Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltudnatok nevelni keves...

Feltudnatok nevelni keves penzbol egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Szoval 20vagyok nemreg fejeztem be a suli,elkezdtem dolgozni,de teherbeestem a paromtol,de meg kellene egy kis ido a 365naphoz..sajnos nem tudok dolgozni mivel veszelyeztetett terhes vagyok.

Keves penzbol elunk,de megtudjuk oldani a mi reszunket a babat is csak lehet hogy nem teljesen,tudom ez hulyen hangzik de ez van.

Nem tudom mit csinaljak,segitseget kaptam mar de van meg mit venni.

Ti hogy tudtatok megoldani?



2015. aug. 4. 23:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fel tudnék, de nem akarnék. 20 évesen még nem vállalnám a babát.
2015. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

ha tudod szoptatni akár 20.000 ft is megprorolhatsz.ha nem akkor ott a tápszer, lehet hogy egy olcsó tápszer épp oly jó mint a drága, a mi esetünkben 3200 ft a tápszer ami elég most az elején 1 hétig, plusz 3 féle készítményt kap mert hasfájos sz maga megint 10.000. és az sem elég egy hónapra.

pelus, vehetsz márkásat vagy a legolcsobat, de az is 5-10 000ft egy hónapra. kell popsikrém, olaj, popsitörlő testápoló stb.mindenből lehet venni saját márkásat vagy márkásat.a ruha, oké bármit ráadhatsz. de tényleg ha beteg lesz kell gyógyszer is. mi is viszonylag fiatalon vállaltuk a babát, megtudtuk oldani, és mindenből minőségit kapott. de amúgy minden egy majd a maga útján,hidd el. megtudjátok majd oldani. vannak támogatások ha gyedet nem is kap havonta 37850 ft fogsz kapni ez a gyes és a családi.

2015. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

1#

Te is igy vagy,akkor nem csak en vagyok ilyen cipoben.

316kb a maxom,most hirtelen nem tudom mennyi,de sajnos meg ugy sincs meg.:(

Nem annyira veszes,megtudunk elni belole mi,sot van azert arra is ha kiakarnank kapcsolodni,csak a babanak akartam jobbat.

Hiaba van sok penz mikozben ott a lakas,rezsi,kaja stb...nincs hitelunk,sajat lakasban elunk nem alberletben.

3#

En is azt szerettem volna ha egy kicsit jobb lett volna a korulmenyek,de csak megoldjuk valahogy.

4#remelem tenyleg sikerul azert..en nagyon szerettem volna egy kis babat,en nagy csaladosbol is vagyok,minden idommel azon leszek hogy ot boldogga tegyem,nalunk a mese soha nem maradhatott el,se a joejtpuszi vagy csak ugy,olelesek stb..en nem szeretem az olyat aki nem foglalkozik a gyerekevel,megvesz neki mindent,csak legyen el vele...egy gyermekkel torodni kell es szeretni.

Gratulalok a kisfiadhoz,igen az en hugom 10 eves es meg most is meselek neki,vagy amikor kicsi volt,enekeltem neki,dudolgattam.

Jatszottunk vagy kitalaltunk mindent.

2015. aug. 6. 00:25
 14/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a suli mennyibe kerul,a tanszerek,taborok ezek meg azok...de szerintetek nem fogok utana dolgozzni?

Jovo februarban fogok szulni,nem vagyok tappenzem,mert azelott kirugtak mielott teherbeestem volna.

150e/ho,de akkor is fizettni kell a rezsit,szamlak,kaja plusz kiadasok.

Feltudnank nevelni egy gyereket,csak nem engedhetnenk meg mindent.

Nem azt irtam hogy semelyikunk nem dolgozik,nem ingyen elok vagyunk neharagudjatok.

Persze hogy nem a szeretettel fogsz neki vasarolni,erre rajottem mar az elejen,sokba kerul egy gyerek.

Persze eleinte az anyatej,ha nem akkor tapszer,lehet nekik venni a babakajat is de.felesleges amikor otthon megtudod ugyan azt csinalni.

Persze.a gyogyszerek,en tisztaba vagyok mindennel,gyerekekkel foglalkozztam eddig,es kiskoruktol ott voltam,tudom mi hogy megy,kapunk segitseget is a csaladtol,es tudom bem lehet mindig arra tamaszkodni.

Eddig nem keveset kerestunk parommal,amit tartalekoltunk,kb 100-200ezer van felre rakva,amibol a elore megvettunk egy ket dolgot.

De koszonom eddig minden bozzaszolast.

2015. aug. 6. 00:39
 15/19 anonim ***** válasza:
14%
100-200 félretett pénz? na az el is megy kb 5-10 vizsgálatra és utána???
2015. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

Először is 15-ös: mégis milyen vizsgálatra megy el a pénz? A TB fedezi az orvosi ellátás és a közhiedelemmel ellentétben a terhesgondozás díját is! Persze sokan dugdossák a borítékot, de én úgy érzem, hogy adok, ha elégedett vagyok, mert az nem jár!!! A kötelező szűrő vizsgálatok ingyenesek (persze nem az 5D-s ultrahang), már, ha ingyenesnek lehet nevezni, mivel fizeted a TB-t, tehát kifizetted, jó előre! Nem fizetek 100-200 ezret arra, hogy elvégezze a munkáját, amiért megkapja a fizetését!

És 9-es!

Annyi szeretetért tudok gyógyszert venni, hogy a kérdező sem állította, hogy kéregetésből élnek, tehát van bevétel! Szóval a szeretetért és a törődésért tudok gyógyszert venni!

Én közintézményben dolgozom, de nem vagyok közalkalmazott, ami azt jelenti, hogy még azt sem kapom meg, amit ők! A férjem dolgozik!!! 2 gyerekünk van!!! Albérletben lakunk!!! Megveszem amire szükségük van, kifizetjük a tetőt a fejük fölé és boldogok vagyunk! Ők megkapnak mindent és mi is, mert ők boldogok, ez a szeretet! És van ismerős család, 1 gyerek, pénz van, saját ház, mégis képesek voltak végignézni, hogy a kislány 2 hétig egyirányba f*sott és hányt, mert 36 ezer (18. ezer az első, a következő 2-3 hónap múlva 18. ezer) a rota oltás? Nahát nekik nem fér bele, havi 4-500 ezer mellett (hitelük sincs)! Na itt ütközik a szeretet!

2015. aug. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
19%

van akinek nem kell a sztk-s vágóhíd.

albira ne legyél büszke, mert bármikor kirakhatnak.

2015. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%
17-es! A hitelre vett lakásból is bármikor kirakhatnak, sőt bárhonnan, ha nem fizetsz! 10 éve lakunk ugyanabban a lakásban, albérletben! És csak, hogy tudd: szabad orvos választás van (ide értendő, a nőgyógyász, terhesgondozó is!)! És, ahogy te fogalmaztál: az egyik legkorszerűbb "sztk-s" rendelőbe jártam terhesgondozásra, az általam választott orvoshoz, rendelési idejében, és Magyarország legjobban felszerelt, legkorszerűbb kórházában szültem, mind a 2-szer! Szülés után a kötelező 3 napot, amit a kórházban kell lenni, egy 6 ágyas, saját fürdőszobás (ami hozta egy jó szálloda szintjét), kórteremben töltöttem és előre nem fizettem senkinek! Az a tapasztalatom,hogy a fizetett dokid, pont akkor fog Görögországban nyaralni, amikor szülsz (ismerősök körében 10-ből 9 járt így), viszont, aki ott van és lelkiismeretesen törődik veled, az megérdemli, ha adni akarsz, de ez se kötelező! A szülés pedig ugyanolyan érzés bárhol szülsz! A körülmények pedig választhatóak!
2015. aug. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

15-ös

Csak úgy érdekelne,hogy te honnan vetted azt hogy 100-200 ezer elmegy a vizsgálatra,ha van tb-d és fizeted normálisan akkor nem kell fizetned.

Olvasgassál erről többet,ha nem tudom akkor meg ne itt osszad a hülyeségedet,köszi.


16-os köszönöm a védésért és hogy nem hordtál le.

Örülök hogy te normális vagy nem úgy mint a többi(tisztelet a kivételeknek!)

Fizetem a tb-t,így a vizsgálatok ingyenesek,de ha akarok akkor adok pénzt annak akinek szeretnék.

Persze van bevétel,a párom dolgozik és mivel családi vállalkozás ezért a 200e is megkaphatja.

Gratulálok a két gyerekhez,lakásunk van,tudjuk fizetni a számlákat,megtudnánk neki adni amit kell,a gyógyszereket is.

És igen ha valakinek van pénze,de nem törődik és szereti a gyereket akkor sz..t se ér a pénzed.


17-es Valakinek nem kell,de valaki meg evvel is megelégszik ha nincs annyi pénze hogy csak úgy költse a pénzt,amikor az ingyenes is ugyan olyan,ugyan azokat a vizsgálatokat csinálják.

De erre is büszke lehet,hogy legalább van,igaz nem biztonságos,mert bármikor kiadhatják az útját,de a lakás és a ház is ugyan ez...már ennek is lehet örülni,hogy előteremtetted a pénzt hogy egy ro..dt albérletet fizess,nem tud mindenki házakban meg lakásokban élni,amikor egy munkahely sincs lassacskán magyarországon..Erről ennyit.

Ha van lakásod vagy házad,örülj a fejednek.


Igaza van a 16/18 as hozzászólónak.

Az orvosok választhatók,a kórház is,lehet hogy jobb körülmények,szebb és jobb,de nem biztos hogy törődnek veled ha nem fizeted elötte ki őket,addig le se sz..nak téged.

Az egyik ismerősöm múlthéten szerdán szűlt,egy magánkórházba,mert szebb és jobb volt,rosszul lett bement a kórházba és a doki azt mondta hogy beindítják a szülést,majd semmi érzéstelenítővel ott hagyták a fenébe hajnalban mert hogy a dokik hazamentek,és nem volt bent más,ja és a saját dokija naná hogy nem volt bent mert szabadságon volt..egy ápolónő ment neki segíteni és ő hívott egy orvost mert beindult a szülése..na ennyit a magánkórházakról,a dokikról és minden másról.

Kifizetett akár hány százezreket,egy sz..ért.

A barátnőm is nem rég szűlt,nekik sincs sok pénzük,ő is az sztk-s terhesgondozásokra,vizsgálatokra járt semmi gondja nem volt,egy normális kórházban szűlt,ami nem magán,nem volt fogadott szülésznő se doki,és többet törődtek vele,mint máshol.

Segítőkészek voltak.

2015. aug. 11. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!