Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babával lehet már...

9 hónapos babával lehet már kóstoltatni krémtúrót, natúr joghurtot?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 06:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Savanyított tejkészítményeket lehet adni 7 hónapos kortól. Ebbe beletartozik a krémtúró és a joghurt is. De akár adhatsz neki túrót, kefirt is már.
2015. aug. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogyan az utolsó írta! Savanyított tejtermék nyugodtan mehet 7-8 hnapos kortól. Krémtúrót én házilag késíztettem mindig a babáknak. Banán, barack/alma/szilva turmixolva túróval. Imádták:)


A tejfogyasztás is arra vonatkozik, hogy ne igyon több deci tehéntejet, hanem inkább az összetételében korának megefelelő tápszert. Főzeléket behbarni 1 kanál tejjel be lehet nyugodtan. A tápszer is tehén tej alapú, csak a vitaminok és nyomelemek összetevője más.

2015. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 8 hónapos kortól mondta a védőnő a savanyított tejtermékeket. Akkor kezdtük a joghurtot, túrót, sajtot a főzelékbe.
2015. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Még a legóvatosabb táblázatok szerint is lehet savanyított tejterméket adni 8 hónapos kortól, nem tudom néhányan miért írnak 1 éves kort, ráadásul totál lekezelően.

Joghurttal kezdd, utána jöhet a túró, apránként haladj.

2015. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiam, én is 8 hónapos kortól vezettem be. Először a sajtot, aztán natúr joghurt, és a túró.

Bolti dolgokat (krémtúró, túrórudi, gyümölcs joghurt) 1 éves kora után adtam csak. Addig én kevertem igazi gyümölcsöt a túróba, joghurtba.

2015. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 indigoh ***** válasza:

Az en 9 honapos kisfiam is 8,5 hos koratol kap turot gyumolccsel, natur joghurtot es trappista sajtot. Ket napja kostolta eloszor a turo rudi turojat es imadja. Persze csak egy picit kap belole.

Nekem is azt mondta a vedono, hogy a tejfolt csak 10 hotol es a tejet es tejszint 1 eves kora utan adjam. En betartom...

2015. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 4. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!