Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol a babával egy szobában...

Ahol a babával egy szobában alszotok, meddig szoktatok este TV-zni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy baj-e, ha esti elalvás után még be van kapcsolva a tv. Így se sötét, se csend a szobában és a tv fényei is vibrálnak. Meg tudja szokni a baba? 4,5 hetes, hogy szoktassuk?
2010. márc. 4. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi pont emiatt költöztettük át a saját szobájába a babánkat 2 hónaposan. Zavarta a tévé, nem aludt elég mélyen miatta, állandóan felriadt. 2 hónaposan átköltözött, egyből átaludta az éjszakát, pedig anyatejes-szopós baba volt.
2010. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kezdetektől egy szobába van velünk. Mi 9-ig tévézünk nagyon ritka ha este tovább vagyunk fönn, mert reggel 6kor kelünk.
2010. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
van,amikor éjjelre is úgy marad a tv.de egyébként kb 10-ig megy,nem zavarja.
2010. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem sokáig nézem, mert éjszaka is ébred még a kislányom (nem a tv miatt, akkor már régen nem megy), de apa elég éjjeli bagoly, akár 11-éjfélig is nézi. Soha nem zavarta a kicsit. Igaz, nem ordít a tv. Mivel az első pillanattól megszokta, hogy zajlik körülötte az élet, igazán sosem volt ahhoz szoktatva, hogy ha alszik, néma csend van. Van 3 nagy tesó is, akik már kamaszok, nem kényszeríthetem őket némaságra, lábujjhegyen járásra, ha a kicsi alszik.
2010. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem bántásként írom, de a nappaliba nem lehetne kiköltöztetni a tv-t? Mert lehet, hogy nem zavarja a babát, de nem tesz jót neki, ha sok elektromos kütyüvel van közbevéve még éjjel is. Mi is imádtunk este az ágyban tv-zni, aztán a baba születése után kivittük a tv-t és azóta sem vittük vissza. Most fogjuk átköltöztetni a saját szobájába a kisfiúnkat, de nem tervezzük, hogy visszarakjuk a tévét.
2010. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. 9-10 óráig megy este a tv. Eddig nem vettem észre, hogy zavarná. Természetesen ilyenkor halkabbra vesszük. Nekem van egy olyan szokásom, hogy csöndben nem tudok aludni, lehet, hogy már engem is így szoktattak. Tv-n alszok el.

Igaz nálunk napközben is szól mindig vagy a tv, vagy a rádió. Pont azért, hogy ne kelljen síri csöndbe lennünk, azért, hogy ő aludhasson.

2010. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb a tv, mintha a légzésfigyelőn feküdne... Egyébként nálunk más elektromos "kütyü" nincs a szobában, csak a tv. Hidd el, ha nem ahhoz szokik egy kisgyerek, hogy alváskor néma csend veszi körül, akkor sokkal jobban átvészeli, ha épp véletlenül arra jár egy zajosabb autó vagy épp építkezés van a közelben...
2010. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nappalinkban is van tv, úgyhogy nem fogom kivinni még ezt is. Csak én is van amit meg szeretnék nézni este a tévében, pl. Dr. House, tegnap akkor még nem aludt. Próbálok valamilyen esti zenét berakni neki, bár azt is dvd-n, szóval a tv akkor is be van kapcsolva. Én nem igazán az elektroszmogra gondoltam, hanem a hang és fényhatásokra.
2010. márc. 4. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!