Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy 11 hónapos...

Miért van az hogy 11 hónapos babámat csak úgy tudom megetetni, ha valamivel elveszem a figyelmét?

Figyelt kérdés
Szinte minden etetésnél ez van, már nagyon kifáraszt, 3 foga már kibújt, valakinek van tapasztalata?az irjon megkérem

2015. júl. 31. 22:55
 1/6 Timi33 válasza:

Többektől hallottam, hogy elterelték a gyerek figyelmét, illetve játékosan etették (jön a repcsi, stb) és elég rossz evő lett, kamaszkorára meg a táplálkozási zavar fenyegette. Nem irtad hogy milyen körülmények közt eteted. Tíz honapos koráig én is bohóckodtam. Aztán minden étkezésnél leültem vele enni. Amit addig elfogyasztott, amíg én jól laktam, annyit evett. Következő kajaidőig semmi. Volt olyan hét hogy csak akkor kajált ha tészta volt ebédre, aztán megunta, és elkezdte a leveseket enni. Most 11 éves, és tök jól eszik. Zöldséget, gyümölcsöt, húst, mindent. Ha látja magán hogy nőtt a popsija, akkor nem eszik tésztát meg csokit, és hét után este semmit. Sztem tök egészséegészséges a hozzáállása a kajához.

Minden gyerek más, de egy próbát megér. Ha egy hétig a kaja legynagyobb része ottmarad, nem lesz semmi baja. Persze azért a súlyát figyelni kell

2015. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig ugyanaz legyen, kb ugyanazon időpontokban, hogy tudja evés jön(előke, etetőszék, stb, szóval ne egyszer a szoba sarkában etesd, másszor a konyhában és ne spontán)

és tanácsolnám, hogy ilyenkor nem kell verselni, kertelni, énekelni, miegyéb, hanem igenis az evésen legyen a figyelme.


amúgy a legnagyobb esélyes, ha nem akarnak enni, hogy nem éhesek, talán korán van a korábbi etetéshez, vagy bekajált babakekszszel.(remélem helyesen írtam:))

de nagy valószínűséggel egyszerűen nem ízlik nekik.


és csak ezek után jön a fog, meg torokfájás, stb

2015. júl. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van amikor megáll a szék mellett és nézeget egy játékot vagy valami ujdonságot számára és azalatt adom a szájába a kaját, vagy asztalhoz ültetem egy darab kenyér a kezébe (amit nagyon szeret) és azzal is elvan és addig megetetem. Sajnos mostanában a darabos ételekkel gond van, mikor látom hogy kiköpi akkor már azt sem tudom, hogy mit találjak ki, csak hogy egyen. Már kezdtem leturmixolni mindent, de vajon késöbb ez nem lesz baj? Még szopik, főleg éjjel és altatásnál.
2015. júl. 31. 23:41
 4/6 A kérdező kommentje:
És mennyit kell egyen egy ekkora baba naponta? most 10 kg körüli és 78 centi.
2015. júl. 31. 23:51
 5/6 anonim ***** válasza:

jaj. ugyanez nalunk 10 hos kora ota (most 13 hos...)

nyafog hogy ehes, beteszem a szekbe, de mar az elso kanalnal kiloki a kezembol es nem hajlando enni. de ha a kezebe adok valamit akkor megtudom etetni..

amit az elso ir tok jo, csak az en babam amugy is kis sulyu, foga sincs, nem tudom még egyedul tanitani enni se, kesz kuzdelem az eves...remeltem hogy ha lesz foga es vegre kaphat darabos etelt akkor azzal fog bibelodni nem kell neki jatek...ebbe akkor ne remenykedjek??

2015. aug. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt találtam, megéri elolvasni.

2015. aug. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!