Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napközben mikor nem alszik a...

Napközben mikor nem alszik a babátok hol tartjátok? Pihenőszék, földön, ágyon? Enyém 6.5 hós de még csak hasra bír fordulni, vissza nem, támasztva űl, de eldölne, és a lábára sem áll csak az egyikre.

Figyelt kérdés
Védőnő szerint többet kéne tudnia,és nagyon vékony....6550 gramm és 65 kiló....tele van hurkával....szóval elkeserítően kiborultam a hülye beszólásaitól. :( Pedig foglalkozok a babámmal.feltolta a kis térdeit a védőnő,hogy álljon már négykézlábra,erre a kis kezei összecsuklottak a feje meg a szivacsra került.mert nem bírta el a súlyát,a védő meg csak erőltette,hogy gyerünk,gyerünk,csináljad,szegénykém meg csak pucsított az asztalon. legszívesebben belerugtam vona a vén .... -ba.
2010. márc. 4. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3-4 hós korától a földön volt, játszószőnyegen.
2010. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor mit szólna a védőnőd a lányomhoz, 13 hós, és még nincs 8 kiló.... Egyébként jobb ha a földön (pléden) van a baba, van mozgástere. Egyébként meg nem kellene neki még ülnie, sem másznia, sem kúsznia, főleg nem állnia. Persze vannak babák, akik mindent korán csinálnak, de nem kell általánositani, vannak lassúbb babák is. Ilyenkor még a forgást kellene gyakorolnia, ha esetleg később látod, hogy nem megy neki, vagy azt veszed észre, hogy nem megfelelő a mozgásfejlődése, akkor a dokival beszélj.
2010. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hülye védőnővel meg ne foglakozz. Minden baba a maga ütemében fejlődik. Kisfiam 9 hósan állt négykézlábra, és 10 hósan kezdett mászni. Ha fordolni akar visszafele, próbálj neki segíteni, mutasd meg neki. Én is segítettem neki, mert félúton megakadt és sírt. Majd rájön, ne angodj. Be vannak a babák skatujázva, hogy ilyen és ilyen korban ezt és ezt kell csinélnia. Nem szabad erőltetni semmit. Első voltam
2010. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A védőnőt közel ne engedd még egyszer a picihez! Ostoba nőszemély az ilyen, annyira brutál, hogy alig van normális védőnő!

A babák teljesen eltérően fejlődnek, a te picid még nem késett le semmiről, ne félj! Álltatni még ártalmas is ilyenkor, ne próbálkozzatok vele, a forgását segítheted azzal, hogy gyakran biztosítasz neki tágabb teret, köré raksz érdekes játékokat, hogy csak akkor tudja szemügyre venni, ha elfordul. Eleinte picit segíthetsz neki, de rájön magától is. Én a lányomat annak idején gyakran tettem le a földre egy nagy szivacsmatracra, azon tanult meg mindenfélét.

Nem szabad erőltetni a babát, az ilyen dolgokkal, amit a védőnő is csinált, csak kudarcélményt okoztok neki. Majd csinálja ő magától, amit kell. De egyáltalán, mi a fenének hordod ilyen banyákhoz? A védőnő nem kötelező, hanem egy szolgáltatás, amit vagy igénybe veszel, vagy nem. Másfél éves a lányom, de soha nem vittem védőnőhöz. Egyszer-kétszer kijött, megnézte, ennyi. Most várom a második babámat, de védőnőnél csak addig voltam, míg megkaptam a kiskönyvemet.

2010. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy nagy szivacsot, nem játékboltban kaphatót, hanem rendes, 8 cm vastagot, 180*200 cm-es, és azon volt lent, forgolódhatott kedvére. Jó meleg, nem fázik fel, és onnan tuti nem esik le. Nagyon bevált, most 16 hós, és azóta is használjuk, azon ugrál, stb. és hogy mit tud, mit nem azzal ne foglalkozz, 11 hósan állt négykézlábra, addig kúszott. és semmi baja... ha érdekel a szivacs, írj, megpróbálom megkeresni hol vettük.
2010. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Földön van, volt mindig is egy játszószőnyegen, most már habtapin. néha beletettem a pihenőszékbe de utálta, sose támasztottam hogy üljön. Néha hasra fordítottam 10 percekre, szeretett így nézelődni.

Egyébként a vdőnőd egy hülye, a mozgásfejlődést soha NEM szabad erőltetni, minden gyerek a saját ritmusában tanulja meg a dolgokat, ha már elég erős hozzá a csontozata és az izmai akkor fog mindent csinálni magától.

2010. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! sikerült megnyugtatnotok. ja és nem 65 kiló, hanem 65 cm. csak idegbeteg voltam mikor írtam és elszúrtam!!
2010. márc. 4. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!