Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetne pár kérdésem ujszülött...

Lehetne pár kérdésem ujszülöttel kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Mikor jöhetnek látogatni?

mindennap fürdessem?

mennyi idő után vigyem ki sétálni?

ilyen melegbe mibe altassam este?

és mit adjak rá napközbe?

melyik a legjobb fajta tusfürdő?


2015. júl. 17. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Hozzánk első nap jöhettek akár látogatni.


Minden nap fürdettem. Ha néha kimarad, nem tragédia. De én jobbnak látom a rutinhoz az esti fürdetést.


Sétálni 1 hetesen már voltunk pár percre.


Body altatni, vékony pamut rugi.


Gyógyszertári fürdőkrém.

2015. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

-amikor te készen állsz a vendégekre, én az első két hétben nem nagyon szerettem volna még mászkálást körülöttünk, addig csak a szüleim jöttek (anyósom nem akart jönni, mielőtt valaki belém köt) , utána bárkit szívesen láttunk.

-mindennap fürdettem, eleinte nem is a kosz miatt, hanem a napi rutin kialakításáért, ez volt az egyetlen fix időpont a napunkban

-egy hetesen mentünk sétálni

-bodyban volt

-szintén a gyógyszertári fürdetőre szavazok

2015. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag hamar jöttek hozzánk, ugyanis császár ellenére jól voltam és örültem is a látogatóknak. Ez persze nem azt jelentette, hogy egész nap nyüzsögtek nálunk az emberek.


Én naponta fürdetem. Az elején azért, hogy kialakuljon a rendszer, 1 évesen pedig már a kosz miatt is. :)


Nyári baba, ezért 1 hetesen már mentem vele sétálni.


A ruházat attól is függ, hogy pl. a lakásban milyen idő van. Napközben ilyen melegben bent body + lábfejes nadrág vagy body + rugi volt rajta, este body + rugi és betakartam egy nem túl vastag takaróval.


Gyógyszertári fürdetőt használtam kb. 10 hós koráig.

2015. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ditta323 ***** válasza:

Kb 2.3.- naptól jöttek, de először csak a család, közeli rokonok, majd 1 hetére rá ismerősök.

Minden nap fürdettem/tem.

Mikor hazajöttünk rá 3 napjára vittem ki először kb 15 percre.

Gyógyszertárit 1 hétig használtam és azóta j&j illetve gabit.

Altatáshoz és öltöztetéshez nagyon nem tudok mit mondani, mert lánykám őszi.

2015. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Látogatók hozzánk se nagyon jöttek, max a szüleim, ők már aznap, amikor hazajöttünk a kórházból.

Fürdetni mi is minden nap fürdettünk, hihetetlen, de egy újszülött is meg tud izzadni nyáron.

Pár naposan már kint aludt a teraszon délutánonként (5-7 napos lehett), 1,5 hetesen mentünk először sétálni.

Napközben és éjszaka is főleg body vagy napozó volt rajta. Ujjatlan van rövid ujjú, kéznél volt kiszokni és pamut vékony kocsikabát, mert esténként hamar elkezdett fázni. Vékony pamutrugi is jó éjszakára, ha hűvösebb van. Takarni nagyon vékony pléd vagy textilpelus elég.

Szintén gyógyszertári fürdető párti vagyok, nekünk bevált 2 gyereknél is.

2015. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. mi egy szerdai napon jöttünk haza a kórházból, a nagyik már hétvégén itthon voltak, a tágabb család 2-3 hónap múlva jött, haverok 3-tól felfelé

2. igen, egy laza kis pancsi jó befejezése a napnak, ez jelenti a napirend egy részét, és kellemes a babának is

3. attól függ. ha mostanság született, esti órákban, amikor kellemesebb az idő levegőztetheted

4. szerintem eg body és vékonyka takaró elég

5. uaz

6. kezdetben maradj a gyerekorvos által felírtnál, ne kísérletezz mással, csak ha muszáj.itt még gyakorlatilag nincs kosz, csak frissítő jellegű a tisztálkodás


Józan paraszti ésszel gondold végig a dolgokat. Te sem aludnál odakint ilyen melegben, ha hűvösebb, árnyékos, nem szélfútta helyet tudsz, akkor elkezdheted a kintre való szoktatást.

2015. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Én várnék egy kicsit az idegenekkel, de a gyerekorvos, védőnő úgyis jön, akkor nagyszülők is jöhetnek.

2. Minden nap megfürdettem őket, igen.

3. Nyári babáim vannak, 1 hetesen már sétáltunk rövid időre, nem 40 fokban.

4. Az attól függ, milyen a lakás klímája. Nálunk a body+legvékonyabb hálózsák vált be (de vékony rugi+body az ugyanaz) a legnagyobb melegben, ilyen kicsire én nem szerettem takarót adni biztonsági okból.

5. Napközben szintén a klímától függ, ha a lakásban 30 fok van, elég egy body. Figyeld a keze-lába hőmérsékletét, ha hideg, adj rá rugit. Ha kiviszed, félárnyékba, árnyékba vidd. Mindig legyen nálad vékony takaró, textilpelenka. Huzattal vigyázz.

6. Gyógyszertárival nem foghatsz mellé.

2015. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!