Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyirokcsomó megnagyobbodásról...

Nyirokcsomó megnagyobbodásról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mielőtt orvoshoz küldenétek: voltunk, de engem nem hagy nyugodni ez a kérdés, hátha más is tapasztalt ilyet. Tehát: a kislányomon kb. 3 hónapos korában fedeztem fel először egy apró tarkói, és egy nagyobb nyaki nyirokcsomót. Doktornéni szerint semmi gond, mivel én is ilyen "csomós" vagyok, szerinte örökletes. (Mondjuk nekem pont ezeken a helyeken épp nincs, és soha nem is volt érezhető nyirokcsomóm.)További vizsgálatra nem küldött minket, egyébként én sem szívesen szúratnám az immár 7 hónapos gyerekemet, ha nem muszáj. A lányom remekül fejlődik, igazi energiabomba, nincs okom panaszra, de borzalmasan zavar az az olykor kiálló, máskor visszahúzódó, kisebb babszemnyi méretű csomó a nyakán.

Oltáshoz, fogzáshoz szerintetek lehet köze?



2015. júl. 10. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanilyen helyzetben vagyunk mi is.

A kisfiamnál jelentkezett pár hónapos korában, volt nála vérvétel, mindent rendben találtak.

Aztán nálam is előjöttek, immáron kb. 2 éve megvannak, az összes létező vizsgálatot megcsinálták nálam, vérvétel, ultrahang, különböző szűrővizsgálatok, sőt, még ki is vettek egy nyirokcsomót és szövettani vizsgálat volt, végül egy autoimmun betegséget állapítottak meg és említettem az orvosnak, hogy a kisfiamnak is ugyanilyen a nyaka, csak neki is pont a tarkóján, nekem meg oldalt a nyakon és azt mondta az orvos, hogy simán lehet a két dolog teljesen ugyanaz.

A kisfiam egyébként lassan 5 éves lesz, szóval mi már az oltásos és a fogzásos korszakon is bőven túl vagyunk, a csomók mégis ugyanúgy megvannak. Mivel mindenfajta vizsgálat, amit lehetett, az negatív lett a komoly dolgokra, így én teljesen nyugodt vagyok, mondták, hogy ezek nagyon hosszú ideig, akár egy egész életet is végig kísérő dolgok lehetnek. Annyi, hogy alkalmanként kontrollra kell járni.

2015. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyerekeknél az olyen csomók azért vannak, mert a myirok fogja fel a bejövő bacikat a külvilágból. Amikor megbetegszik, akkor mégjobban beduzzadnak pl a fülnél agyélnál attól függôen, hogy mi a baja. Ezért nem kell aggódni.
2015. júl. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 11. 10:30
 4/4 anonim válasza:

Ide is leírom hogy nem csak gyereknél van. Én már 20 is elmúltam, gyógyúló - nem szervi, hanem valószínűleg jódhiányos pajzsmirigybeteg, és így rendszeresen járok ultrahangra.


Az álkapcsom alatt kettő, oldalt az állkapcsom szélein kettő, a nyakam és állkapcsom között kettő, a nyakamon 2 a tarkom mögött 1 érezhető, különböző nagyságú nyirokcsomó található.


De papíron még csak nyomát sem teszik, mivel a leletemen az áll, hogy a nyirokcsomóim rendben vannak.

2015. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!