Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közös szobában alszotok a...

Közös szobában alszotok a babával?

Figyelt kérdés
Én az első babámat várom, és a férjem nem szeretné, hogy egy szobában aludjon velünk a pici. Neki már a második gyermeke lesz, és az elsőnél nagyon ráfáztak a közös szobára, mert nehezen tudták külön szokatatni. Én viszont nem tudom, hogy fogok-e tudni így nyugodtan aludni.
2009. ápr. 30. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mivel egy szobás a lakásunk mi igen,de ha sok szoba is lenne nem bírnám,hogy máshol alszik:)
2009. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
mi harom honapot egyutt aludtunk a babaval(marmint a kisagya szobankba volt teve) mert sokkal konyebb volt amig szopizott ejszaka es en is nyugodtabb voltam. ahogy elmaradt az ejeli szopi kulon tettuk minden problema nelkul mert igy mindenki jobban pihen es nyugodtabban alszik.
2009. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is az első baba van, mi egy szobába vagyunk vele.

Sőt én még kiságyat is magam mellé raktam, és annak is leszedtem az oldalát így teljesen együtt vagyok a babámmal de még is külön ágyban.

Ha éjjel mocorog vagy kiesik a szájából a cumi vagy akármi nem tudod rögtön megnyugtatni.

Még kiérsz a másik szobából az övébe, addigra felkel és lehet, hogy nem tudod majd visszaaltatni.

Szerintem ez első hónapokban legyen veletek, ez a picinek is jobb meg neked is.

Neked kell majd éjjel etetned, meg minden nem a párodnak.

A leszoktatáshoz pedig szerintem az a könnyebb út ha pl. nappal az ő szobájában vagytok, ott alszik és akkor megtanulja, hogy az az öve, és később lehet, hogy nem lesz belőle akkora baj.

De ez csak az én véleményem.

2009. ápr. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a doki is azt javasolta, hogy az első 6 hónapban legyen a mi szobánkban a kiságya, it fentebb valaki szépen leírta, miéret. (éjszakai nyugtatás, etetés, stb).
2009. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
mi 4 hós koráig közös szobában aludtunk, de ő akkor is a kiságyban aludt mindig. sikerült már az elején megszoktatnom vele a kiságyat szerencsére. tulajdonképpen ő észre sem vette, hogy mi már nem alszunk vele éjszaka. bébiőr be van kapcsolva, és azonnal ébredek, ha éjszaka felébred. igazából nekünk kényelmetlen volt a közös szoba, mert nem tudtunk tévézni, az ember beszélgetni sem tudott 3 mondatot elalvás előtt, mert mindig azt figyeltuk, hátha felébred ránk. Sokkal nyugodtabban alszom azóta, hogy külön vagyunk. Hozzáteszem, én nem aggódtam soha azon, hogy a babám hogy alszik, vagy ilyenek. nagyon kicsi korában sem keltem éjszaka hozzá csak azért, megnézzem lélegzik-e, hasonlók. amikor ébredt, etettem, és aludtunk tovább mindketten. ezt neked kell eldöntened, hogy lennél nyugodtabb. szerintem férjed is belemegy abba, hogy mondjuk az első 2-3 hónapban közös szobában legyetek és utána külön. véleményem szerint fontos, hogy úgy próbáljátok megoldani, hogy a baba maradjon abba a szobában, amiben együtt voltatok, és ti vonuljatok át. így ő nem lesz kimozdítva, tulajdonképpen nem érzékeli a változást!
2009. ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. 7 hós koráig aludtunk egy szobában, főleg kényszerből, mert egyszobás lakásban laktunk, aztán eladtuk és anyósomhoz költöztünk, ott ugyan lett volna több szoba, de mivel új hely, ezért még maradt egy kicsit. Utána viszont átszoktattuk külön, most az új lakásban is van külön szobája, én úgy gondolom jobb így a későbbiekben, mert ha megfordulunk is az ágyon, már érzékeli, nem alszik jól, ha nincs csend. Arról nem is beszélve, hogy amikor egy szobánk volt, akkor a tv is abban volt és körbe kellett keríteni a kiságyat pokrócokkal, hogy ne zavarja a fény a babát. De Ő már 11 hós. Én javaslom, hogy az első időben legyetek együtt, de kb. fél éves kora környékén kezdd el külön szobába szoktatni, hidd el mindenkinek így lesz a legjobb.
2009. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is három hónapos koráig volt a mi szobánkban. Minden gond nélkül egyik nap átvittük az ágyát és kész. Ilyen pici korban még nem csinálnak ebből problémát, legalábbis a mi környezetünkben ez a tapasztalat.

2009. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

nálunk ne is volt kérdés, hogy egy szobában leszünk. már 8 hónapos. múltkor láttam egy neve spszichológus előadását, és is azt mondta, hogy min. 1 éves koráig kötelező egy szobában aludni a babának és az anyának. különben nagyon magárahagyatottnak érzi magát a csecsemő, míg ha együtt vagytok, nyugodtan alszik, mert "tudja, érzi", hogy ott vagy tőle fél méterre. ne feledd, TE A VILÁGOT JELENTED A BABÁDNAK, A BIZTONSÁGOT!

nálunk ez nagyon jól működik, 1 hónapos kora óta átalussz az éjszakákat, szépen, nyugodtan alszik, ha véletlenül rosszat álmodik, vagy felrisad v.milyen zajra, rögtön tudok rá reagálni.

sógornőmék külön szobában aludta, a múltkor mondta, hogy nagyon-nagyon megbánta, hogy így csinálta. ha még egyster újrakezdhetné, együtt lenne a picivel.

2009. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Az én lányom születése óta a saját szobájában alszik.Igy is a világot jelentem neki, és nem esik/esett nehezemre átmenni hozzá az első hónapokban.Max. ő igy szokta meg,ill. egy darabig az elején én aludtam nála.De nem is volt kérdés nálunk hogy külön szobában fog aludni.Sztem tök jó igy és ha jön a következő baba nála is hasonló elveket fogok követni:)
2009. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy Én aludtam az Ő szobájában kb. 3 hónapos koráig.(ekkortól aludta át az éjszakát)Ő a kiságyban én a fotelágyon. Sokkal jobban alszik a babám amióta külön alszunk, mert nem ébred fel minden mozdulatomra. ( sokat forgolódok álmomban) Apa külön aludt,mert sokat dolgozik és ki kellett pihennie magát. Ha szabad napos volt, Ő is velünk aludt. Nálunk ez nagyon jól bevált. A kiságyat csak alvásra használjuk, játszani a földön és a nagyágyon szoktunk. Ha látom, hogy fárad, irány a kiságy és 2 percen belül alszik. Amikor először külön aludtam fél óránként néztem rá, hogy minden rendben van-e. Nagyon aggódtam, de pár nap után már Én is átaludtam az éjszakát.Engem viselt meg egy kicsit a külön alvás, a kislányom észre sem vette.
2009. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!