5perc múlva felkel. Mit tegyek? Már teljesen kivagyok már bukva.

Figyelt kérdés
Már teljesen kivagyok már bukva. Sokszor 4-5órát kell mászkálnom a karomban az 5kg-os babával.
2010. márc. 4. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Vida Ági módszere nekünk segített,csak ajánlani tudom. A kismamablog.hu oldalon bővebben tájékozódhatsz róla. Hasfájásra nem gyanakodtál? Arra is vannak homeós és egyéb szerek, nekünk a chamomilla és a dioscorea vált be,más nem hatott.
2010. márc. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam le a karban alvásról, hogy betettem a kiságyba, behajoltam hozzá, úgy, hogy a karjaimat köré tudtam rakni, és paskolgattam a fenekét (úgy mozgott ettől, mintha ringatnám). Eleinte nem tetszett neki, és a derekam is majd leszakadt, de néhány nap alatt megszokta, hogy így alszik, és kb. egy hét után már nem kellett köréfeküdnöm:)

A mai napig is elalszik így, ha nyűgös valami miatt, de általában egyedül is elalszik, mert hozzászokott az ágyához.

Nyugodtan próbáld ki te is, hátha beválik.

Ha hasfájás miatt nem tud aludni, akkor sajnos még sétálgathatsz kicsit, az én fiam 7 hetes korában kinőtte a hasfájást, utána vetettem be ezt az altatást. Ha fájt a hasa, fekve nem volt jó semmi. Nekünk bevált a gripe water, illetve az espumisan.

ҝ

2010. márc. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sír, és ívben megfeszül, vagy éppen összehúzza magát, akkor tuti hasfájás. Ez esetben megpróbálhatod hasra tenni aludni, illetve elég sok trükk és praktika létezik ezen kívül a hasfájás megszüntetésére: masszírozás, esetleg kifejezetten erre kapható (DM, és ilyesmi helyeken) babapocak krémmel, aztán vannak pl. édesköményes, ánizsos babateák (Mecsek baby, és társai, neked pedig Laktoherb, ami még a tejtermelésedet is segíti), Gripe water, Espumisan vagy Infacol (nekünk ez utóbbi segített, rendesen pukihajtó hatású), homeopátiás bogyók (alkati szert kell találni, de egy előttem válaszoló írt két bogyó kombinációjáról)... Szóval sok dolog van, amit kipróbálhatsz.

De fontos, hogy minél előbb találj valamilyen megoldást, ami bejön, mert így csak kimerült és feszült leszel, amit egyrészt érez a baba, másrészt a tejtermelésednek sem használ, aztán meg azért is, mert a baba hozzászokik, és később még nehezebb lesz leszoktatnod erről.

Kitartást, és ne idegeskedj, próbálj ki mindent! Valami csak használni fog...

(B)

2010. márc. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom most 6 hetes és nála is vannak ilyen gondok. A homeos chamomilla használ egyedül ill. néha a sab simplex szuszpenzió. Bevallom egy kicsit hagytam sírni is amikor már semmi nem segített, kisírta magából a pukit, meg a kakit és utána rögtön elaludt.
2010. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Így viselkedett az én kislányom is 1 hónapos kora körül, összekeverte a nappalt/éjszakát:

Első heteiben éjszakára súlyozta az alvást (közben nyilván 2-3x kelt szopizni). Nappal keveset aludt, azt változatos időkben.

3-4 hetesen egy aluszékony, nyugodt nap után fordult a kocka: onnantól csak hajnalban-reggel aludt el. "Akármit" csináltam, reggel 5, majd 6, majd 7 előtt egyszerűen nem tudtam letenni. Nézelődött vagy nyűgösködött, ha kicsit be is bóbiskolt, a kiságyában rögtön ébredt. Ez 3-4 hétig tartott, és független volt hasfájástól, fronttól, napfoltoktól, bármitől. Az elalvás mindig tolódott előre picit (mintha 24h-nál hosszabb ritmusa lett volna).

Ekkor jött egy éber nap, csak 10-20 perceket aludt. Ettől a kezdve este 11-éjféltől reggel 7-8-ig egy mukk nélkül átalussza az éjszakát. (Néha picit tolná el, de a fürdetés és szopik időpontjával elég trükközni, és visszaáll).

Talán ekkor állhatott át az agya...nem tudom.


Gyógyszert és homeopátiát nem próbáltam, sok mást igen (ringatás, ébren letesz, alva letesz, saját ágyunkba tesz, csönd és sötét, fehér zaj). Sírni nem hagytam (egy szoba, férjem alszik - másnap meló).

Most 3 hónapos ("várom" a fogzás miatti éjszakázásokat :) )

Kívánom, nektek is "csak" ilyen napszak-kutyulás legyen...

C

2010. márc. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!