Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rendben van?

Szerintetek rendben van?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, itt senkit nem érdekel, hogy normálisan fejlödik-e a gyerek. Kéthavonta el kell vinni, hogy megmérjék és ennyiben ki is merül minden védönöi feladat.


9 hónapos a babánk, szépen, (szerintem) szabályosan kúszik, váltott kéz, váltott láb, kb 1-1,5 hónapja. 3 hete kb ha épp nem kuszik,akkor négykézláb van, de nem halad elöre, csak hintázik. Pár napja probálkozik négykézlábbol kiülni oldalra, de egyelöre inkább kevesebb sikerrel.


Ez igy eddig rendben van? Mennyi idös korig kell másznia, ülnie?


2015. aug. 1. 12:32
 1/2 Mumusan ***** válasza:
Szerintem ez így jó. Lassan ülni is fog. A hintázás is ok. Minden rendben.
2015. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell siettetni! Minden baba más, van aki korábban kezd el menni, van aki később. Szerintem jól halad a picid.


Ha nagyon aggódsz: Nem tudom, hogy hol laksz, de érdeklőd meg a védőnődtől, hogy ott ismerik-e a Dévény tornát. Elviszed, felmérik, és a tornával tudnak lazítani az izmain, ha szükséges.


Amúgy szerintem még mindig jobban vagy járva mint pl én: Nekem kb 3-4 hetente számot kell adnom a piciről, és ha valami nem tetszik akkor jön a cseszegetés, hogy mit kéne másképp csinálni. Legutóbb pl annyira nem tudtak belekötni, hogy azt nehezményezték, hogy a pici füle koszmó szerű bör valami volt, amit én hiába mosok le minden este fürdésnél, hidratálózom mindig visszajön estére. De kenjem jobban hidratálóval mert érdes a bőre, de meg sem nézte, csak véletlenül odatapintott a nyirokcsomó vizsgálatnál.


Nem tudom mi jobb, ha mindig cseszegetnek, vagy, ha nem.

2015. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!