Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltudnatok nevelni keves...

Feltudnatok nevelni keves penzbol egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Szoval 20vagyok nemreg fejeztem be a suli,elkezdtem dolgozni,de teherbeestem a paromtol,de meg kellene egy kis ido a 365naphoz..sajnos nem tudok dolgozni mivel veszelyeztetett terhes vagyok.

Keves penzbol elunk,de megtudjuk oldani a mi reszunket a babat is csak lehet hogy nem teljesen,tudom ez hulyen hangzik de ez van.

Nem tudom mit csinaljak,segitseget kaptam mar de van meg mit venni.

Ti hogy tudtatok megoldani?



2015. aug. 4. 23:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Mi is így vagyunk, szintén 20 vagyok. A babának mindent megtudok venni, ami szükséges, szűkösen de nagyon jól megvagyunk. :)
2015. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Bella169 ***** válasza:
100%

Ha nappalin tanultál akkor 180 nap beszámít abból a 365 napba. Valamint a táppénz is beleszámít, így ha táppénzen vagy a veszélyeztetett terhesség miatt akkor az is hozzá jön úgy mint ha dolgoznál. Így sem jön ki a 365 nap?


Amúgy meg lehet oldani kevés pénzből is. Jár némi lemondással, meg sok mindent használtan kell majd megvenni de semmikép nem megoldhatatlan, bár ez függ attól is, hogy mennyi az a kevés pénz, és abból mennyi a fix kiadás (hitel, albérlet, rezsi ...stb)

2015. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Attol fugg mennyi az a keves penz. Van egy minimum amennyi kell a letfenntartashoz, ha ez megvan akkor elvegetalva meg lehet elni.

Viszont ez nem a legjobb, sem a szuloknek, sem a gyereknek, senki sem szeret nelkulozesben felnoni.

Szoval fel lehet igy is nevelni, de jobb ha normalisak a korulmenyek.

2015. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
A babának szeretet kell elsősorban! Egy újszülöttet piszkosul nem érdekel, hogy vaterán vetted a bodyt, ami rajta van! Amit még meg kell venned, ki tudod fizetni az anyaságiból! És tudod mit?, meg fogod tudni oldani teljesen, mert adhatnál rá gyémántberakásos Gucci bodyt is, ha lesz*rod a gyerekedet, akkor is szarul csinálnád! És vehetsz neki a vaterán vagy hádában bodyt, használtan, mert ő akkor is egy boldog baba lesz, akinek énekel az anyukája és mesét olvas neki! A nélkülözés nem ott kezdődik, hogy használtan veszel 300-ért egy bodyt, amit 2-szer adsz rá, aztán kinövi, hanem ott, hogy nincs ének, nincs mese, nincs simogatás és puszi! Ez lenne a nélkülözés! Szóval: ne aggódj (bár ez jó jel! a törődés jele), mindent meg fogsz tudni oldani, csak szeresd!!!
2015. aug. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi előző vagyok, egy kis kiegészítés: 1 éves a fiam és, mint minden kisbaba sz*rik arra, hogy milyen ruha van rajta, sőt egyenesen utál öltözni, viszont pelenkázás nem létezhet dalocska, csiki, és puszik nélkül! Mert ezek az igazi igényei és nem a gyémántberakásos Gucci body! Ezt ne felejtsd el!
2015. aug. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem egészen világos a dolog.


Mióta dolgozol? Táppénzen vagy most? Állományban maradtál? Mikor szülsz? Mit jelent a kevés pénz?

2015. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
A 4-es véleményét osztom!
2015. aug. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

4-esnek igaza van, amíg babakorról beszélünk. De idővel kikerülhetetlenül nőnek a kiadások.

De egy babánál is kell pelenkát venni, neadjisten tápszert, gyógyszert.


Később, iskoláskorban pedig a "nem mehetsz el táborba/osztálykirándulásra a többiekkel, de itthon lesz puszika meg csikike" már kevés lesz. Gimnáziumban tankönyvek, esetleg magántanár, stb.


Most nem vészes, ha kevés a bevétel, de hosszútávon törekedjetek a bevétel növelésére. Érdemes az otthon töltött idő alatt tanulni valamit, mert a későbbi munkaerőpiaci értéket megdobja a plusz tudás, végzettség.

2015. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

szeretet. aha.

és mennyi szeretetért tudsz venni neki gyógyszert ha beteg lesz? ja, hogy arra pénz kell.

szép, nem szép, akinek nincs pénze, az ne vállaljon gyereket, mert csak nyomorognának!

2015. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Mennyi a kevés pénz? 100ezer/hó a férj fizetése+GYS+családi? Vagy csak GYES+családi?


Ha nincs gond, nem kerül sokba egy baba (kb 1-1,5 éves korig), a turkálók tele vannak olcsó, jó minőségű ruhákkal, tápláléknak ott az anyatej, később se kell neki sok a "rendes" ételből.


Ha gond van, akkor viszont nagyon rossz, ha nincs pénz. Elég egy hasfájós baba, vagy egy érzékenyebb bőr, egy tápszeres táplálás, máris oda 10-20ezer Ft/hó.

Egy ismerősöméknél a 2. gyereket a karja miatt orvoshoz/tornászhoz kellene vinni. Hiába mondják nekik, hogy nagy baj lesz, ha nem viszik, egyszerűen nincs rá pénzük, még a tb alapúra sem az utazási költségek miatt, nemhogy magánúton is járjanak.

2015. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!