Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió? Vagy...

Nico@@ kérdése:

Szülés utáni depresszió? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Pårom 1 hete szült és minden rendben ment. szép egészség baba. haza is engedték. Semmi baj nem volt. Hazajövetelük 2 napján történt valami. Párom mindenkit eltolt magától még az 5 éves fiam is. Csak a picivel van de már hozzá sincs türelme. Velem különösen csúnyán bánik ugy beszél velem mintha egy senki lennék. Titokban néha sír és folyamatosan fáradt pedig a pici nyugodt és éjszaka is ha 1x ébred fel enni akkor is én fent vagyok velük. külső segitséget nem fogad el. csak a szobába bezárkozva van senkit nem enged be magához. Mindig segitettem neki terhesség idő alatt is.

Mit tehetek érte?

Hogy segithetek neki?


2015. júl. 30. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az. Elsőként el kell érni nála, hogy ezt belássa. Aztán szaksegítséget érdemes keresni, aki tudja, ilyenkor mi a teendő, pszichológus, vagy perinatális szaktanácsadó. Ha budapestiek vagytok, őket ajánlom: www.perinatus.hu
2015. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon gyanús, hogy az! Ha normális a védőnő, gyerkorvos, akkor neki kell szólni először, hogy beszéljenek a pároddal! Van segítség, de igénybe kell venni azt! Különben lehet ennek súlyosabb következménye is.
2015. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a párom elég önfejű. utálja az ilyen orvosi dolgokat. ha baj van még gyógyszert sem vesz be csak ha nagyon muszály. már nem tudom mit tegyek. kezdek én magam is megzuhanni.
2015. júl. 30. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondtam mit tegyél! Megzuhanás helyett tessék a sarkadra állni, mert a szülés utáni depresszió veszélyhelyzet! Veszélyes lehet a babára is! Orvosnak kell jelezni, aki elbeszélget a feleségeddel. Extrém esetben kényszerkezelés is szóba jön, de ezt jobb elkerülni.

Védőnőnek azonnal szólni, és az orvosnak is! Ők kijönnek házhoz, beszélnek a pároddal.

Valószínűleg gyógyszeres kezelés is kell, ha valóban depresszió. A jó hírem az, ha csupán erről van szó és kap kezelést, akkor ki fog belőle jönni.

2015. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!